Otázky na RNG

Jozefe

Zdravím a prajem šťastný nový rok.Mám otázku.Chcel by som brať doplnky na klby a kosti.(na bolavej chrbtici sa mi robia male hrčky v blizkosti stavcov).Poterbujem si ale vybavit najprv embosovanu kartu a potom objednat z iherb nieco rozumne..zatial neviem co rozmyslal som od DOCTORS BEST stroncium a klasiku MSM glukozamín chondroitin atd skusim to avokado mozno zakombinujem so zazvorovym čajom a spravim domacu huspeninu.kym vsak kartu vybavim je vobec mozne kupit na slovensku nieco poriadne na klby a kosti??..aspon na ten mesiac kym to poriesim a kym to pride.Dik za odpoved

RNG

PF 2014, odporucene denne davky boli stanovene v roky 1848, a su davno astarale, hoci sa ich dosial medicina zatate a spiatocnicky drzi.
Co sa tyka vitaminu B-12, ten sa cez usta absorbuje minimalne, v zaludku sa znici kyselinami az 98% a teda finalna absoerbcia je pod 2%. Zdrojom vitaminu B-12 nie je teda jedlo, ale niektore probiotika ho vyrabaju v crevach pre nas.
Ak ho potrebujes doplonit, lebo ho mas v krvi primalo(malokrvnost, vysoka hladina homocysteinu a podobne), dobry zdroj je sublingualn/pod jazyk minitableta/lozenge, kde sa cez sliznicu absorbuje vacsina rovno do krvi.
Pokial sa ti nenazhromazdi v peceni dostatok, tak trpis na nedostatok vitaminu B-12
Lekari davaju injekcie 10 mg rovno do krvi vom forme cyanocobalamine, ale pod jazyk dostanes ak lepsiu formu, methylcobalamine a to az v davkach 10 mg, takze si mozes vybudpovat spravnu hladinu v pecveni a krvi velmi rychlo, za tyzden , alebo aj menej.
Ja to obcas robim, najma na znizenie skodliveho homocysteinu, ktory napada vsetky vaziva v tele, najma ale zdrsnuje cievy, co vedie k usadeniu nanosov na nich a poskodeni cirkulacie a teda vedie k porazkam a infarktom, tiez k zlyhaniu roznych nedokrvenych organov.
Odporucam to brat obcas aj pri nedostatku energie, lebo aj tam sa vitamin B-12 v davkach ovela vyssich, ako je ta archaicka z roku 1948 zide.
Zatial som nepocul o predavkovani vitaminom B-12 z doplnkov. Zrejme ma telo dobry system, ako prebytocny B-12 pouzit alebo vylucit.

PF2014

Ahoj RNG, potreboval by som radu ohľadom vitamínov. Chcel som sa spýtať, či je možné brať vitamíny skupiny B aj dlhodobo, vo vysokých dávkach. Ja som bral dlhodobo niekoľko tisíc % ODD, napr. vitamín B12 200 μg je to ok?? Lebo podľa toho, čo pozerám na krabičke, je to 8000% ODD. Či takéto dávky nie sú škodlivé a či by som to mohol brať aj dlhšie. Teda aj ostatné B-čka v takýchto %.

RNG

Avokado obsahuje nezmydelnatelne tuky(unsaponifiables) a take su potrebne na klbovy maz. Ine sa tasm dlhodobo neudrzia.
Podobne su aj rozne cetylovane oleje, napr v doplnku CMO.

Alex15

Avokado dokaže namazať klby? Z doplnkov na klby mysliš MSM a kolagen? Teraz po Vianociach asi nie je dosť financii ešte aj na nejaky ten inverter, ale budem cvičiť a snad aj to nieco pomože.

RNG

"Pukajuce" klby su nedostatocne mazane, najma pri stavcoch, odkila vychadzaju nervy sa tieto mozu mechanicky poskodit. Takze avokado, 2 tyzdenne a pripadne aj doplnky na klby by sa ti zisli. Na poskodene nervove obaly(myelin) treba brat najma DHA, co najdes v dostatku v doplnku calamarine.Davka 2 gramy denne je klinicky ucinna pomerne rychlo.
Clanky chrbtice sa daju vyrovnat zavesenim sa za nohy kazdy den aspon 10 minut, pozri na invertery.
www.google.com
Inac riskujes po case poskodenie stavcov, diskov alebo dokonca skrivenie chrbtice/skoliozu, ked mas uz teraz v 21 rokoch s tym problemy.
Mozno by sa ti zisli aj doplnky na kosti, ak mas slabu kostru alebo nabeh na osteoporozu.

Alex15

Zdravim RNG, možno mi budeš vedieť poradiť. Mam zlozvyk, že si pukám krkom/krčnou chrbticou a v poslednom čase nemožem s končatinami a prstami hybať plynule, ale akoby traslavo (hlavne pri namáhaní, proti gravitacii). Napadlo ma, že by to spolu mohlo suvisieť a že som si mohol poškodiť nejake stavce. Mysliš, že to može byť nebezpečné a že by som s tym mal prestať alebo sa pukanim krku len niečo uvolní a vracaju sa stavce na svoje miesto? Ak to može byť nebezpečné, čo to može neskor sposobiť a mysliš, že sa to da dať cvičenim do poriadku, aj ked sa mi nahodou už niečo poškodilo? Ospravedlnujem sa za tolko otázok. Viem, že nie si nejaky ortoped, zaujímal by ma tvoj nazor. Dakujem pekne.

P.S. mam 21 rokov.

RNG

Traviace enzymy su povacsine bielkoviny, ktore vedia rozlozit urcite latky. Zaludocna kyselina nie je enzym, ale kyselina, ktora je ale potrebna na to, aby urcite enzymy pracovali. Kazdy enzym ma totiz ucinnost len pri urcitom PH(kyslost/zasaditost)

RNG

Jojojo55, plesne su vzdy zaplesnivene zvysky potravin alebo slin a krvi.Niekedy sa moze na jazyku aj lupat koza a ta tvori vrstvu, co sa da zoskrabat.