Pharmatex-nehormonálna antikoncepcia-informácie

Príspevok v téme: Pharmatex-nehormonálna antikoncepcia-informácie
cooldjkai

Ahojte, kúpila som si Pharmatex (vaginálne kapsule), no ešte som ho neskúšala,no napíšem sem najdôležitejšie informácie, ktoré mi na tomto fóre chýbali. Informácie sú z príbalového letáku.
Cena: kapsule-226sk, gel-180, obe sú na 10 použití.
Kapsule:
Lokálne kontraceptívum so spermicídnym účinkom a antiseptickým účinkom (pôsobiacim pri niektorých pohlavne prenosných infekciách).
Pharmatex začne účinkovať 5 minút po zavedení do pošvy a od tohto okamihu posytuje antikoncepčnú ochranu minimálne počas 4 hodín.
Odporúča sa ore všetky pohlavne aktívne ženy alebo:
-dočasná alebo trvalá indikácia perorálnej antikoncepcie
-kontraindikácia pre použitie vnútromaternicového telieska
-po pôrode,počas dojčenia,po potrate,pred menopauzou
-pri príležitostnom pohlavnom styku
-počas perorálnej kontracepcie v prípade,že si žena zabudla vziať antikoncepčnú tabletku (do konca cyklu treba užívať obe antikoncepčné metódy)
Súčasne s touto antikoncepciou sa nesmie používať in vaginálny prípravok. Pharmatex sa neodporúča používať spolyu s mydlom,lebo spermicídny účinok sa mydlo ničí. Musíte zabrániť kontaktu vagíny s mydlom a to ako pred stykom, tak aj po ňom,lebo mydlo i v stopových množstvách ničí liečivo.
Dávkovanie a spôsobo podávania:
Pred každým pohlavným stykom použite novú kapsulu,bez ohladu na odobie cyklu.
1-asi 5 minút pred stykom zasuňte kapsulu ukazovákom kapsulu čo najlepšie do pošvy
2-pri opakovanom pohlavno styku zaveďte novú kapsulu.
Upozornenie:
Hygiena vonkajsich pohlavných orgánov po pohlavnom styku je možná bez použitia mydla. S výplachom pošvy treba počkať minimálne 2 hodiny
Obe prípavky (kapsule aj gél) sa môžu používať v kombinácii s kondómom.

carasia

Pre Ahojte21: nemala by si byt tehotna, pokial si dodrzala vsetky pokyny a nemalo by ani vadil, ze ta globulka vyschla, pretoze pharmatex funguje tak, ze na stenach posvy sa vytvori ochranny film, ktory potom znehodnocuje spermie a taktiez zahustuje krcok maternice, takze pokial ste to stihli do styroch hodin, problem by nemal byt :)

carasia

Ahojte,
my s manzelom pouzivame pharmatex stvrty mesiac a ja som s nim velmi spokojna. Zo zaciatku som mala sice stresy a este sa priznam, ze aj mam, preto do bodky dodrziavam vsetky pokyny a zatial tehotna nie som.

Gynekologa som sa na to este nepytala, ale idem tento mesiac na kontrolu, tak sa chystam mu to oznamit. Pred tym som uzivala antikoncepciu Yazz, avsak tu som musela vysadit, pretoze som z nej dostala tazku depresiu - mala som vseliake psychycke problemy a bolesti lytok, ktore vsak po vysadeni ihned prestali. Pred par rokmi som este uzivala Novynette, po ktorom som sa potom spamatavala 4 roky.

Z vyssie uvedenych dovodov som teda hladala nieco, co nie su hormony. Ako som uz hovorila s Pharmatexom zatial velka spokojnost. Ja konkretne pouzivam gel, ale chystam sa vyskusat aj globule.

Co sa tyka vlhkosti, tak ja si myslim, ze aj bez lubrigantu a gelu som normalne dost vlhka, tak som sa aj bala, ze mi to nebude vyhovovat, ale napodiv nezda sa nam to ine, ako bez pharmatexu, takze aj toto ok. No a ohladom vytekania, podla mna na druhy den je to v pohode, ak nieco - staci intimka :).

Este info, ktora vzdy vsetkych zaujima - ano vzdy sme isli naplno az dokonca, ziadne prerusovanie (ale je pravda, ze nikdy to nebolo cez plodne dni) a este dolezita vec, ktora sa tu uz preberala - pri pharmatexe plati pravidlo - co ejakuacia, to jedna davka gelu alebo jedna globula (takto mi to potvrdil aj doktor na pharmatex.cz), lebo ide o pomer mnozstva ejakuatu a mnozstva pharmatexu.

A nazaver k tomu umyvaniu ruk, takmer vzdy sa nam stalo, ze sme si tesne pred tym umyvali ruky a nic sa nesttalo, potom som sa na to pytala aj na strankach pharmatex.cz a doktor povedal, ze to nevadi, pretozeruky zmyjete a utriete dokladne, kdezto vnutro posvy nie.

Takze tolko moja vycerpavajuca skusenost :)

P.S.: este keby nahodou niekto mal zaujem tak na strankach diskuse.doktorka.cz je diskusia, ktora trva cca. uz sedem rokov. Celu som ju presla a za tych sedem rokov tam bolo mysli 6 tehotnych aj napriek tomu, ze pouzivali pharmatex, z toho tri uzivatelky neskor priznali, ze urobili chybu a porusili navod.

ahojte 21

ahojte ...poradte mi prosí. Použila som pharmatex podľa pokynov ako v príbalovom letáku...Partner sa do mňa spravil..nemôžem byť tehotná však nie? :D a pritom milovaní mi tá gloubula úplne vyschla..vadí to?

AdamKrt

cilusiatko29 Včera 18:35:

lebo Ta to chrani sice 4 hodiny, ale bral by som to s rezervou. To je maximalny mozny TEORETICKY cas. Prakticky, ber tak polovicu... Naviac je to o urcitom mnozstve ejakulatu na neutralizovanie ktoreho treba urcite mnozstvo latky...

Naviac pri Pharmatexe nepocitaju moc s dlhym milovanim a napr. ja s partnerkou som maval velmi dlhe milovania a Pharmatex pri intenzivnom milovanim bol uz za 30-40 minut suchy /a to bol krem/. Dalsia vec je, ze ak partnerka ejakuluje, tiez ho to moze hooodne ovplyvnit... Doktor z pharmatex.cz tvrdil, ze umytie penisu vodou, ako namacanie a pokracovanie v sulozi skodi, ale ze zenske striekanie nie... Lenze co partnerka vystriekala, to bolo za 1000x namacani...

animka

whittie...to nie je len o vystriekani...pohybmi sa krem dostava von a potom ho tam nie je dostatocne ochranne mnozstvo, tak davaj bacha aby sme tu opar mesiacov neriesili temu nechceneho tehotenstva...

Whittie

lioness_01 - skorej budeš zakomplexovaná ty keď ma tu poučuješ ako keby som nevedela o čo sa jedná. Neviem na čo by som si ho mala dávať x krát za noc keď sa do mňa chlapec neurobí... zaujímavé :-D :-D :-D

lioness_01

a s tým tvojim používaním pharmatexu...

vieš ako sa hovorí - tak dlho sa chodí s džbánom po vodu, po kým sa nerozbije