Otázky na RNG

redka

Kajka daj si extrakt z kapucinky... Ber 25 kvapiek kazdych 6-8 hodin... Je to prirodne atb, ktorezabera prave na dych. cesty... Zozenies v zdravej vyzive... Treba dodrzovat pravidelnost, nech sa udrzi hladina ucinnej latky

kajulka6

Ahoj RNG minuly tyzden sme si pisali ze sme "obaja" chori, ty si nieco chytil od vnucat ja od syna skolkara. Ale ty si fit a ja som stale chora,v podstate mam zvysenu teplotu 37 a pokasliavam ale vecer sa doslova dusim suchym kaslom a musim si dat Tussin kvapky na zastavenie kasla aby som sa vyspala. Bola som u doktora ten ze mam pravdepodobne zapal priedusnicea predpisal sumamed. Prosim ta nevies aka bakteria vyvolala zapal priedusnice a co je na to ucinne???? Kedze berem co odporucas a tebe to zabralo potom nechapem preco som stale chora. Imunitu mam v poriadku 4 roky som nebrala ATB, a uzivam Citricidal, Oregano,Ester C plus vitaminy a betaglukan a nic sa nedeje,nelepsi. Olivovy list neuzivam,nemam ho ale uz som objednala z iherb dufam ze prave ten nie je zasadny pri liecbe mojho problemu. Dakujem

katy350

ja by som mala este dve otazky ak smiem.
co moze byt pricinou toho ze mi stale tecie nos? je to velmi neprijemne a neviem ako sa toho zbavit. zacne to pri prechode z tepla do zimy alebo naopak.. proste ked sa meni teplota a ked som vonku v chlade tak tecie bez prestania ako vodovod...
a druha vec, moze to byt, ze ked zjem nieco na co som alergicka tak vylucuje moje telo zapach? pecen mam precistenu ale mam pocit ze ked obcas zhresim tak smrdim. uz som tu niekde citala prispevky na tu temu a ja si teda myslim ze to ma nieco spolocne s tym jedlom. len mi nie je jasne preco tak telo reaguje a ktory organ konkretne to je.. co s tym? dakujem za kazdu radu.

katy350

RNG prosim vas ktory vitamin C odporucate? uzivam uz vsetko co tu odporucate na denne uzivanie okrem zinku lebo z toho mi bolo strasne zle (Preco???) a este ten vitamin C mi chyba. Je ho vsade strasne vela a neviem ktory je vhodny.. DAKUJEM ZA VSETKO; POMOHLI STE UZ TOLKYM LUDOM; KEBY SOM MOHLA TAK VAM IDEM ASPON RUKY VYBOZKAVAT... VSETKO DOBRE PRAJEM!

RNG

Lokes, jednemu pomoze to, inemu ine. Ja mozem odporucit len viacere pravdepodobne vyskusat.
Co sa tyka vitaminu D-3, ten je znacne nedoceneny, lebo je to hormon, pomaha aj na imunitu a neurotransmitery, aj ukladanie mineralov do kosti spolu s vitaminom K-2 a podobne, a privela ludi ho nema dost v krvi, takze ho odporucam pre istotu kazdemu doplnovat.
Na trhu su lacne minikapsulky z davkou 5000 IU

RNG

Jimm21, neviem ci mas problem s prostatou, daj si urobit ultrazvuk na to.
Problemy mozes mat aj z inych dovodov, ci uz nervozity, zleho spanku, stresu, alebo znizenej hodnoty testosteronu, co je dnes dost caste u muzov. Oberaju nas on rozne estrogenicky posobiace latky z plastikov, pesticidov, herbicidov, dnes je kazde ovocie striekane a mnhe z tych postrekov znizuju vyrobu testosteronu.
Napr na broskyniach , aby vydrzali prepravu a par dni v obchode nasli az 7 roznych postekov, vacsina z nich znizuje testosteron znacne.
Niektori lekari odporucaju dokonca umyvat ovocie a zeleninu v teplej mydlovej vode, tak sa dostane ovela viac s tych postrekov dole, nez len oplachnutie v studenej vode.

Lokes

Zdravim RNG, ten rybi olej je naozaj dobry na nervy, ako tvrdis. Mam to odskusane. Mam olej z nutraceutiky s d-kom, epa, dha su zastupene celkom slusne. V podstate ked zabudnem teraz 2-3 si dat 5htp+L tryptophan, ked mam tazsie dni, tak ani neviem, ze mi chybaju, pretoze mam rano 2 lyzice rybieho oleja a to D-cko v nom posobi podla mna synergicky a antidepresivne. Ked zasa neuzivam 3-4 dni olej a uzivam len 5htp+tryptophan, tak sa citim ovela horsie. Takze na nervy podla mna jednoznacne olej. Ale netreba podcenovat ani D-vitamin, sak(vacsina populácie ho ma pod hladinou).

Jimmi21

Ďakujem, ono to ten problém z prostatou vyrieši či len zmierni ja som ochotní brat tie 2 doplnky aj zároveň

RNG

Cesnak pachne a v klicku sa nachadza viacej aktivnych latok.
Gazdinky maju casto rozne zle navody, ako napr vyzmykat uhorkovy salata tu cenu vodu z uhoriek vyliat, vsetko varit aj ked sa varenim znicia enzymy a mnohe sacharidy atd.
Civilizacia peinasa so sebou rozne hluposti z minulosti, ked sa slachtilo, varilo a stravovalo najma na chut, nie na biologicke hodnoty. A pretrvava to zialbohu az doteraz.