Čistenie usi

Príspevok v téme: Čistenie usi
tinusska

usi si cistim vatovou tycinkou aj 3x denne s pouzitim nejakej cist. plet. vody (na odmastnenie). no stava sa mi, ze v noci sa zobudim, ze ma vnutry svrbi ucho a mam ho mastne a v posledne dni, uz ani nerozumiem, co mi ostatni hovoria, asi zacinam byt hlucha :)) co mam robit? co pouzivate na cistenie usi vy? dakujem

.................

p1, a je to vonkajsie ucho, zvukovod??vydis si tu vyrazku??ak si ju vidis, kup si burrowove kvapky a s tym si to cisti, mozes ich nakvapkat na vaticku a urobit jemne zatku a chvilu to tak mat.alebo na vat.tycinku propolisovu tinkturu a jemne potierat.samozrejme len ak siu to vidis a dosiahnes, nechod hlboko v ziadnom pripade.ak je to celkovo cele ucho, chod k doktorovi.

.................

UCHO SA NEMA CISTIT VATOVOU TYCINKOU, 1.SI ZATLACATE MAZ HLBSIE A HLBISE AZ SA VYTVORI ZATKA MAZOVA/NEDOSLYCHAVOST/VTEDY TREBA BUD SPECIIALNE USNE KVAPKY NA ROZPUSTENIE OLEJA/MOZE BYT AJ KVALITNY OLIVOVY OLEJ, KVAPNUT DO UCHA, ZAPCHAT VATOU/ALE ABY SA TO POTOM DALO VYBRAT:-))/ALEBO ZAJST K LEKAROVI NA VYPLACH USI.2.SA MOZE PORANIT UCHO A NANIEST INFEKCIA.3.KRAT DENNE??PREBOHA.3 KRAT TYZDENNE .SVRBENIE USI SIGNALIZUJE BUD ALERGIU NA PROSTRIEDOK CO POUZIVAS ALEBO PLESNOVU INFEKCIU.

p1

ludia, poradte mi strasne ma boli ucho, nemozem sa ho ani poriadne dotknut ani spat na tej strane, akoby sa mi tam urobil vred, co by mi na to pomohlo?

mimmi

ahojte diky za rady , ja si rada cistim usi vatovymi tycinkami ale teraz vidim ze by som sa mala ist pozriet do lekarne .

RNG

vlazny olivovy olej alebo este lepsie kokosovy olej nakvapkat do usi na noc, do rana to rozpusti vosky, obvykle za jeden den, niekedy to treba 2-3 krat zopakovat.

poliewoocka

Prilis castym cistenim usi si nadobaris take problemy...je nutne mat v usiach prirodzene mnozstvo mazu.Ak ho cistis vatovymi tycinkami,tym ho len viac zatlacas dnu k bubienku.Usi by sa nemali cistit vatovymi tycinkami,tym myslim zvukovod.Su urcene na cistenie zahybov usnice.Zvukovod si umyvaj pocas sprchovania,jemne.Pouzivaj,podotykam,nie kazdy den,specialny roztok na cistenie usi.Ak budes takto pokracovat,neskonci to dobre...Chod na ORL,ci nemas v uchu nahodou "stopel".