purpura - sekundárna reakcia na vírus

danda

este by som nieco doplnila,problemom je reakcia organizmu na nejaky zapalovy proces v tele a oslabena imunita,tie modriny vznikaju na zaklade zlej zrazanlivosti krvi-od toho nazov purpurela {minimalna hodnota krvnych dosticiek},udajne treba zvysit prijem vitaminov a draslika {nam doporucili banany,zemiaky}na tejto stranke som zistila,ze Prednisol je kortikosteroid urceny na systemovu protizapalovu liecbu,no dufam,ze tento hormonalny liek neposkodi organizmus mojej malej vnucky

danda

ahoj dnes sme priviezli z 5-dnoveho pobytu v nemocnici moju 14 mesac.vnucku,po 3-kombinacii injekciou-ockovanie dostala podkozne modriny,velmi sme sa prelakli a lekari diagnostikovali purpuru,hodnotu krvnych dosticiek mala 13 a z 200 by minimum malo byt 100,bola hrozne bleda a po 5 dnoch v nemocnici a podavani Prednizolu sa jej to upravilo na hodnotu 90 a prepustili ju domov na nasu velku radost.Taktiez by som potrebovala tento problem prekonzultovat s odbornikom, dufam, ze sa nejaky najde,vam drzim palce, aby sa sestra rychlo uzdravila,ozvite sa, co sa s vami deje,ahoj