lymfomadenopatia

Príspevok v téme: lymfomadenopatia
karola

Bola mi stanovená diagnóza lymfomadenopatia.Po tele sa mi vytvárajú a stále pribúdajú také podkožné hrbolčeky rôznej veľkosti.Niektoré bolia na dotyk,iné nie.Neviem ako sa dá obmedziť ich pribúdanie a či by pomohla napr.klasická masáž...Alebo by to zhoršilo?Nemá s tým niekto skúsenosti?
Dakujem.

charlotte

pred 10 rokmi som pocitovala velku slabost a unavu. na rtg hrudnika a hlbkovych snimkach bolo vidno zvacsene lymfaticke uzliny. dg znela lymfadenopatia. nasledovali dalsie vysetrenia, aby sa prislo na to, preco su uzliny zvacsene. hladal sa zapal. bola som na vysetreniach krvi, testoch na TBC, CT...potom na diagnostiku vo V. Hágoch, aby sa vylucila TBC, pripadne nador. konecna dg. znela sarkoidoza. myslim, ze aj u teba budu patrat po pricine. stretavala som ludi, ktori odmietali niektore vysetrenia absolvovat..myslim, ze len na vlastnu skodu. ja som osobne hrcky na tele nemala, ani bolestive flaky na nohach. klasicku masaz by som ti momentalne neodporucala, pretoze pri nej omnoho rychlejsie prudi krv aj lymfa a nemyslim, ze by sa tie hrcky dali rozmasirovat. ale to je len moj nazor. co na to lekari?