Malo sebavedoma.

Príspevok v téme: Malo sebavedoma.
betyna

Ahojte, mam problem...malo sebavedomia:( Mam chlapca, vybornu pracu, som pekna a chlapom sa pacim...ale neverim si. Strasne ma to deprimuje, ze si neverim....a som ziarliva strasne. Moj priatel je velmi pekny a inteligentny a babam sa paci. A to je dalsi problem, bojim sa, ze sa mu ine budu pacit viac ako ja. A pritom je mi verny a viem ako velmi ma miluje. Neviem, je to asi nejaky psychicky blok vo mne:( Neviem co mam robit aby som si verila..poradte. Kazda rada dobra.....

Janulka

Ahoj, Betyna! Chápem čo prežívaš. Ja som tiež bola blokovaná žiarlivosťou. Dlho som zvaľovala vinu na mužíčka, ale až potom som začala pátrať... Moja žiarlivosť pochádzala z prílišnej naviazanosti na muža. Stále som chcela aby som bola stredom jeho pozornosti a keď to tak nebolo, bola som podráždená a často mrzutá, plná zlosti. Svoju negativitu som prenášala na každého s kým som prišla do kontaktu. Nebola som to už ja... Uvedomila som si, že sa musím zbaviť zlej energie a čerpať tú pozitívnu (tam kde sa cítím dobre) pri rozhovore s bohom, zo stretnutia s mojmi rodičmi, z klebietok pri káve s kamarátkami, z radostí "roztopašných detí" mojich rovesníčok, zo športov hraných s priateľmi, a tiež z prežívania lúbostného vzťahu s partnerom.
Keď z každého načerpáš čo i len štipku tvoje sebavedomie vzrastie, a aj žiarlivosť sa rozplynie. Pretože ty budeš "žiariť" pozitívnou energiou a staneš sa príťažlivou osobnosťou. Potom budeš sama so sebou spokojná. Pa!

dorka

skus psychologa ja som tiez navstivila a velmi dobre mi padlo ze mozem vsetko vypovedat.uplne vsetko!a nebude ta zato odsudzovat ale bude hladat hlavnu pricinu tvojho stavu!ked som mala asi 16 tak som sa neodvazila ani sama cestovat ani vojst do obchodu.uz teraz viem s coho to bolo.musela som sa vratit spet do detstva aby som si cely ten neprijemny stav vedela doriesit.a to vtedy bez psychologa:(dlho som mala malo sebavedomia no uz som sa prijala taka aka som a to niesom pekna(ale mam sa rada)nemam pracu(ale hladam)mam zleho partnera(to zatial neriesim):)

betyna

juju, ja sa snazim, som si vedoma, ze ho mozem stratit, ked budem mat hlavu plnu ziarlivosti. Potrebujem najst stipku sebavedomia, cítit sa dobre a byt so sebou spokojna...klud na dusi..a to mi asi chyba:(
xyz no som dobra v praci, v tanci, v sporte moc nie....a ani hud. nastroj neovladam.

juju

betyna,neviem ako sa to dá prekonať,pretože ja som kvôli žiarlivosti stratila priateľa, s ktorým sme boli pár rokov.Proste už to nemohol zniesť.Pretože kvôli tomuto sa v našom vzťahu vytvárali problémy. Som si toho vedomá, ale neviem tiež ako sa mám toho zbaviť. Vedela som,že má ma rád, že mi je verný, len to bolo proste silnejšie ako ja. Si pekná, máš výbornú prácu vieš to sama, ale proste to nejak nejde zdvihnúť to sebavedomie. Ja Ťa chápem. Snaž sa veriť priateľovi, veď Ty sa páčiš chlapom, on sa páči babám ale to je normálne. Ale máte jeden druhého, máte sa radi a nemáš dôvod žiarliť. Neviem ako by som Ti poradila.... Len Ti držím palce, aby si nestratila kvôli žiarlivosti priateľa ako ja...