vyprazdnovanie

Príspevok v téme: vyprazdnovanie
Lenocka

Ahoj, prosim poradte mi. Moj plnedojceny 5 mesacny syn ma problemy s vyprazdnovanim, aj sa vykaka ale stale krci nozicky a boli ho brusko a ma ho aj tvrdsie. Pomaha mu trochu nahriata plienka, mast ppik, ale uz sme museli pouzit aj rektalnu trubicku. Ma nasadene aj kapky sab simplex cca. druhy den. Co mam este robit. prosim poradte mi. Problemom predchadzala asi trochu aj moja strava (trochu hrachu v jedle, neuvedomila som si tov tom momente), ale to je uz viac ako tyzden. Paradoxne j, ze aj ja som zacala mat take problemy druhy den.

miroslava

Zdravim! Mam jeden velky problem s 5-rocnym dievcatkom, mojou dcerou.Su to uz skoro 2 roky co den co den spini do gatiek.Nechce robit velku potrebu na wc. Vraj sa jej nechce. Boli sme aj u psychologicky ale nemalo to uspech. Na malu neplatia ziadne vyhrazky, podplacanie, dohovaranie, dokonca ani len tresk-plesk po zadku. Neviem ako ju mam naviest spat na spravnu cestu. Skusali sme sirup Duphalac ale nebol potrebny, kedze konzistencia a aj vysledky z opatovne odobratych vzoriek stolice boli vzdy poriadku. Nechcem ju stresovat roznymi vysetreniami po nemocniciach. Potrebujem surne nejaku radu ako jej a zaroven i mne a mojej rodine s tymto delikatnym problemom pomoct.

syma

clapci tieto problemy mavaju, kakal do 6 mesiacov len s pomocou hadicky, slonikove kvapky "sab siplex" nam tiez moc nepúomahali, ale vecer som mu vzy masirovala brusko olejcekom, ktory obsahoval vytazky feniklu v protismere hosdinovych ruciciek aspon 5 minut, to ho vzdy ukludnilo
teraz ma 4 a sme bez problemov, len asi 1x za tyzden ma vetry,na ktore mu zabera espumizam

masti

Ahoj,
takze v prvom rade musis si davat pozor na jedlo a taktiez na pitie ako napisal kuki. Ja som taktiez dojcila a okrem potravin, ktore naduvaju som nejedla ani nic co vyvolava alergie. Co sa tyka vyprazdnovania, myslim, ze nie je dobre prilis casto pouzivat rektalne trubicky. Daj si fenyklovy caj, malinkemu to nemusis davat, pretoze to cez tvoje mliecko dostane aj on, okrem toho je mozne pouzit aj glycerinove ciply, ale to by som tiez dlhodobo nepouzivala. Volila by som skor caj a to by som uzivala pravidelne. Viem ako matka sa musis velmi vela veci zriekat ale za ten pokoj ti to stoji.

Kuki

Urcite si davaj pozor nato co jes ty. Ako sama vidis ma to vplyv na dojca. Nam sa osvedcilo na uvolnovanie bruska, ked si das babetko na ruky, tak ze sa opiera hlavickou o rameno a pri chodzi jemne poklepavanie po zadocku. Vacsinou to koncilo---puk, puk,..uaaaa. :)
Velky vplyv mala aj voda, ktoru pila manzelka. Pri druhom babetku to bola uz len neperliva voda pre kojencov...a bolo to ovela lepsie. Btw: rekord bez kakania sme mali 7 dni. Ale to sme uz boli z nervami v koncoch.
Vela stastia.