Extrasystola

esvar

pán Július:Extrasystoly vo Vašom prípade sú už z liečebného hľadiska pravdepodobne zaujímavé.Preto je potrebné aby Ste sa zveril do rúk dobrého kardiológa.Iste Vás i Váš lekár uistil,že nie je to nebezpečná diagnóza.Rozhodujúce je ale to ako ich vnímate.Mne boli tiež po dvoch rokoch diagnostikované Holterovou metódou extrasystoly ktoré majú malý rozsah v celkovom perc.obsahu impulzov.Ja ich cez deň vôbec nevnímam.V noci mi v poslednom čase robili "peknú paseku".Budil som sa z neznámych dôvodov viackrát počas noci .Chvíľu bol kľud.Potom nastúpila taká tachykardia až do 140-160/sec.Vždy som sa zľakol a tým mi bola aj dlho zle diagnostikovaný takýto atak.Lekári sa prikláňali k psychickým problémom.Teraz používam liečivá s účinnou látkou metoprolol,Egilok 25 ešte aj dosť malých dávkach,ráno a večer 1/2 - 1 tbl.Po niekoľkých dňoch liečby mám"sľubné pocity".Uvidíme.Napíšte prosím Vás ako sa Vám prejavujú a či Vám spôsobujú aj psychické problémy.Ja som pritom bral a občas ešte pri náznakoch depresie beriem aj Neurol 0,25.