7-dnová polievková dieta

Príspevok v téme: 7-dnová polievková dieta
Tany

Ahojte ludia. Chcela som sa spytat, ci niekto z vas ma nejaku skusenost s tou zazracnou 7- dnovou dietou, kedy sa moze jest len taka specialna zeleninova polievka bez tuku. Ja som to dnes skusila a neviem ci mam pokracovat, aby som si neznicila metabolizmus, lebo uz som si ho roznymi dietami stihla dostatocne narusit...Neviete ci ta dieta je ucina? Mne osobne ta polievka velmi nechuti a uz som tam dala vselijake prisady ako vegetu, cierne korenie a tak. Prosim napiste mi svoje skusenosti.Diki

zuzidlo

Ja som ju jedla a za týžden som zhodila 5 kilov ale vratili sa rychlo spat a som znovu taka ista. Ale perfektne som sa precistila a necitila som absolutne hlad i ked som jedla napriklad len ovocie a tu polievku, pricom pre mna je to uz drasticka dieta, pretoze zvyknem jedavat ovela ovela viac-cim nezdravsdie, tzm lepsie.A fakt som sa citila velmi dobre.Mozno sa nema po skonceni diety prejst hned na normalny stravovaci rezim

Maja111

Ja som práve skončila diétu schudla som v pohode 4 kg.Teraz ich len udržať.Polievka sa dá jesť. Je to zelenina vo vode.

killerqa

neee vy len pekne radsej obmedzujte sladke a tak tie polievkove diety nemaju velky vyznam :)..potom priberete spät..moja maminka jedla tzv tukozrutsku polievku asik dva tyzdne a po kazdej lyzicke zvracal taka bola nechutna..preto schudla heh..nenicte sa ;)

irka

Ahoj Tany, prave zajtra začinam držať 7 dnovu dietu, moja teta ma s nou skusenosti, za tyžden ak budeš všetko dodržiavať schudneš 7 kg, a že vraj aj daľší tyžden tiež ti kila klesaju. Zlom ves a ozvi sa či sa ti to podarilo alebo nie papa Irka

kiri

Ja mam na tuto polievku tento recept (chyba v nom nieco? Da sa nejak vylepsit?):
Potrebujeme:

6 veľkých cibúľ
2 zelené papriky
1-2 konzervy paradajok (dnes už sa k nám zavárané paradajky, myslím, že z Talianska, dovážajú, ale ak ich nedostanete kúpiť, nezavárajte ich sami, môžete ich nahradiť aj paradajkovým pretlakom)
1 zväzok zelerovej vňate
hlávka kapusty

Podľa mojej kamarátky by sa polievka mala dochucovať čo najmenej, aby zbytočne nedráždila naše chute, takže stačí trochu posoliť a dochutiť nasekanou petržlenovou vňaťou.

Podľa amerického receptu do polievky ešte patria:
1 balenie Lipton soup mix (ani s receptami od Liptonu som sa nedopátrala, čo to je, ale predpokladám, že nejaké polievkové korenie podobné Vegete)
1-2 kocky bujónu (podľa potreby)
1 l džúsu V8 (to je skvelý zeleninový džús, u nás dostať podobný, myslím, že pod značkou Happy day)
čierne korenie
praslička
curry
mletý cesnak

Príprava:

Nech už sa rozhodnete pre slovenskú alebo pre americkú verziu, v každom prípade treba všetky ingrediencie nadrobno nakrájať, dať do hrnca a na miernom ohni variť, pokiaľ to všetko nezmäkne. Táto dávka bežnému človeku vydrží celý týždeň (teda okrem Oprah:-). Najlepšie je asi celú polievku rozdeliť do téglikov, zamraziť a postupne vždy ohriať. Moja kamarátka však tvrdí, že chuť tej polievky nie je nijako úžasná. Ona si polievku po uvarení rozmixuje a potom ju vlastne pije ako šťavu. Väčšinou studenú.

Polievky môžete jesť (piť) koľko chcete a kedy chcete.

Nuž a ku polievke môžeme v jednotlivé dni konzumovať už len toto:

1. deň: Akékoľvek ovocie, na ktoré máte chuť, okrem banánov.
2. deň: Akékoľvek zelenina, na ktorú máte chuť. Na obed pečený zemiak s maslom.
3. deň: Kombinujte prvý a druhý deň okrem zemiaka.
4. deň: Banány (maximálne šesť), nízkotučné mlieko podľa chuti.
5. deň: 30 dkg až 60 dkg hovädzieho mäsa, paradajky (čerstvé alebo konzervované), 6-8 pohárov vody.
6. deň: Hovädzie mäso a zelenina podľa chuti.
7. deň: Hnedá ryža, nesladené ovocné šťavy a zelenina.

Žiaden chlieb, alkohol ani sýtené nápoje, dokonca ani sódu.

claudia

neviem či poznám dietu ktorú som neskúsila, dne ich už neskúšam, snažím sa jest striedmo a čo mi chutí, cvičenie a štýl živote treba meniť

karamelqa

Ahoj, bu polievku si zvyknem obcas uvarit a mne velmi chuti. V mojom recepte je uvedene aj korenie a vegeta a na chut sa ma pridat sackova cibulova polievka. Nevarim si ju kvoli chudutiu (hoci stale nejake kilo dva tri idu dole) ale fakt ju mam rada. Zrejme by nemala mat na organizmus negativne ucinky, pretoze mojej sestre ju doporucil lekar (bola po tazkom uraze a potrebovala schudnut).

masti

Ahoj Tany,
takze co sa tyka tejto polievky, jeden cas som ju aj ja zacala brat na to aby som trochu schudla. Poznam, nie je velmi prijemna, na druhej strane ak to striktne dodrziavas, idu kila dole. NO z mojej skusenosti odporucam viacej sa pohybovat,zacat cvicit, menej sladkeho a mastneho no a potom tie kilecka nejako sami skacu dole:) vela uspechov. Ak ti nechuti tak ju nejedz a radsej si 10-15 min denne zacvic pa