Panna v 18 - poznate to tiez, alebo som sama?

Príspevok v téme: Panna v 18 - poznate to tiez, alebo som sama?
valentinka

ahojte. mam uz 18, ale stale som panna. este som od chalana nedostala ani pusu... mala som par, nazvyme to rande, ale s tymi chalanmi sme sa ani za ruku nedrzali, bola som s nimi aj v kine, v bare, ale nic. jeden mi chcel dat pusu ale potom mi napisal ze sa bal, ze akoby som reagovala. pripadam si cudna. ako nevyzeram zle, ale akosi sa mi nedari najst chalana. ja viem, ze to ani nei je problem a na svete su ovela horsie veci, ale ja chcem vediet ci je este niekto taky kto sa v 18tich ani nebozkaval... alebo som sama? a cudna... dakujem a dufam ze mi niekto aspon seriozne napise nazor alebo podobnu skusenost...

Anita11

Chlapček, teším sa z tvojho príspevku a môžem len potvrdiť, že tým, že tí dvaja hneď spolu nelezú do postele, nerastie len túžba jeden po druhom, ale hlavne úcta voči tomu druhému, že sa snaží byť čistý pre mňa a kvôli mne, a to dodáva silu takémuto vzťahu. To, že si jeden druhého tak vážia, im dáva predpoklad, že to bude fungovať aj v posteli, aj keď to neodskúšajú predtým ako sa zoberú.

tibike811 - to je zároveň aj odpoveď pre teba. Aj láske a milovaniu sa treba učiť a práve nejaké 2-3 razy odskúšania ti nedajú obraz, či by ste si nesedeli.
Niekedy to môže trvať aj mesiace, kým si spolu porozumejú úplne, a potom to môže byť neuveriteľne krásne, to ale tí, čo len skúšajú a partnerov striedajú, už nemajú možnosť zistiť. Keď je v manželstve vzájomná a úprimná láska spolu s úctou jeden voči druhému, snažia sa byť k sebe nežní, príjemní, ohľaduplní a prinášať potešenie tomu druhému, tak navzájom vytvoria súlad, kedy už nejde o sex ale o MILOVANIE.
To zasa dáva predpoklad, že takmer vôbec, alebo je len veľmi malá pravdepodobnosť, že si nebudú v posteli rozumieť.
Ak však mladí hľadia v prvom rade na to, či si budú rozumieť v posteli a ostatné dôležité otázky života posunú na druhú koľaj, výborný sex bez skutočnej lásky sa čoskoro stratí a zmení na nedorozumenia a odcudzenie.
Na fóre sa často dočítate, že sa mladí sťažujú, že sú spolu 5-6 rokov a už sa spolu zriedkavo milujú, hoci na začiatku to bolo také krásne a robili to aj 4x denne.
Ako som už písala v mojom predchádzajúcom príspevku, my sme sa to po svadbe len učili obaja, po roku to bolo krajšie, po 5 ešte krajšie a skúsenosti s tým istým partnerom, keď už viete, čo ho poteší a čo nie, dodáva milovaniu stále väčšiu dokonalosť práve s pribúdajúcimi rokmi a necítime, že náš sexuálny život upadá, skôr naopak.

CHlapček

neboj sa nič, neije sa za čo hanbiť, aj som s priatelkou už vyše 2 rokov a nesexovali sme amáme sa radi, tiež sme si slúbili že keĎ tak až po svatbe, a dá s ato yvdržať :o) ... .a ver mi že človek si ťa po tom čase váživiac ako keby si sa s ním vyspala po 3 dnoch ...

Anita11

Dievčatá, vobec sa nemáte za čo hanbiť, že ste panny. Práve naopak, tie čo idú s hocikým, by to mali tak pociťovať. Mať charakter a predsavzatia sa nenosí???
Ja sa na to pozerám skor tak, že práve ľudia neradi niekoho obdivujú za to, čo dokázali alebo, akí sú jedineční, je ľahšie to obrátiť proti nim, aby seba ospravedlnili, keď takí nie sú.
Je fakt, že dnes je bežnejšia skutočnosť, keď je 13 ročná s pestrou sex.minulosťou ako 20 ročná panna.
Mám už svoje roky, možem povedať, že sex je príjemný a potrebný, ale nie je najdoležitejší v živote.
Ja som mala tiež v živote predsavzatie vydávať sa ako panna. O ctiteľov som nemala núdzu, ale čakala som toho pravého. No a prišiel. Mala som 17, on o necelé 4 roky viac. Chodili sme spolu 3,5 roka, keď sme sa zobrali / teda ja cca 20,5 a manžel 24rokov/a až po svadbe sme boli spolu a bolo to pre oboch prvýkrát. Veľmi sme sa na to tešili a úprimne radovali, že sme to vydržali, tak, ako sme si to predsavzali. Už len to, že sme začínali obaja, bolo krásne, nebolo sa kam ponáhľaď a nie je ani doteraz. Vždy je to niečim iné a po rokoch možem povedať, že stále krajšie /to isté tvrdí aj manžel, že dokonalejšie/, a to sme spolu už takmer 26rokov.
No, a teraz sa pustite do mňa s posmechom...

Iveta Michael

A ešte...keď už vykladáte karty na stôl,pridám sa aj ja. Prvý sex som mala až v 28 rokoch a nebolo to príjemné hoci som to chcela ale tuším že o to panenstvo som prišla až na druhý raz...no vidíš všelijaké skúsenosti máme :-)Buď rada že si ešte pannou,pokiaľ sa dá vyčkaj na správnu chvíľu a najmä si dobre rozmysli s kým to bude...a neboj,nie je nič divné na tom čom píšeš...

Iveta Michael

V 18-tich??? Moja ja mám kamarátku 35-ročnú ktorá má za sebou aké - také vzťahy ale všetky boli bez sexu...Odmieta ho pred manželstvom,resp.stále má v sebe akýsi veľmi silný blok,no skrátka áno poznám a nie jednu...okrem toho ešte poznám jedného chalana ktorý má už 38 rokov a v živote nemal normálny vzťah a o sexe sa mu ani len nesnívalo...to si nevymýšľam,je to tak.

matoha

ja mam 21r a som panna a co? noa uz ma to ani nestve , a urcite sa nevyspim s prvym ktory sa objaví , radsej si pockam ...