Otázky na RNG

RNG

Moireal, ja som to riesil a obcas aj teraz este riesim samponami s obsahom selenu(selsun blue) pripadne az 5% dechtov/tar.

Chcemto

Zdravím RNG...

Bol som na preventívnej prehliadke u zubára. Ten mi našiel 2 kazy na zuboch múdrosti v hornej časti. Povedal, že ich musí vytrhnúť, lebo keby vŕtal, dostal by sa pod zub. Následne ma preobjednal na august kedy mi ich vytrhne.
RÁD BY SOM SA VYHOL BOLESTIVÉMU ZÁKROKU.
Na moju otázku či by mi pomohol vyliečiť zuby nejaký výplach povedal, že NIE.

Je to naozaj pravda??? Neexistuje nejaký spôsob ako sa zbaviť zubného kazu bez zákroku zubného lekára?
Ďakujem za rady a typy!

Moireal

RNG, a ako riesite tie lupiny? Ja mam problem s mastnymi chrastami, ktore maju tendenciu sa rozsirit na celu hlavu.Mam to od strednej.

RNG

Gabi, doplnky sa pouzivaju podla potreby a su zo skupiny vedenej napr FDA ako "generally safe"=bezpecne. Takze dalsie spekulacie o udajnom poskodeni doplnkami su bezpredmetne. ja som cukrovkar DM-2 a pouzivam chrm uz dlhe roky, tak ako to odporuca napr Juliam Whittaker MD, velmi znamy alternativny lekar, co ma kliniku s vyse 80 lekarmi v Texase a jedna z jeho specialit poslednych 20 rokov je uspesne liecenie DM-2 a jej nasledkov.

Moireal

Dobrý, RNG, chcela by som sa Vás spýtať, či máte nejaké skúsenosti so seboroickou dermatitídou vo vlasovej časti.
Ďakujem.

gabi123

dobrý den RNG, prs. ta, pri cukrovke II. typu sa moze uzivat dlhodobo aj chrom? nie je skodlivy, v jednej relacii to velmi zdoraznoval lekar, ze pozor nan.....
dakujem za tvoju odpoved

RNG

Mucoviral je umely hlien z rias, ktory znizuje pocet virusov v nose az o 92%
www.zdravie.sk Zaroven zavlhcuje tj umoznuje tok hlienov a cistenie priedusiek a pluc.
Ale nie je ani antibakterialny, ani proti fungalnym infekciam, ktore su velmi caste priciny chorob hornych dychacich ciest.
Tj ja osobne by som sa nan vwelmi nespoliehal, aj ked je niekedy ucinny.
Skor by som podporuil probioticku crevnu floru branim mikrovlaknin, kazdodenne a nasadzanim si obcas kvalitnycy probiotik.
V pripade kvapockovych nakaz by som siahol za kvapkami roztoku citricidalu na odhlienenie kapsule oreganoveho oleja a NAC a podobne.

RNG

Rita, tvoreni4e hlienov je prirodzena reakcia tela kde pomocou hlienov a ich toku cisti sliznice od topxinov a roznycy mikrobov. Ked sa hlieny dosatnau do priedusiek a pluc, vynasaju ich odtial drobne vlniace sa chlpky, cilie von aby si ich mohol vykaslat a vyplut(tj nie prehltnut...)
Zialbohu cilia vie posunovat len urcitu hustotu hlienov, ked su prihuste=vysusene, tak ich nevie vyhadzovat von. Preto je dolezite si tie hlieny zavlhcit=zriedit na co su inhalatory alebo pobyt na miestach s vysokou vlhkostou vzduchu, najma cez rosny bod
Do inhalatorov sa daju pridavat aj rozne antimikrobialne latky ktore vedia aspon ciastocne potlacit tie nakazy v hlienoch.
Najjednoduchsi inhalator je dlhsia papierova trubka, ktoru namocis do voduy a das na nu 2-3 kvapky oreganoveho oleja. Tak dychas nosom aj ustami vlhky vzduch s pridavkom antimikrobialneho a odhlienujuceho oreganoveho oleja.
Lepsie inhalatory maju masku a rozptyluju vodu s roznymi pridavnymi latkami ako studenu hmlu

RNG

Perla , nieco melatoninu sa zrejme vyluci aj pri svetle, inac by ludia nevedeli zaspat cez den
Ale najviac melatoninu sa vytvori na silnom, svetle a vyluci v uplnej tme.Na koloidnu striebornu vodu pozri cez Google.sk pod mojim nickom a slovom koloidne striebro.
Na tuto temu totiz v internete obieha hromda lzivych sprav,. takze skus si precitat nieco odomna, ja som povodne fyzik a vyznam sa dobre v elektrochemii a koloidoch, a uz dlhe roky si sam produkujem koloidnu striebornu vodu na zariadeniach , co som si sam navrhol a skonstruoval. Moja koloidna strieborna voda je vlastne koloidno ionicka, znacne ucinna a trvanliva. Aj v obycajnych vodovych priesvitnycy flasiach, je krystalovocista, s kovovou prichutou a jej vodivost sa nemeni ani pri slnecnom osvetleni ani za pol roka som nenameral viac ako 5% ubytok ionov. samozrejme ani neutralnych vacsich koloidnych ciastociek,. totiz tie sa nemozu z vody stratit. Moja aj rocne stara voda je dostatocne ucinna, pokilal do nej nedam nieco, hoci aj ciostu vodu z vodovodu, lebo to ju znici v ucionku, tj rekombinuju sa v nej iony, co su najucinnejsia zlozka KS.