Infekcna mononukleoza - ako sa liecit?

Príspevok v téme: Infekcna mononukleoza - ako sa liecit?
brejka

zdravim, vie mi niekto poradit, ako dlho trva vyliecenie z mononukleozy? lekari mi zistili,ze som ju prekonala, len netusim, kedy vlastne zacala..v juli min.rok som mala nejake problemy s mechurom, chodila som casto na wc,ale nebol to zapal mocovych ciest, potom som dostala teploty v septembri, oktobri a ktore vlastne pokracuju az dodnes a az v decembri mi zistili mononukleozu, postihla mi hlavne oblast hlavy, boleli ma oci,hrdlo, usi ma este stale bolia-piska mi v nich uz 3 mesiace. uz mi to pekne lezie krkom a zaujimalo by ma kedy to vlastne skonci, resp. ci sa da nieco pre to spravit, aby som uz bola konecne v poriadku..prosim pomozte.dakujem

Mariaj

Prosim niekoho a kde sa berie krv na zistenie,ci nie je prekonana mononukleoza.Na gastre alebo imunologii alebo kde.DIK.

RNG

virus EBV zostava v tele cely zivot. Telo si nan navykne(tj vybuduje si nan imunitny system, ktory potlaca jeho rozmnozenie), ale pri oslabeni tela sa moze kedykolvek znovu rozmnozit, preto zdoraznujem vsade zvysovanie viralnej imunity.
EBV je len jeden z mnoho virusov, ktore nosime v sebe a ktore mozu "prepuknut" kedykolvek v chvile oslabenia.
Prenos EBV(dnes ho ma uz 98% ludi v tele)neznamena ochorenie na mono.
Vacsina ludi nema ziadne priznaky, lebo maju dobru imunitu

Emmma

ja som mala mononukleozu pred dvomi rokmi, bola som tyzden v nemocnici na infuziach a potom som musela pol roka dodrziavat dietu a nevynakladat velku fyzicku namahu...aaa nejaky cas som mala zakazane aj bozkavat sa lebo som tu chorobu mohla preniest...prenasa sa slinami...no s priatelom sme to ajtak nedodrzali aaa nic mu nebolo:) Ta mononukleoza mi bohuzial pokazila cely imunitny system a odvtedy sa na mna nalepi skoro kazda choroba:(

dada567

chcem sa spytat,neviete nahodou dat spolahlivu odpoved na otazku, ako dlho je clovek s mononukleozou infekcny?u mna sa prve priznaky objavili cca pred tromi tyzdnami a teplotu nemam cca 2tyzdne. Mozem bozkavanim este nakazit mojho priatela??

vsevedka

Ahoj RNG, máš pravdu sú Lipovitan aj nápoje, u nás na Slovensku sa používajú tie tablety, sú aj na tej gugláckej stráke čo si poslal, je tam aj zloženie a popis, že napomáhajú regenerácií pečene ako tvrdím ja.Ako sa ti cestovalo, už si tu ľuďom chýbal.

janusska

moja dcera prekonala tiež inf. monon. minulý rok v decembri, ležala 10 dní v nemocnici, brala infúzie a rôzne lieky, diétu a veľa vitamínov, doma už brala len Lipovitan, Flavobion, probiotiká a drzala dietu, asi po cca 6 týždnoch mala všetky výsledky z krvi aj peč.testy v norme

:)

predchadzat ? je to virusove ochorenie, ktotre sa prenasa kvapockovou cestou.Hovori sa jej aj choroba milencov, lebo mladi ju prenasaju pocas bozkavania. je doletzite posilnit imunitu