vitamíny,minerály

damaxy

Ja viem,len to že na pri styku s kovom sa akurát stráca vitamín C ten je aj termolabilný a taktiež by nemal dlho stát.Ostatné druhy zeleniny ja tiež miešam,nepočula som o tom.Na mikrovlnku som tiež počula rôzne názory o skodlivosti,ale to sa týka aj tv,PC a mobilov.Je na každom z nás ako sa rozhodne.

monča

Je tu rozobratých veľa zaujímavých tém ohľadne stravovania a zdravej výživy,zaujímalo by ma do akej miery sa znehodnotia vitamíny,pokiaľ surovú zeleninu strúham na kovovom strúdle mrkva, zemiak a šalát tiež krájam nožom,dočítala som sa,že nie je vhodné kombinovať viac druhov zeleniny,ja ich niekedy skominujem aj 10.Naozaj neviem,ktorá zelenina je k čomu príbuzná. Ďalej ma zaujíma či je vhodné uplne vyradiť - vyhodiť mikrovlmku,na stránke empatia.cz som sa dočítala,že úplne znehodnocuje stravu a ohrozuje zdravie. Taj raďte.

Alternativa

Earl Mindell: Vitaminova biblia
Vhodne je vitaminy a mineraly prestriedavat. Kratkodobe zvysenie davok moze mat podporny ucinok, ale pri dlhodobom zvysenom davkovani moze dojst k urcitym neziaducim prejavom. Napr. dlhodoby prijem velkeho mnozstva zinku moze vyvolat stratu zeleza a medi v organizme, megadavky vit.C "vymyvaju" z organizmu vit. B12 a kyselinu folovu. Vit. C moze zmenit vysledky krvnych a bmocovych testov na cukor. Po prijme akehokolvek vitaminu by sa nemala do 4 hod. robit tazka fyzicka praca, cim sa zaisti jeho optimalne vstrebanie. Vyzivove doplnky by sa nemali jest sucasne s antibiotikami, znizuje sa ucinok ATB. Treba ich uzit aspon 1 hod. pred alebo aspon 2 hod. po uziti ATB.

Textová Inzercia

Dr.Vitamin - kvalitné vitamíny pre vaše zdravie

Špecialista na vitamíny, minerály a doplnky stravy. Obchod kde nájdete všetky vitamíny, minerály a doplnky stravy.

AVITA

Zdravie je všetko a bez zdravia je všetko ničím. Darujte svojim blízkym vysokokvalitné výživové doplnky v štýlovom balení.