Antikoncepcia Pharmatex

Príspevok v téme: Antikoncepcia Pharmatex
D_nika

ahojte :) Niekomu som tu slubila napisat, co som sa o tejto antike dozvedela u gynekologicky. Nemozem najst temu, tak pisem novu. Cize povedala mi asi tolko, ze:
- "mozno" to je ok
- baza byliniek sa jej nezdá byt natolko spolahliva, ako udáva výrobca (99%)
- vytvara vo vagíne barieru, cize podla toho, co uvadza vyrobca by mala byt bezpecna aj v pripade ejakulacie
- na dlhodobe uzivanie vhodnejsia HAK (aj ked ak nemas pravidelny pohlavny styk, tak zbytocna zataz pre telo, ak to ma byt 2x do mesiaca)
Mne osobne momentalne odporucala najviac kondom. Poradila mi aj jednu stranku, kde sa toho dost dozvies a je tam forum, kde odpovedaju priamo lekari - www.zonaona.sk
Tam som tiez pisala a ako odpoved som dostala, ze "nie su zastancami tejto formy antikoncepcie" (na dovod som sa tiez pytala, ale este mi neodpisali, asi som im napisala neskoro vecer.. :)))

tak tolko odomna, ak mate nejake skusenosti, tak sem s nimi, lebo moj priatel by to radsej ako kondom, ale tak nerada by som skoncila ako jedna kocka dnes u gynekologa... 18 maximum a 5. tyzden... brrr..

Lenka_

Milovanie to nenarusi, len sa viac smyka:) Nie je nutne davat to tesne pred stykom, ked viem, ze partner ma prist o osmej, tak si to polhodinu predtym zavediem a je to. Ucinkuje 10 hodin. Ak potrebujes uplnu istotu, tak kludne pouzi kondom, my sme to takto spolu vydrzali aplikovat asi 2 tyzdne a potom sme zleniveli...

.lenka.

a nenarusi to milovanie ked si to tam davas...aplikujes si to sama ci partner? hmm, rozmyslam nad tym, lebo z HAK sa mi robia akolo ust take male bolave vyrazky a predtym som mala bezproblemovu plet, tak ju asi vysadim...ale asi by som ten pharmatex pouzila aj s kondomom,radsej mat uplnu istotu...

Lenka_

Pre luciu: Pouzivam krem, cena 190 Sk na 10 pouziti, takze pre mna vydrzi tak mesiac, co je velmi prijatelna cena.

Lenka_

Pouzivam Pharmatex od aprila, odhodlala som sa nan aj po skusenostiach z tohto fora, az do ejakulacia, absolutne sa neobmedzujeme co sa tyka plodnych dni a este babo na dvere neklopalo:) Nenicim si telo hormonami a verim tomu viac nez kondomu, mam z toho dostatocne bezpecny pocit...

D_nika

lilus, mam taky pocit, ze sa to moze bez problemu kombinovat, ale tak ide o princip, ze ked uz mas v sebe ten krem, tak by to chcelo bez kondomu..

no a preco to neodporucaju? odpisali mi len tolko, ze HAK sa im zda mensia zataz pre telo ako pripad, keby nahodou pharmatex zlyhal... ale nechapem, preco sa toho tak ti lekari boja... ved muselo to byt testovane a tak.. len teraz mam aj ja dost obavy.. priatel by to moc chcel, ale babo neceme ani jeden, tak neviem, co s tym... omg, preco nie je este nieco ine bezproblemu dostupne okrem HAK a kondomu... sterilizovat sa nechcem :D

kamilka

diky D_nika že si nezabudla, som zvedavá hlavne na ten dôvod že prečo to lekári neodporúčajú, mne sa tiež neoplatí brať HAK,a chcela by som zavše aj bez kondomu