Antikoncepcia Pharmatex

Príspevok v téme: Antikoncepcia Pharmatex
D_nika

ahojte :) Niekomu som tu slubila napisat, co som sa o tejto antike dozvedela u gynekologicky. Nemozem najst temu, tak pisem novu. Cize povedala mi asi tolko, ze:
- "mozno" to je ok
- baza byliniek sa jej nezdá byt natolko spolahliva, ako udáva výrobca (99%)
- vytvara vo vagíne barieru, cize podla toho, co uvadza vyrobca by mala byt bezpecna aj v pripade ejakulacie
- na dlhodobe uzivanie vhodnejsia HAK (aj ked ak nemas pravidelny pohlavny styk, tak zbytocna zataz pre telo, ak to ma byt 2x do mesiaca)
Mne osobne momentalne odporucala najviac kondom. Poradila mi aj jednu stranku, kde sa toho dost dozvies a je tam forum, kde odpovedaju priamo lekari - www.zonaona.sk
Tam som tiez pisala a ako odpoved som dostala, ze "nie su zastancami tejto formy antikoncepcie" (na dovod som sa tiez pytala, ale este mi neodpisali, asi som im napisala neskoro vecer.. :)))

tak tolko odomna, ak mate nejake skusenosti, tak sem s nimi, lebo moj priatel by to radsej ako kondom, ale tak nerada by som skoncila ako jedna kocka dnes u gynekologa... 18 maximum a 5. tyzden... brrr..

dvojbotka

veru nemavaju to v kazdej lekarni,ja som to nasla az v 3-tej.ta bola tiez v TESCU ale v lamaci.v prvych dvoch lekarnach na mna pozerali ako na zjavenie a este sa ma oni pytali ze co to ma byt.

l,mkn

no ja som nan natrafila hned v prvej lekarni, v Tescu na Kamennom namesti...tak zboku tam je vchod zvonka..to som netusila ze to nemavaju v kazdej lekarni

rajena

Ahojte dievcata, mozte mi rposim poradit, kde by som v Bratislave mohla tohnat Pharmatex? Aby som najprv zbytocne nebehala po vsetkych moznych i nemoznych lekarnach.
Dakujem vam velmi uz vopred za odpovede.

jaja

ja som tiež uvažovala aj nad krúžkom, ale tiež chcem mať od hormonov pokoj na dosť dlhú dobu, lebo tiež mi išli cez psychiku, a doteraz mám búšenie srrdca pri menšom strese, asi je to ešte vo mne. a krúžokk=hormony idú tiež cez krv... asi vyskúšam pharmatex radšej.

jannika

D_nika u mna ide aj o travenie ale vo velkej miere u mna posobili tie hormony na psychiku.
ale celkovo mam nazor ze s hormonmi neni dobre sa zahravat takze si ich urcite nechcem davat do tela.

D_nika

jannika a co tak vaginalny kruzok??? ten si das dnu raz za mesiac, je to hormonalne, ale nejde ti to cez travenie a tak je to pre telo ovela "bezbolestnejsie".. skus si to vygooglit, je to dost zaujimave, tiez nad tym uvazujem.

jaja

chcela by som sa spýtať, lebo ma zaujala táto forma ochrany, kedže hak nechcem, či to používate, aj ked napríklad trpíte mykozami (po hak), a či to nezhoršuje stav?? dakujem

jannika

neskusala som evru...mala som len minervu a velmi tie hormony posobili u mna na psychiku ( okrem ineho ),proste nechem davat hormony uz do tela viac...aj priatel povedal ze to keby som mala byt stale taka tak ze to on radsej sex ozelie,len nech som taka ako predtym.

zuzka000

ano jannika globule som mala na mysli..ja osobne som este neskusala pharmatex,ale aj ked vyskusam tak radsej globulky pretoze ked si to tak predstavim,tak sa tam zmiesa tvoja stava s kremom pharmatex a este spermie..co ja viem..je toho prilis..globule sa mi zdaju sympatickejsie..a co sa tyka tvojho problemu,neviem ci ti pomozu globule ale ved mozte skusit..a evru si neskusala?ci nemozes ziadnu antiku uzivat?

jannika

zuzka myslis globule?...no ja neviem lebo ucinna latka by mala byt rovnaka,ale skusit mozeme,sak za to nic nedame :) dakujem