streptokok

Príspevok v téme: streptokok
dada

ahojte.bola som u lekarky a zistili mi ze mam streptokoka.mam strach kedze neviem o co ide aky je to virus ci bacil a este k tomu cakam babätko a o par tyzdnov mam rodit..moja gynekologicka mi nevedela nic konkretne povedat a tak neviem ci je to nebezpecne hlavne pre malinke a ako sa môze clovek nakazit tymto virusom..dakujem za co najviac odpovedi..

stana1

Dobry den, ja mam ten isty problem s 5,5 rocnou dcerkou. Ma ten bacil v krku je to streptokok betahemoliticky brala uz penicilin, klindamicin, hemeopatika no ten skaredac sa stale drzi uz od augusta minuleho roku v hrdle?? Vie mi niekto poradit ako sa to zlikvidovat uplne a ci ten oreganovy olej mozu deti. Dakujem krasne za pomoc. Pekny den stana

RNG

streptokoky su bakterie, nie virusy. Je ich hrozne vela druhov, dokonca niektore aj uzitocne pre nas(probioticky streptococcus termopilus), niektore smrtelne nebezpecne.
Vseobecne pre ustne a krcne streptokokove nakazy je ucinny oreganovy olej(3x300 mg) a GSE(30 kvapiek do 1/2 litra vody, postupne pomaly hodiny pit)
Na urinarne je velmi dobra D-manoza(specialny vzacny cukor), 1/2 lyzicky kazde 3 hodiny, ta odhakne streptokoky so sliznic a splachnu sa s mocom von. Podobne pracuje aj vacsia davka brusnic( v USA cranberry), ale nie je az tak ucinna.
Na Slovensku predavaju vyrobky ceskej firmyPurus MEDA, pod nazvom D-manoza, odporucam brat dva krat ich odporucene davky, tak to bolo totiz klinicky ucinne

vicky9792

Dobrý deň. Mám streptokoka v krku.Bol prejavovaný bolesťami pri prehltaní a teplotami.Teraz sa to už ukľudnilo.Asi týždeň je od toho čo mi to zistili. Chcela by som sa opýtať či je možné ho prenášať pohlavný stykom a bozkami. Je to dosť súrne. Ďakujem

marfuška

Ahoj Dada.Nenapísala si,kde Ti našli toho streptokoka.Lebo streptokoky sa nachádzajú aj v normálnej mikrobialnej flore,napr.v horných dýchacích cestách.A je tiež doležité o aký druh išlo.Myslím si,že keby si mala nejakého zlého, tak by Ti to lekárka určite povedala.

anagolos

kedze nikto nenapisal, skusim aspon ja ale verim ze ti ti dalsi daju viac informacii. poznam cloveka co ho ma. zrejme je viac druhov streptokokov. vyskytuju sa v zaludku, alebo crevach (?)...clovek chudne ale neviem ci ho to moze aj vazne ohrozit. niekto ma streptokoka cely zivot a ani o tom nemusi vediet. pocuj, ved pises ze ti to oznamila lekarka. myslim ze ona je ten najdolezitejsi zdroj informacii...preco sa nepytas priamo tam, to nechapem.