Epilepsia spojená s alergiou?

Príspevok v téme: Epilepsia spojená s alergiou?
andula

Dobrý večer, mám epilepsiu a som alergička. Myslíte, že alergia sa môže prejavovať aj na mozgu? /okrem kože, priedušiek, dutín.../. Po 3 rokoch som dostala záchvat a priznám sa, že po 2 rokoch som zjedla rajčinu. Som hlavne peľová alergička a rajčiny patria do skupiny potravinových alergénov skrížených s peľovými. Ďakujem za odpovede. Andula

andula

RNG, spomínal si, že poranenia mozgu môžu spôsobovať aj vírusy. Ja som prekonala inf. mononukleózu a v krvi mi zistili EBNA protilátky, a taktiež pľúcne chlamýdie. Ale to by som sa už opakovala... Andula

RNG

Andula, poranenie mozgu mozu sposobit aj rozne virusy.
Na hojenie su rozne nootropics. ktore tu boli spomenute v roznych temach.
Spomeniem par:na rozsirovanie zil a zlepsenie cirkulacie antioxidanty:extrakt z hroznovych semien, vinpocetin huperzin A, ginko
Na cistenie ciev od tukov:lecitin.
Lecitin je aj jedna z latok potrebna na budovanie tkaniva v mozgu=polotovar.
Tiez tam patri viacero 0mega 3 a omega 6 kyselin, hlavne zlozka EPA a DHA(rybacie oleje)
Protizapalovy GLA, omega 6 kyselina z pupalky a boraka mozu byt tiez uzitocne. No a samozrejme odmorenie potrebuje enzymi, brat na prazdny zaludok.
Nesmies zabudnut na rozne B-vitaminy, ktore tam taktiez hraju rolu(B-3, B-6, B-12)

andula

Ahoj RNG, čítala som knižku "Alergie" a tam bolo písané, že alergia sa prejavuje aj na mozgu. Ale až neskôr v téme "autoimunitné ochorenia" v tejto istej knižke boli spomínané epileptické záchvaty. Mám pocit, že moja autoimunita má niečo spoločné s epilepsiou. Nikdy som totiž nemala úraz hlavy, EEG a CT mám v poriadku. Dokonca som bola na EEG aj na pospánkovej deprivácii, aj toto mám v poriadku. Už bolo veľa tém, ako čistiť pečeň, obličky, ale ako "prečistiť" mozog, to neviem. Andula

RNG

Epilepticke zachvaty su casto vysledok zapalov v mozgu.
Su alergeny, ktore vyvolavaju zapaly a histaminove reakcie.
Su kyslotvorne jedla, ktore zapaly podporuju, tak ako zasaditotvorne, ktore zapaly odstreanuju.