Ktorá žena rodila doma,alebo nastihla a rodila niekde inede?

[zruseny12]

ja zase pri prvom,som neze polihovala,ale byvali sme v paneluku a mala som steh,tak to bolo ine.Nemohla som ani inak,ale tiez zaujimave.Najprv by som bola potratila,tak mi dali steh,a ked sa mal syn narodit,tak som trpela rano okolo9hod som dostala bolesti,okolo 18hod.som sla do porodnice,pichli mi urychlovacku a nic.A az rano okolo 4:30hod som porodila i to iba tak,ze mi sestricka pomohla,ze mi tlacila na brucho,lebo ja uz som nemala silu,celu noc som bola v bolestiach.Na cisarsky ma nechceli dat,az ze v krajnom pripade.No ja som sa pytala uz aj na cisarsky,ale lekar,ze nie nech vydrzim,ze cisarsky sa pomaly hoji....atd.a porod je iba chvilka,ale zase po porode som nemala ziadne problemy zdravotne.No co uz.Ale,urcite pohyb pocas tehotenstava velmi pomaha....tiez nie som v bokoch siroka,a to mi este jedna povedala,ze budem mat tazky porod,lebo ze vydno,ze som sportovala...

frida

presne to iste tvrdim ja - nikdy som sa nesetrila, nosila som nakupy, upratovala, pracovala, ziadne polihovanie a otvarala som sa jedna radost, ale samozrejme ze az v termine. pri prvom porode som mala chvilku aj bolesti, cca pol hodinky, teda mam na mysli bolestive kontrakcie, lebo tvrdnutie bruska nepovazujem za bolesti. a za 5 minut duhej doby porodnej bol syn na svete. pri druhom ani to. gynekolog ma z poradne poslal do porodnice, ze uz som ovorena na 3 cm. nebyt poradne, nestihnem porod v nemocnici. ked ma uz tam zabolela kontrakcia, hned som mala nutkanie tlacit, dvakrat som sa nadychla a dcerka bola von. fakt super. a pritom som uzucka, nemam ani 50 kg. som presvedcena, ze je to tym pohybom - ked sa zena nesetri, ide to o to lahsie. samozrejme su vynimky, ak krcok nedrzi dobre uz v skorsom stadiu tehotenstva.

[zruseny12]

jasne,ze uz inak nebude...ale aspon budem mat vysvetlenie,preco mam tie problemi,lebo ja som nemala take problemi,a tehotenstvo bolo v uplnom poriedku.len mi trpli prsty na rukach,inak som do poslednej chvile pracovala aj na zahrade aj doma.malovali sme.atd.zdvihala som tazke skrine a nic mi nebolo...ale jedno viem,ze pohyb velmi pomaha zene v tahotenstve,lebo clovek nie je potom taky potuhnuty a porod je potom raz dva....

[zruseny12]

No ja som dostala bolesti,tak som poslala priatela aby siel pripravit auto,ja som sa sla este osprchovat a ta sprcha tomu asi este dopomohla,a ked som vychadzala zo sprchy uz som citila,ze do nemocnice nedojdeme,tak som mu len zavolala aby zavolal pohotovost.Ja som stihla len si lahnut,a za chvilu boli u nas, v tom boli velmi rychli,to ano....mozno to tak malo byt,len ma tak napadlo ci som si neporusala creva tym ako som sla,ale teraz uz si myslim,ze ano,Ale este ked pojdem k lekarke spomeniem jej to a budem sa pytat na ultrzvuk brucha....no dakujem,ze si sa ozvala....prajem Ti krasny vecer...

frida

a este.... ak by sa moje dva porody nezacali trochu inak a ja by som cakala, kym zacnu bolesti, tiez by som porodila doma.

frida

no ja mam take skusenosti z okolia, ze sanitaci, kym nie je clovek v bezvedomi, tak poslu pacienta po svojich... aj moj otec s infarktom, aj znamej manzel, s tazkym stadiom rakoviny....
aha, mariaa, to som nevedela, preco sa na to pytas. v tom samozrejme ti neviem poradit, ale urcite sa popytaj na vysetrenia, aj ked sa to uz neurobi inak...

[zruseny12]

no mandy 21,bol tam zastupca primara,mali aj nositka,vsimla som si...ale ani neviem vsetko to prebehlo tak rychlo,a ja som sa citila dobre,tak som vstala a isla po svojich.Ale viem,ze dcera bola podchladena dali ju do inkubatora,a hned sa islo do nemocnice,ale preco ma na to neupozornili to neviem,mozno viac sa venovali dcere ako mne.Mozno je to aj dobre,ale teraz aj ja mam problemi.Potom ma pustili po 3dnoch z nemocnice,ale mala som zlu krv a nepovedali mi to.Inak porod prebiehol velmi rychlo...este,si neviem vysvetlit jednu vec ked tak na to spominam,pytali noznice na prestrihnutie pupocnej snury,ale bola to Rychla pohotovostna sanitka,v tej dobe najmodernejsia,spominam si,ze ked som vosla do sanitky,bolo v nej krasne teplo,tak nechapem,ze namali nieco aj na prestr.snury,ale pytali od nas noznice....nikdy som nad tym nerozmyslala,ale teraz nejak som zacala na to spominat...

mandy21

mariaa, a preco ti to ti sanitaci dovolili? vsak ta mali preniest na nosidlach alebo hned doma osetrit, ak tam bol lekar. jasne, ze z toho mozu byt zdrav. problemy. to je podla mna z toho pristupu, ze rychlo do nemocnice, a pritom aj doma by sa dalo vsetko vyriesit, v Anglicku velmi vela zien rodi doma