Mononukleoza

Príspevok v téme: Mononukleoza
morca

Zdravim.Pred tyzdnom som prisla z nemocnice,kde som sa liecila na mononukleozu ktoru sposobil virus cytomegalovirus,ci tak nejak.O tejto chorobe sa hovori aj ako o chorobe z bozkavania a chcem sa opytat,ci sa mozem vratit k svojej polovicke,pretoze mam strach ze to opat dostanem.Nepoznam nikoho,kto by to mal dva krat za zivot,ale chcem sa opytat,ci nemusim mat strach sa s mojou polovickou zacat bozkavat a ci tu chorobu este mozem niekedy dostat,ale sa uz nemusim bat.Dakujem

Girl143

Ja som Mononukleózu prekonala pred 3 rokmy (apríl-máj 2015) a dnes som ju dostala znova. Nie je to divne? O chorobe mononukleóza sa hovorí ž je to choroba bozkávania, ale ja som sa ešte nikdy nebozkávala. Ako to že som to dostala? A prečo už 2-krát?

RNG

Virus, ktory sposobuje mononukleozu je Epstein Barr virus, a nie kazdy po nakazeni dostane mononukleozu, len ti, co maju oslabenu viralnu imunitu. Dnes ma ten virus v tele, skryty na nervovych spojeniach vyse 98% ludi v USA v malych mnozstvach. Ale staci oslabenie viralnej imunity, aby sa spolu s inymi "nasimi" virusami znova premnozil a poskodil telo, najma nervy a pecen. Preto tu zdoraznujem posilnenie viralnej imunity, lebo dnes zijeme v dobe lekarmi podcenovanych viralnych epidemii a nosime v tele hromady virusov, ktore lekari oznacuju ako "dormant"=spiace, co je daleko od pravdy, skor by som ich nazval striehnuce na prilezitost oslabenia tela.
Pecen po masivnej nakaze(Mono) treba regenerovat a precistit protokolom dr Berksona

POMOOOC

Takze dobry den, pred priblizne 110 dnami som prisiel z nemocnice po prekonani mononukleozy .... Nebolo to az take zavazne pobudol som tam 3-4 dni. Ale nechcel som bozkavat s dievcatami aby som ich nenakazil... Az teraz som sa zas bozkaval a chcem sa spytat, ze ci je mozne aby dostalo to dievca mononukleozu aj ked ja som ju prekonal pred 110 dnami ? ... dakujem za skoru odpoved ...

čučoriedka

Podľa mna ju môžeš ešte dostať...ale nemyslím si že si to dostala od svojho drahého pokial on nemal príznaky...takže si myslím že pokojne možeš robiť čo chceš...

sarag

prepac morca, ale mas zvlastnu otazku. Ja som mala mononukleozu v 15tke a taketo nieco ma vobec netrapilo, nakolko som bola rada, ze som prezila. po prichode z nemocnice som bola este mesiac v domacom lieceni, rok som mala uplne drasticku dietu, nemohla som cvicit a vobec ma nenapadali take otazky, ci sa mozem bozkavat s chalanmi. podotykam, ze to nie je choroba z bozkavania, pretoze som sa predtym s nikym nebozkavala, takze to je nejaky blud. Neviem, ci si mala aj nejaku alergiu na lieky, ktore ti podavali a bola si vysypana na celom tele. ja na tuto chorobu dost nerada spominam, lebo som vyplasila celu moju rodinu k smrti. ale s bozkavanim som zacala az rok po tejto chorobe, ked som bola uplne fit.