otras mozgu prosim poradte!!!!

Príspevok v téme: otras mozgu prosim poradte!!!!
dorka

sme v zahranici.napisem cely prieneh radsej!!stvrtok-udrel sa kamarat do hlavy krvacala mu stalo sa mu to v praci ale neozval sa:((nebolo mu nic v piatok sa zas udrel do celuste tupym predmetom prislo mu trochu zle no nevenoval sa tomu.na obed ho doniesli domou sa mu krutila hlava.jednu zrenicku mal rozsirenu teha ho do pravej strany sobota bolest hlavy nevolnost.NECHCE IST K LEKAROVY!!on stale ze je hladny ale chce normalne jedlo to je prenho masova polievka a smazene maso a cokolada:(...ako mu viem pomoct prosim co by mal jest ja mu stale nukam zeleninu ovocie ale smeje sa mi:(dakujem pekne za hociaku radu.ma podla vas otras mozgu?:((

pišta

Dorka :),
za chvíľu odchádzam na deň-dva preč. Hovorili sme spolu v téme Recepty...
Neviem, či si mala na mysli práve tvojho kamráta, keď si hovorila o únave, vyčerpanosti.
Lebo toto je akútny stav a patrí do rúk lekárov, ale na tom sa asi všetci zhodujeme.
Toto, čo popisuješ, je vec vysoko odborná na liečbu.
Možno to vyzerá na narušenie neurotransmierov, ktoré majú prenášanie takýchto vzruchov na starosti.
Jeden z hlavných pozitívnych "činiteľov" z pohľadu stravy je organický vápnik, ktorý funkciu týchto nerotransmiterov podporuje.
To píšem len ako krátke info, že pri liečení a rekonvalenscencii vyvážená strava môže podporovať celý organimus.
Držím vám palce! :))

dorka

dakujem lori.neviem co je speruj.ono ja chcem asi ovela viac ako on on sa tak trochu aj zmieruje zo stavom je to nechapem!ja neviem ako mam snim ja ho nelutujem bo lutost len utlaca boj a to sa on vedel vzdy lutovat:(skusim mu vysvetlovat ze tento stav neni konecny!!

lori

Mila dorka je tazke hovorit o diagnoze,cely ten priebeh mi aj tak pripada ako mikrokrvacanie,ale tazko nie som lekar nevidela son nalezy CT,MR.Mozem ta len uokojit lecba poskodenia mozgu trva dlhsie su fazy ked jeden den je lepsie a na druhy sme tam znova,treba trpezlivost,nevzdavat nic a bojovat.Prajem tvojmu priatelovi skore uzdravenie a trozku ho aj speruj.

dorka

ja viem ze len lekary vedia pomoct,ale cele to je cudne on ma napr na tele miesta kde ma cit napr spodok nohy citi a vrch nie.najhorsie je to v driekovej casti a brusnej casti svaly a lava ruka.s nohou vie robit urcite pohyby ale nie vsetky.takze nevie stat bo nevie drzat telo rovno prava strana uplne ok.on mi stale opakuje ze je strasne unaveny nevie ani hovorit len tisko a kaslat tiez nevie ked mu napr zabehne:(ja mu skusim aspon stravou pomoct on si nedaval na seba pozor mal hroznu zivotospravu malo spal a nech ma aspon energy!na mozgu mu nasli magnet.rezonanc.flaf ze vraj je na tom mieste zmena tvorby niecoho myslim ze mu davali v infuz steroidy ale neviem ake.pisem vsetko co ked sa niekto stretol s takouto chorobou:(a vie mi poradit ako viem pomoct.dakujem

Alternativa

Dorka, neporadim Ti vobec nic, neviem. Drzim Vam obom palce. A nemate niekde na sprave napisane, o aku latku tvoriacu sa v mozgu ide? Aj tak ale stav mozu riesit len lekari.

dorka

aj my sme mysleli:(ze uz to bude dobre ale je v nemocn.uz 2 tyzden a este dodam ze z casu na cas mal kamarat trpnutie ruk a teraz si spomina aj na prihodu v 19-ke ze sa poskladal a nevedel chodit lekari urcili len max vycerpanie a toto sa mu stalo aj pred 5 rokmi tiez nic nezistili.teraz mu udajne chybala nejaka latka ktoru tvory mozog a ktora je zodpovedna za prenos info z mozgu do svalou.tak tolkoto vieme my.dostaval nejake infuzie ku ktorym musel dostat tiez inzulin nevieme co to bolo ale stale mu teraz klesa hladina cukru v krvy.budem rada za kazdu reakciu.

dorka

som tu zas a nevieme si rady:(spomynany kamarat ktory umyva okna je totizto v nemocnici.2 tyzdne od uderu do hlavy zacal trpnut na tele hlavne lava strana:(kym sme cakali u lekara tak uz nevedel ani chodit:(on je stale v nemocnici na specialnej nervovej klinike a uci sa chodit:(lava ruka takmer ziadny pohyb on vyzeral ako po porazke ale nemal ju neme ani z chrbticou nic a ani zapal .lekary nevedia co mu vlastne je.inak je pri vedomi a myslou v poriadku.vie mi niekto poradit co to moze byt?alebo s coho sa taketo stavy deju? lekari mu davali infuzie ale akoby si snim telo robilo co chce:(raz je lepsie a na druhy den zase zle:(teraz ma predpisanu rehabilitaciu ale unavy sa aj z 2 krokou ked ich vobec zvladne:((prosim ked niekto ma nejake info o podobnych stavoch tak sa ozvyte.dakujem pekne

dorka

tak cela zalezitost ma dalsi vyvoj.kamarat dnes zacal vysavat:((a este vyliezol na linku a umyval okno:((no komu niet rady tomu niet pomoci ked je problem tak fnukat vie:(a to ked sme boli v nemocnici tak ma nechali cakat vonku bez toho aby aspon napisali co sa deje tie 3 hodiny nezabudnem nikdy ako som sa bala ze co je snim.som nahnevana a sklamana:(tak tolkoto o chlapoch!jasne,cest vynimkam ale ja som ich este nestretla:(