VASA PRVA MENSTRUACIA-KEDY?, AKO?...

radus

ahojte baby.mala som 13rokov .bolasom doma,bola nedela.sadla som si na postel a citila som ze zomna nieco vytieklo.isla som na wc a mela som cervenu skvrnu,hned som volala maminu ze us som to dostala.ona hned na dalsi den pisala ockovi do prace.trvala 5dni,ze 1den som mala dalsizasa nie a opakoval sa to.si pametam ze 2dni pred nou sme boli v tatralandii ,tak som rada,ze som ju nedostala tam.mala som slabe krce,.

Lusynda

Baby ja som mala 2 dní hnedý a niekedy aj červený výtok... kamošky najprv že je to mens a potom že možno mám nejakú chorobu že nech to poviem mamine ale ja som to nechcela povedať že aby som netrapošila... že možno zo ani neni to... no a tak nwm... mám dosť veľké prsia... 168cm a 45kg... no a ochlpenie mám tiež... len pod pazuchami nemám toho veľa... :( tak ja neviem... počkám si a uvidím ako to bude :)

macqa

ja som to dostala minuly tyzden vo stvrtok (vobec som to necakala ziadny hnedy vytok nic) v noci som sa zobudila nato ze mi je zle...isla som na wc a mala som to ...potom mi bolo este cely den zle... prvej som to povedala tusim mamine....:)....doobeda to mam silne a poobede slabsie ale neska som to mala doobeda dost silne ale teraz uz len trolinku...:D:D...tak dufam ze mi to uz prejde....nemam to nejako dlho nato ze to mam prvy den...bo vsetky moje kamaradky to mali prvy krat 3-4 dni a ja 5 a ked mi to neprejde tak az 6!...to je strasne..:D:D

pata10

no vy vsetky ste to dostali 11 - 16 ale ja som to dostala v 9 tes osm bola jedina co som mala kramy v triede a som sa to hambila povedat kamoska lebpo smo sa citila trapne :D

InLoweee

ja som mala tusim 12-13rokov (ani neviem presne, bolo to v lete) a bola som doma. Tiez som sa zlakla, ked som si vyzliekala nohavicky, potom som ukazala mamine, ze co to je a ona ze som dostala menstruaciu. TIez bola z toho vytesena, no ja skor zdesena a citila som sa trapne :) hi ... zo zac. sa pametam- som nosila tie najhrubsie vlozky od mamy :D - ja take malinke stvorenie :D hehe, to bol des.. ale teraz uz len tampony :)

Ajuska002

ja som to dostala presne 12 dni po mojich 13-tich narodedninach ..ja som s tym cakala az jeden den a az potom som to povedala mame i ked som vedela o co ide bolo mi to take blbe a potom to povedala ocovi aj segre a mam taky pocit ze aj bratovi :D...jednoducho vsetci to vedeli a mne to bolo hrozne trapne :D..uz mam 15 ale nemam ju stale pravidelnu u gynekologa som bola ale ten mi v podstate nic nezistil takze tak...

repka-olejka

alzbe, aspon sme mali doma tri balenia vlociek :-D ale bolo to ozaj dost blbe. este , ze som uz vyrastla :-D

repka-olejka

tak ja som to take "skvele" nemala :o( my sme sa doma s mamou o tom nikdy nerozpravali, na vsetko som prisla sama, ci sex, menstruacia a vsetko okolo toho. alebo od kamosky este. takze ked mi mama nasla krv na nohavickach , sa ma pytala, ci som to uz dostala a ja ze neviem. a nakricala na mna. bolo to presne 12januara, ked som sla do osmej triedy, tusim. a raz som napisala ocovi(on chodil na nakupy) nech mi kupi vlozky a on mi kupil ovsene vlocky :D

Wewuša

No ja som dostala svoju prvú menštruáciu v 13tich rokoch..v ten deň sa aj začala hárať moja fenka Chcelsea...hehe..boli sme na to dve..mala som strašné bolesti a maina mi povedala že to asi dostanem...tak na druhý deň som mala takú menšiu škvrnu na nohavičkách a mamina mi povedala aby som sa hned ila okupať a dať si vložku..bola tosrana a zobrala som to úplne v pohode...:-):-):-)