dlhodobé vylučovanie salmonelly u dojčaťa

Príspevok v téme: dlhodobé vylučovanie salmonelly u dojčaťa
laiva

Prosím niekoho, kto má skúsenosti so salmonelózou. Môj 5 mesačný syn vylučuje salmonelu od 3. dňa svojho života. Dávam mu probiotiká ale rektálne výtery sú stále pozitívne. Bojím sa nejakých následkov tejto infekčnej choroby na jeho vyvyjajúci sa organizmus. Prosím poraďte nám niečo na urýchlenie zneškodnenia tejto baktérie. Dakujem

mira

Dbaj na to, aby nejedol kyselinotvorné jedlá. V prekyselenom organizme sa darí rôznym votrelcom a mikroorganizmom.

nova

Moj 1,5 rocny syn chytil salmonelu ked mal 8 mesiacov. hnacky presli po tyzdni, ale pozitivne vytery pretrvavali 7 mesiacov. Az teraz mal prvy krat negativne vysledky, tak dufam ze aj dalsie 2 kontrolne vytery budu ok. Totiz uz pred par mesiacmi mal aj negativny vyter, ale tie dalsie boli zase pozitivne.... Liecili sme to iba probiotikami (biogaia, infants dofillus) , a nic. Teraz maly dostal nejaky kasel, tak mu doktorka tresla na to hned Biseptol, ze ten by mal pokryt aj tu salmonelu. Takze prve antibiotika v zivote ma krpec za sebou, a cuduj sa svete, ta salmonella zmizla. No ale ako hovorim, este treba 2 dalsie negativne vytery, takze sa nechcem tesit zbytocne ako pred par mesiacmi. Inak, vraj male babatka mozu salmonelu vylucovat aj rok, vraj im to proste tak dlho trva...

RNG

laiva, je vyse 200 druhov salmonel, niektore su "normalna" sucast crevnej flory a neskodia nam(aspon sa tak zda) a niektore su pre nas velmi skodlive.
Ak mas obavy a chces salmonely potlacit, pouzi vacsie davky probiotik, ktore ju po case vytlacia.
Radikalnejsie metody, ako pouzitie GSE by som neodporucal, pokial dieta neukazuje prudke hnacky, tj reakciu na obzvlast nebezpecny druh salmonel.