Extrasystola

karioll

prave na to mas holter,aby sa zistilo pro akej cinnosti ich mas.
je velmi vhodne potom urobit echo srdca a potom zatazove ekg-ergometriu,a ked to bude negativne,znamena to,ze je to psychika.
ak by ti nezaberala ziadna liecba,da sa urobit ablacia,to ti zavedu cez slabinu kateter do srdca a prepalia srdce okolo miesta vzniku tej extrasystoly

marikaB

zdravím, mne diagnostikovali komorové extrasystoly už asi pred 4 rokmi. Niekedy je kľud aj celý týždeň, potom sa zriedka objavujú a teraz ich mám štvrtý deń, ale v kuse, t.j. cítim ich po každom druhom alebo treťom údere. Zľakla som sa a tak som bola na pohotovosti v sobotu, dali mi 1/2 Egilok 25 a Lexaurin. Bola som oblečená v čiernom, lekárka sa ma spýtala, či mi niekto zomrel. Povedala som, že mama pred 8 mesiacmi. Ona sa toho chytila, že to som rozľútostená a veľmi precitlivelá a že to mám z toho. Normálne som chytila nervy, lebo ona z toho vycúvala so záverom: precitlivenosť a úzkosť. Lieky mi vôbec nezabrali, hneď na druhý deň som šla na pohotovosť do iného mesta, kde mi zoštvornásobili dávku liekov. Chvíľu som sa cítila lepšie, ale veľmi mi klesol tlak. Ja fakt neviem, čo ďalej. Zajtra idem ku kardiológovi, pravdepodobne nasadí Holter, ale už teraz sa obávam, že zo mňa urobia psychicky nevyváženého človeka. Inak som v pohode, mám prácu (zatiaľ:-), rodina je OK. Smrť mamky ma bolí, ale som s tým vyrovnaná, tak ozaj neviem, čo by ma tak zlomilo, že mi z toho \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"preskakuje na srdci\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

karioll

anika555555
hlavne nepocuvaj rady laikov na tomto fore
ak ich mala izolovane nie je to az take zle,ako keby mala salvy.ma lown kolko?ak ich mala 20000 to znamena,ze asi kazda piata bola extrasystola.zvyknu dobre pomahat blokatory vapnikoveho kanale,hlavne verapamil.je divne,ze ako diabeticke jej dali betablokator,ktory maskuje priznaky hypoglykemie.v ba v ustave chorob srdca a v prahe ikem robia ablaciu srdca,zistia zdroj co to sposobuje,zavedu do triesla drotik az k srdcu a prepalia ten usek srdca a je zdrava ako rybicka

anika55555

Dobry vecer, chcem sa spytat, dcera mala Holtera a zychytili jej nespocetne monozstvo komorovych extrasystol---20.000 za 24 hod. Mam z toho strach, Echo srdca ma v norme, nasadili jej betablokatory 25 mg. Betalock Zoc 1 x denne. okrem todp je diabeticka, ma Hashimotovu strumu. ma to suvis so zakl, ochorenim? A ake dosledky to mozu myt tie KE? a co treba robit, ako zmenit rezim alebo co pomaha, poradte prosim, vdaka

július

Akupunktúru som už myslel že vyhľadám a aj sa pokúsim. A pohyb no toho mám v práci snaď dosť ale to asi treba šport. Len mám strach aby som si niečo trebars rekreač. bicykl. neurobil. Ja vlastne ani neviem čo mi je. Mám komorové extrasystoly ale čo ich vyvoláva snad nevie ani kardiológ. Ale veď mi nerobili ani vyšetrenia len KO, Draslík a Sono srdca toď všetko.

július

DObrý deň, "esvar" takže aj Vám sa objavili zničoho nič tie extrasystoly a mali ste ich tak často ako ja? Ja ich mám niekedy aj 5 za minútu ale nikedy aj hodinu nič. Je pravda pribral som a aj zmneil prácu a je tam zhon ale kardiolog mi napísal neurol 0,25 a beriem ho poctivo a aj Sotalex. Ale ten Sotalex mi nič nepomáha. JA len mám obavu že či sa tými extrasystolami nepoškodí srdce. U Vás zistili čo tie extrasystoli vyvolalo? Mne trvdí kardiológ že ak je srdce ako orgán v poriadku a mne robil sono a aspoň mám v papieroch napísané že je normálny acho nález že je ťažko nájsť príčinu problému. Keby aspoň zabrali lieky tak to nevnímam ale tak beriem lieky a stále to vnímam a kardiológ bol pri poslednej návšteve už nervózny že si to nemam všímať.Tiež sa mi zdá že sa to zhoršuje ak ležím v kľude. Tak to je úplne zle. Snaď sa to porieši.

esvar

pán Július:Tým že som napísal,že beriem určité lieky nechcem povedať,že je to zažehnané.Pred dvoma rokmi som mal tie isté problémy ako teraz Vy.Vtedy som nemal ešte túto diagnózu určenú,lebo môj vtedajší lekár mi nedal Holtera a "zvaľoval"to len na psychiku.Bral som vtedy Lekoptin/verapamilum/,že akože pre istotu.Asi po 6-tich týždňoch to všetko prešlo akoby uťal.Bolo to ako teraz v predjarí.Ako je už všeobecne známe zimné obdobie prežívame väčšinou s nabratím určitej nadváhy/8-10kg/,čo určite neprospieva nášmu najpracovitejšiemu orgánu,keď má "okysličovať"o pekných pár kíl hmoty tela.Vtedy pred dvoma rokmi som to pochopil až vtedy,keď som si uvedomil,že moje problémy skončili,keď som začal pracovať každý deň v záhradke.Teraz keď sa mi tie isté zdrav.problémy vrátili okrem návštevy kardiológa/keď ma to už "dožralo"/okrem brania predpísaných liekov,snažím sa zhodiť pribraté kilá ak to len ide nejakou aktivitou v prírode.Snažte sa byť pokojný a i napriek určitému nervovému napätiu musíte veriť že to čoskoro prejde a zase bude dobre.Pre istotu choďte aj na spomínanú poradňu,ak nič iné určite spoznáte a pohovoríte si o svojom probléme s ľuďmi ,ktorí Vás budú počúvať,lebo sa ich to bezprostredne dotýka,tak ako aj mňa.Prajem Vám skorý návrat toho nám najvzácnejšieho,nášho zdravia.

július

Mám 41 rokov. Mal som Holter zaznamenal mi počas dňa 240 extrasystol podľa kardiologa nezávažné. Boli tam aj predsieňové aj komorové extras. Viac komorových. Udajne by ich ani netrebalo liečiť keby som ich veľmi nevnímal. Lekár mi dal Rytmonorm ten som dosť zle znášal bušilo mi srdce ale keď sa nakopili extrasystoli zobral som tabletku naviac a bolo dobre . Teraz mi zmenil na Sotalex ten aj keď beriem stále mám extrasyst. Lekár ma chce poslať do poradne rytmu poruch srdca. Samozrejme pôjdem. Len nechápem nikdy som ich nemal a teraz z ničoho nič ich mám asi 3 týždeň. Robil mi sono srdca údajne je v poriadku. Tiež v noci sa zobúdzam na nekľud lebo cítim ako mi vynecháva srdce. Pripúšťam že som s toho nervózny aj mne napísal neurol ale nič mi neni lepšie. Aj teraz píšem a srdce si skáče ako chce. Nechápem skade som chytil ten nepravidelný rytmus. Skúšal som 500mg. magnézia tabletky Cardilan vytamíny skupiny B NO proste som zúfali. Keď som bol ešte na prehľadke v 10 meisaci na ekg nič nebolo všetko bolo ok a zrazu som v probléme a neviem s čoho. Sranda je že niekedy mám celý týždeň pokoj a príde deň keď som úplne na dne. Doktor ma prestrašil že na trhu nieje veľký výber liekov na tie problémy. No proste som na nervy