Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

Navy

Postreh,depresia,ochjoj, že ste vy tá istá osoba?
Ešte by ma zaujímalo, pod akým nikom tu vystupuješ, keď nemáš takéto jednorázové chúťky. Určitého tušáka mám, ale budem ticho. Nechám si to pre seba.

Navy

Depresia, pozri sa napríklad, ako dokáže napríklad ortuť odstaviť určité neurotransmiérové pochody:
Ortuť sa viaže a inaktivuje s „S-adenosylmethionine“ (SAM). Tento enzým je zodpovedný za konverziu noradrenalínu na adrenalín.(Len tak nenápadne pripomeniem, že SAM sa používa na liečenie depresii a iných neurotických porúch!!!) Nedostatok tohto enzýmu má za následok inaktiváciu „cytosolic enzyme catecholamine-O-methyltransferase“, ten je zodpovedný za poruchu adrenalínu, dopamínu a iných „catecholamines“
Tak čo povieš depresia. Naozaj si myslíš, že nikto nevie, prečo niektoré neurotransmitéry nefungujú tak, ako by mali?

ochjoj

Mne osobne to je jedno, ja depresiu nemam, len mam silny pocit, ze tvoje maily skoncia v tej istej kategorii ako napr. : "Moj sused ma ozaruje lucmi", alebo "Nase choroby sposobuju mimozemstania!. Vsetci, co nieco tvrdia, su presvedceni o svojej pravde.

Navy

Ochjoj. Aj pri Koperníkovi, Galileiovi, a podobných velikánoch si klopali na čelá, a čo im to pomohlo. Pravdu tým neprerobili. Pravda ostáva pravdou aj vtedy, keď si to o nej nemyslíme.

Navy

Čo sa týka depresie, vždy závisí od situácie, ktorá ju spôsobuje. Ak sa chcete natrvalo zbaviť depresie, mali byste hľadať jej príčinu, a nie len odstraňovať jej následky. Na psychiatrov by som sa nespoliehal, pretože oni sa špecializujú na následky, a psychológovia vám môžu pomôcť len s takou depresiou, ktorá je v závislosti od vášho myslenia (emocionálne rovnice), ale s patologickou depresiou vám nepomôžu. Takže je na vás, akou cestou sa vyberiete. Ja som sa vybral cestou hľadania príčiny mojich problémov, a urobil som dobre. Ak tu príčinu nájdete, máte na 80% vyhraté. Tých dvadsať percent už môže byť, pri správnom prístupe, len ako viezť sa dole kopcom.

ochjoj

Myslim, ze ked si ti zdravotnici precitaju Navyho maily, tak si poklopu na celo a vymazu ich z pocitaca i pamati..

depresia

depresia súvisí aj s úzkosťou a fóbiami,preto je vhodné to kombinovať s dobrou psychoterapiou.Jasné že aj nedostatok peňazí vplýva na zdravotný stav,keď má človek dostatok peňazí,pokojné rodinné zázemie,dobré zamestnanie určite sa mu žije ľahšie. Stres si niekedy riešime aj dobrou čokoládou a aj jedlom.

defragmentar

si myslim ze dobrymi antidepresivami su peniaze ,sex,jedlo..ja som uzival seroxat na depresiu ale ked ma pochytila nejaka psychicka slabost tak mi to nejako nezaberalo