vzali by ste si dieta z domova?

Príspevok v téme: vzali by ste si dieta z domova?
romana

S priatelom nemozeme mat deti. Tazko sa s tym zmierujem, Vraj sa da zit plnohodnotny zivot aj bez deti...? je to skutocne tak,najma v starobe?Co ked manzel vas opusti.? ja viem ze aj dieta opusti rodica ..ale predsa...Vsetci nas od toho odstrasuju ze len nech to nerobime brat si ine dieta,,ze ine geny ..vraj je vela zlych skusenosti, mozno ja dobrych? aky mate nazor?

fgf

pozeram, ze tu nazory pisu zatial len same zeny, tak tu je nazor chlapa - ja by som adoptovane dieta nechcel...ani keby to chcela partnerka

majka_

samozrejme, zeby som si zobrala dieta z detskeho domova. si myslim, ze nie je nic krajsie, ako ked darujes cudziemu dietatu domov, lasku a najma ak mu darujes mamku a ocka, ktori ho budu milovat. ja som rozhodnuta si aspon 1 dieta adoptovat. a to, ci bude mat v sebe zle geny alebo co? ved vsetko zavisi len a len na vychove, ktoru mu dame. myslis, ze vlastne deti budu mat len same super geny v sebe? pochybujem...

februarova

ahoj. podla mna je to skvely napad. preco nedat lasku dietatu co ju nikdy nedostalo? ja sice nie som vydataa ani sa nechystam vydavat aspon najblizsich 10 rokov :) ale uz par rokov som presvedcena o tom, ze vlastne deti nechcem a tuzim si nejake adoptovat. kazdy mi hovori ze je to cudne, ze vlastne dieta je predsa vlastne dieta. ale podla mna je dieta ako dieta a vela zalezi na prostredi v ktorom vyrasta a mne ako jedna z najkrajsich veci co dokaze urobit bezny clovek je adopcia cudzieho dietata a priajtie ho za vlastne. ja uz teraz viem, ze raz ked dostudujem, budem mat kde byvat a pracu, urcite spravim vsetko rpeto aby som si aspon jedno babo adoptovala a dala mu domov, ktory mu nedali vlastny rodicia....

eliiiii

Moji susedia si odptovali dievcatko Paulinku z domova,lebo nemohli mat svoje.Ked mala Paulinka rok,suseda otehotnela a Paulinka ma braceka.

heureka

ja mam len 18,ale vzdy som si vravela ze si raz urcite adoptujem dieta ak to bude mozne...vsak kazde si zasluzi lasku ci je nase vlastne alebo nie a tiez si myslim ze je vela problemov aj s pokrvnymi detmi(sudiac podla mojej 6rocnej setry) takze asi tolko...vela stastia, nech vam to dopane dobre :)

megi-n

Moja priateľka si s manželom v lete adoptovali ročné dieťa a po 3 mesiacoch ich oslovili z ústavu, že sa malej narodila sestrička a matka sa jej vzdala v pôrodnici, či by nemali záujem ešte o jedno...myslím,že dlho neváhali aj keď ich to zaskočilo...hlavne pomyslenie, že keď tá pani bude rodiť každý rok a bude opúšťať svoje mláďatá...majú to dosť náročné...najprv nič a zrazu 2 malé detičky...ale sú šťastný a ja dúfam,že ich láska ktorú odovzdávajú tým drobčekom sa im sa vráti.Je to veľmi vážne a zodpovedné rozhodnutie-na celý život a hlavne to musí byť rozhodnutie oboch partnerov.Želám vám Romanka správne rozhodnutie...

[zruseny12]

tiez som uvazovala nad tym,ze si zoberieme dieta z deckeho domova, i ked mam uz 2,ale kedze som chora nejde to...ale urcite nie je to zle zobrat si dieta z dec.domova...a to,ze ta necha len koli tomu,ze nebudete mat dieta,je to len na nom.Ja mam zase taku skusenost z ex,ze ma nechal aj ked sa nam narodil krasny zdravi syn.To zalezi len na charaktere TVojho prietela.

dada4

ani ja nesuhlasim s RNG, aj moj priatel je adoptovany a rodicia mu to vraveli uz od zaciatku a miluju ho ako vlastneho aj on ich.je to super clovek a ma uzasnych rodicov. velmi si ich vazi a vzdy mi vravi aky je im vdacny ze si ho zobrrali : )

barbinka

súhlasím s wiou, že dieťa má právo vedieť, že je adoptované. a zatiaľ mám len 24 rokov, nerozmýšľam ešte nad dieťaťom, ale viem, že kebyže nemôžeme mať s partnerom deti, tak určite by som si adoptovala.

wia

No Romana ja som si vždy chcela adoptovať dieťa. Nakoľko je môj muž abstinujúci alkoholik, tak nám to úrady nedovoľujú, ale inak by som do toho išla. Len dôležité je, že musí s tým byť zrovnaný aj tvoj priateľ, inak to bude veľký konflikt. a určite nesúhlasím s RNG, lebo dieťa musí vedieť, že je adoptované, je to jeho právo, nemôžete ho nechať žiť v ilúzii.