klby

RNG

Maria, zivocisna zelatina alebo agar agar su prirodne zdroje polotovarov na klby a klbovy maz.
Podobne aj gliky a slachy, ked su do makka povarene.
Inac mas na vyber vytazky z nich, ako hlavne glukosamin,(ciastocne aj chondroitin), MSM,hyaluronicku kyselinu a pomocne latky ako napr bromelain na rozbitie a transportaciu tychto materialov, hlavne zelatiny

[zruseny12]

mne prave,ze vraj klby bolia aj s toho,ze mi pada klenba na nohach a tru sa kosti o seba...tak preto ja nemozem sa vela pohybovat a nosim aj ortopedicke vlozky od ortopeda/bola som na takom zrkadle/to som uz pisala...

[zruseny12]

RNG,ja ani nemam tak nic proti e-ckam,lebo viem,ze ich prisne kontroluju,ale ja som zistila,ze aj tak mi skodia asi na nich budem alergicka,lebo ked pijem tie sladene vody...tak sa mi okamzite preukaze alergia atam dost sa pouzivaju tie e-cka a aj umele sladidla.atd.proste prisla som na to,ze lepsie je pre mna prirodny produkt ako tak upravovany atd.a ta zelatina to kde ju dostat...lebo ja som pouzivala do zakuskou zelatinu,ale teraz pouzivam namiesto nej pudinky na zahustenie plnky napr.zo stavy...

RNG

Maria, existuje aj cista zelatina, bez akychkolvek e-ciek(pridavkov), na varenie.
Len si davaj pozor, aby bola zivocisna a nie nejake "modifikovane skroby".
.......
Inac tie e-cka su dnes prisne kontrolovane a na trh nepripustia ziadne, o ktorych by bola co len najmensia zmienka skodlivosti.
Zialbohu, dnes uz malokto menuje na obsahu pridavky ich E-klasifikacnym cislom, lebo v tlaci zacal "pohon na e-cka" co mi pripomina stredoveky pohon na bosorky a vyrobcovia jednoducho nerespektuju zakon a menuju pridavky ich menom miesto pouzivania ich E-cisel.
Toto kriterium ale neplati na lieky, ktore maju plno skodlivych postrannych ucinkov, pozri na pribalovy listok....A tak isto nemenuju E-cka ale uvadzaju "primesy a tabletovacie agenty", casto aj nerozdeluju medzi aktivnymi a neaktivnymi zlozkami, a nazyvaju ich "pomocne" hoci jedina ich "pomoc" je vysusit, zafarbit, vyplnit a umoznit vyrobu tabliet

[zruseny12]

RNG,dakujem...pokusim sa s tym avokadom a medvedikmi,len tie ecka tam zase mi moc nesedia.../lebo ja som alergicka na tieto veci/ale skusim....aj teraz ich mam narusene,lebo som bola pred tyzdnom v takej praci kde som sa dost hybala a dost som si ich tym pohybom podrazdila...a to som uz ich mala celkom v pohode...dufam,ze sa zase to ukludni...dakujem este raz a pekny den prajem...

RNG

Maria, malo by stacit na klbovy maz. Ale na regeneraciu klboveho vaziva potrebujes mucosacharidy(zivocisna zelatina, huspenina, gliky do makka uvarene, "gumove medvediky" alebo spominane doplnky:glukosamin, chondroitin, MSM,hyaluronicka kyselina, Glycomarine, zelena musla, + pomocny bromelain, dumbier...

[zruseny12]

takze staci jest 2x tyzdenne avokado?mne puka v klboch/ako lego ked sa slklada,pri cviceni-natahovani noh.../

RNG

Na tvorenie klboveho mazu som castejsie spomenul Glukosamin, MSM, hyaluronicku kyselinu alebo silne "polotovary" ako rozne cetylovane tuky(napr CMO) alebo tuky z avokada.
Odporucam alebo 2 avokada tyzdenne, alebo menovane doplnky.
Inac tie doplnky zaroven regeneruju klb , puzdro a slachy.