Otázky na RNG

RNG

Lunaraki, zlomenina hlavy nie je problem, kost sa zarastie. Ale poskodenie mozgu a najma krvacania mozu byt velmi nebezpecne a po dokladnej analyze(CT, NMI scans), ked krvne zrazeniny tlacia na mozog sa lekari mozu rozhodnut na operaciu na uvolnenie tlaku
Dufam, ze to k tomu nedojde a dieta sa vyhoji samo.
Ked je podozrenie na nejaku nakazu, na virozu a celkove posilnenie odporucam napr collostrum, na ine nakazy roztok citricidalu, oreganovy olej, extrakt z olivovych listov a podobne.
A moze sa to aj skombinovat hoci aj vsetko dokopy, ked si si nie isty , aku nakazu mas.Potraviniove sdoplnky su neskodne a aj ich rozne kombinacie su OK na 99%

RNG

Peggy, probiotik rozneho typu je hromada. Tie, co nazyvaju lactobacily menia rozne zlozky jedla na kyselinu mliecnu/lactic acid.Ta je v tele potrebna nevyhnutne na prenos energie. To ale nema s mliekom nic spolocne.
Doplnkari zriedka pouzivaju mliecne zlozky v doplnkoch lebo je privela ludi intolerantnych na mlieko. Ked ich ale pouziju, musia na to upozornit.

RNG

coccinelle, ked ta v zaludku naduva, tak mas nedostatok kyselin, lebo kyseliny potlacia vsetky kvasne procesy. Vid nakladanie do octovej vody proti kvaseniu.
Ked mas bolesti a zle travenie tukov, mozes mat problemy so zlcovymi kamenami, daj si to presetrit aspon ultrazvukom, lepsie CT scan.
Nedostatok enzymov aj kyselin moze byt sposobenu docasne alebo aj permenentne napr viralnymi nakazami, ako napr 1-2 denna "zaludocna chripka". V tom pripade ti nepomoze nic ineho, ako si doplnit chybajuce, tj kyseliny aj enzymy, podla potreby a velkosti jedla.
Nas pancreas vylucuje panctreatin, co je zmes roznych enzymov. Preto zivocisny pancreatin je najblizsie ako doplnok nedostatku nasho pancreatinu. Davky odporucane su ekvivalent 2 az 6 gramov pancreatinu
Na znackach nezalezi, len na obsahu.
Berainu HCl s pepsinom ako doplnky sa davkuju od 600 do 1800 mg podla potreby, s jedlom.
Ak mas specificky naduvanie v crevach z niektorych nestravitelnych sacharidov zo zeleniny alebo strukovin, odporucam ti brat s nimi enzym alpha galactosidase, davka 1500 GaLU, najdes to napr v Jarrozyme plus, co je pancreatin plus alpha galactosidase.
Inac je plno dobrych vyrobkov na to, pozri napr na firmu NOW Foods, co mozes dostat napr z iherb.com, kde maju na Slovensko najlacnejsie postovne a slusny vyber doplnkov roznych znaciek

Ale ako som povedal na zdroji a znacke nezalezi, ale na obsahu ano.

lumaraki

Ahoj, RNG.
Moja dcera bola s rodinou pri mori. Jej 3-roc syncek sa hral na nejakom kamenom somariku a spadol na beton hlavou. Nemal problem,
po tyzdni dostal teplotu.
Nechali ich v nemocnici. Hovorili o kompresivnej
zlomenine a inverzii.
Keby bol prisiel hned, ze by ho operovali, ale teraz este bude konzilium, zatial nevedia..On je kludny, teplotu uz nema, na bolest sa nestazuje. Ma hrcku na hlave. Poznas taketo pripady? Co by si nam odporucil pre take male dieta? Ta teplota mohla byt snad aj z virozy, ktoru mali v case navstevy jeho bratranci. Ale to by bolo asi skoro. Na navsteve bol pondelok a teplotu mal uz utorok poobede.
Znovu ti srdecne dakujem a myslim to uprimne, lumaraki.

coccinelle

Dobry den. Budem rada ak mi poradite. Asi od maja mam problemy s naduvanim. Zacalo to naduvanim a velkou plynatostou, tak som obmedzila v strave maso, muku cukor a pridala ovsene vlocky a acidofilne mlieko. Par dni bol pokoj a potom sa to opakovalo. Nafuklo ma vzdy na obed do pol hodiny po jedle. Po necelych 3mesiacoch prisli problemy so zlcnikom, zle mi nebolo len bolest pri pohybe a naduvanie uz kazdy den po veceri. Potom som zacala mat krce v bruchu, bolest po stlaceni okolo pupka a prehananie po tvarohu a hermeline. Zacala som uzivat psyllium a zlcnikove caje. Postupne ustupili krce aj bolest zlcnika, ale naduvanie mam stale. Ak zjem nieco rano je to v poriadku, ale ak zjem to iste vecer uz ma nafukne. Uzivam oraganovy olej /na problemy s prinosnymi dutinami/, vraj je dobry aj na zlcnik. Druhy den probiotika,ale neviem, ci to ma vyznam lebo mam pocit, ze je problem zaludok ked ma nafukne dost rychlo po jedle. Rano pijem citronovu vodu, skusala som prestat, ale nepomohlo tak ju pijem znovu. Rozmyslam o uzivani Betain HCL+pepsin len neviem, ktora znacka by bola najlepsia, ak je to vhodne, alebo traviace enzymy, ktore obsahuju Amylázu,Betaín HCL,Celuláza ,
Lipáza,Maltáza,Proteázy (papaín a bromelaín),Sacharáza /neviem, ci sa moze uvadzat nazov produktu, tak pisem takto/. Poradte mi prosim, co asi sposobuje tieto problemy, ako sa toho zbavit,co mozem uzivat ked este kojim 19mesacne dietatko. Vopred dakujem.

RNG

Peggy, kvalitne probiotika su take, co maju mnoho kultur, vysoky pocet a su tepelne a kyselinovo odolne, aby sa ti do criev dostalo co najviac zivych kultur.Pozri napr na vyrobok firmy Healthy Origins, kde najdes 30 miliard kultur, o druhov, a su tepelne a kyselinovo pomerne odolne.Najdes ich napr v iherb.com

RNG

Na akekolvek zhluky bielkovin ci rozne nefunkcne utvary v tele treba na odstranenie enzymy a tiez jod a selen co sa podielaju aj na vyrobe enzymov. Z enzymov odporucam najma silne a entericky pokryte, napr ako pancreatin, co vyraba firma Solgar, kde v kazdej entericky pokrytej tablete je ekvivalent 3 gramov pancreatinu.