Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

M0nus1k

layla ja som mala podobny problem este nedavno..ale postupne depresiou uz prechadzam...tak..mas z niecoho stres? lebo stresom sa prejavuje depresia.alebo,moznoze mas problemy v skole.ja mam,mna obcas sikanuju,ale postupne to zvladam.ked mas problemy v skole aj ty,nehanbi sa a povedz mame nech sa porozprava s tvojou triednou,ze mas depresiu a ze to v skole nezvladas.Moja mama sa s mojou triednou porozpravala,a teraz je to omnoho lepsie..alebo ked mas iny problem,napr. o tomto tvojom probleme,ze mas depresiu nikto nevie..tak si najdi niekoho,komu doverujes,a porozpravaj sa s nim o tomto probleme.Ja som sa o tomto porozpravala s mojou starkou,a ver mi,je to lepsi pocit,ked to povies..netlac to v sebe,lebo potom ti bude len zbytocne smutno....a ked ti je castejsie smutno,a nezvladas to,kludne si poplac..pomoze to,bude ti omnoho lepsie..ja toto vsetko hovorim z vlastnej skusenosti..depresia nie je dobry pocit..ano castokrat som aj ja premyslala o samovrazde..ale neber si prilis osobne,ze mas depresiu,mozno to je ten problem,ze velmi casto myslis na to,ze ju mas..mala by si chodit castejsie s kamaratmi von,..vykasli sa na tych,ktori ta ohovaraju(ak mas takych)ver mi,oni sa ti len budu nadalej posmievat a ohovarat..casom im to urcite vratis..rozpravaj sa s tymy,ktori ta chapu,a vychadzas s nimi dobre,kludne sa im zdvover o tomto probleme...chodievajte von,do kina alebo hocikde,kde sa dobre citite..zahod problemy za hlavu,aj ked je to tazke,ale tak ci tak sa s tym musis zmierit..uzivaj si zivot,a uvidis,ze sa budes citit lepsie..tak ti zelam vela stastia :) a neboj sa zvladnes to :)

kostička

Na jeseň nám vyvolávajú depresie zanesené obličky.Treba si ich vyčistiť a telo dovyživiť pridať niečo na stymuláciu nervového systému.
Poradím :-odkaz odstránený-

kity616

Mam 22 rokov a mam diagnostikovanu permanentnu depresiu s agorafobiou...Je pravda, ze posledny rok a pol je to hotove peklo, ale stavy depresie aj uzkosti som mala uz od detstva, cez pubertu - tajne som sa liecila u psychiatra, lebo podla ostatnych je hamba mat dusevnu chorobu...Hovorim to aj pre tych, co maju uz v detstve alebo dospievani psychicke problemy, nech sa to nepodcenuje, lebo v dospelosti sa to vrati vo vecsej sile...Liečim sa homeopatikami a antidepresivami: neurol, trittico, seroxat, amitriptylin..Uz to fakt trva asi 12 rokov, lebo odvtedt mam depky a uzkosti, v 14. som mala bulimiu, na ktoru som sa ale neliecila...
Uz to trva velmi dlho a nezlepsuje sa mi to-lieky mi nezaberaju, ked to poviem psychiatrovi, vyhovara sa vzdy len na moju diagnozu...nemam kamratov, lebo ludia sa mi otocili kvoli tomu chrbtom, takze mi nema kto pomoct...som v tazkej depresii a mam velmi velke vykyvy nalad, vracaju sa aj intenzivnejsie uzkostne stavy...skoncila som prvy rocnik na VS, (predtym som dva roky striedavo pracovala aj nepracovala)neviem si predstavit ako mam znova chodit do skoly, ked sa opet nezvladam postarat sama o seba...byvam teda u rodicov a cele leto opet prezijem sama zavreta doma ako kazdy rok..teraz si myslim, ze som fakt v koncoch, lebo si necitim ani telo a nemam pocit, ze zijem a mam pocit, ze uz len malo k tomu chyba, aby som sa zblaznila...mam velke problemy s pametou, s ucenim a nemam taku bystru inteligenciu ako predtym-som uplne spomalena...najhorsie je, ze to nemozem ani skryvat, lebo uz nevladzem, takze kazdy vie, ze so mnou nieco nie je v poriadku...nemam preco zit, neviem sa smiat ani radovat...nechapem ako sa ostatni vedia smiat, radovat sa, chodit do spolocnosti, mat kamaratov, byt s ludmi a tesit sa-pride mi to ako zo sci-fi filmu...

Ak ste na tom nejak podobne, napiste na mail:siazikova.petra@gmail.com

Sunnrisse

misicka 05...mám rovnakú diagnózu, 4 mesiace je krátka doba, hoci dĺžka času odznenia jednotlivých príznakov je naozaj individuálna, ale počítaj s tým, že výrazné zlepšenie čakaj asi po polroku, ak ti sadli lieky. Ale zdá sa, že sadli, keď si už na tom lepšie...

Kytana

Ahojte nemá niekto z vás diagnózu F 32.8? lebo ja áno ale teraz neviem či je to psychóza (podľa tej medzinárodnej klasifikácie je F 32.8 - Iné depresívne psychózy) alebo depresia...dosť som z toho vedľa lebo nemám žiadne také stavy ani myslenie čo by nasvedčovali psychóze...neviete mi niekto poradiť?