Gilbert

tvojdudrosko

Ahoj Agnes.Prepac,ale az teraz som sa dostala k pc...Ake mam priznaky?Od malicka mam zvyseny bilirubin,zlte ocne bielka,dost casto som unavena.ked som bola mensia takisto som vracala zlc,ale to,ze je to Gilbert mi povedal po rokoch jeden lekar len teraz nedavno.Doteraz mi vraveli,ze ide o chronicky zapal pecene,takze asi tak.

livia

no ja vlastne nemam ziadne priznaky.citim sa uplne v pohode.niekolko rokov potom som chodila pravidelne ku gastroenterologicke na kontroly.mala som opakovane zapaly zaludka.ale uz to preslo.(teraz len ten helicobacter)ale ziadne priznaky.citim sa uplne v pohode.akurat mi lekarka zo zaciatku nedoporucovala antikoncepciu, vraj aj tak nebude ucinkovat tak ako ma (to kvoli tym zapalom zaludka), teraz mam 24 rokov a asi pred dvoma rokmi som ju zacala brat (s povolenim lekarky). a uplne v pohode.

livia

ahoj.
mne ju diagnostikovali ked som mala asi 12 rokov. niekolkokrat som mala dost silne bolesti zaludka. zvracala som (ale len zlc). na pohodotovosti mi pichli nejaku injekciu a potom to preslo. potom robili podrobne vysetrenie a zistili, ze mam zlte ocne bielka a zvyseny bilirubin a povedali, ze to je Gilbert. Od vtedy som uz nijake vazne zachvaty nemala. Len zapaleny zaludok a helikobaktera. ale neviem ci toto s tym suvisi.

agnes

Nie, našťastie s touto chorobou nemám skúsenosti, ani o nej nič moc neviem. Len som chcela pomôcť, tak som trochu ňúrala po nete:)

agnes

oprava: takto sa tam nedá dostať, neviem prečo, tak si zadaj stránku doktorka.cz, potom choď do diskusie a tam si už vyhľadáš túto tému.