Otázky na RNG

Michaelka1605

Ešte som zabudla dodať, že popri antibiotikách som užívala aj probiotiká, síce až od 2. dňa, ktoré ešte stále užívam.

Michaelka1605

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je možné, že 4 dni po vysadení antibiotík Zinnat 500 - brala som 2 balenia 10 dní, môžem mať problémy ako nechutenstvo, nevoľnosť, bolesti brucha v rôznych častiach, strata hmotnosti, mierne nažltlá stolica? Môže to byť spôsobené tými antibiotikami? Brala som ich kvôli streptokokovi na mandliach.. Asi by som mala ešte dodať, že mám 24 rokov a už 8 rokov mám diagnostikovanú ulceróznu kolitídu, z toho 5 rokov som na biologickej liečbe - Remicade, nakoľko žiadne iné lieky mi už nezaberali.. Touto cestou sa Vás chcem opýtať na Váš názor na túto liečbu, rozmýšľam, že požiadam o ukončenie tejto liečby, nakoľko má mnoho vedľajších účinkov, aj keď na kolitídu mi pomáha.. Za odpoveď vopred veľmi pekne ďakujem. Michaela

Lia84

Prosim Vas RNG, liecim sa na ureaplazmu a kvasinkami tymito pripravkami:

carvacrol 3x2 tabl
swanson extrakt z oliv. listov 3x300mg
citricidal
NAC 2x600mg a popritom protikvasinkova dieta+ajurvedsky caj gauri

Chcem sa opytam, kolko tyzdnov sa uzivaju doplnky? Staci po dvoch tyzdnoch diety vylucit vsetko okrem extraktu z oliv. listov? Pisali ste na fore, ze sa extrakt uziva dlhodobo, ako to znicilo plazmy, lenze kolko tyzdnov resp mesiacov to znamena? A kolko tabletiek denne? NAC mozem tiez vysadit po 2 tyzdnoch? Mam 50kg a dost citim tazobu v zaludku z tych pripravkov. Dakujem

RNG

PF nedostatky energie mozu byt zo zleho travenia, zo stresu a zleho spankoveho cyklu, a pripadne aj roznych mikrobov a parazitov. Vcitane crevnych zamoreni, co mozu byt paraziticke alebo kazda ina flora, okrem probiotickej.
Mozes mat aj nejake chemicke zamorenia, aj to sa moze takto prejavit.

RNG

Saluinka je to nejaka candida alebo plesen, To je viacmenej jedno z hladiska ako na to: Pozri cez Google.sk pod mojim nickom a slovom Candida, co treba na to robit.

PF2014

Potreboval by som sa poradiť, nakoľko mám už pár mesiacov vážny problém, ktorý sa objavuje v určitých časových intervaloch. Vopred upozorňujem, že sa liečim na recidivujúcu depresívnu poruchu - stredne ťažká epizóda, takže to môže byť spôsobené aj tým dosť pravdepodobne, ale možno nemusí. Hlavný problém je ten, keď vstávam, sa cítim asi najhoršie, trvá mi nejaké 2 hodiny, kým sa telo nejako oklepe, dá dokopy, aby mi bolo lepšie, cítim sa strašne unavený. Potom medzi nejakou 11:00 až 19:00 som ešte v pohode, ale potom to znova príde a som neznesiteľne unavený, slabý. Ako keby sa ti chcelo strašne zaspať, ale proste to nejde. Nemám žiadne cez deň náročné aktivity, ktoré by ma mohli takto unaviť, proste som ráno a večer úplne vyšťavený, v strede dňa je to v pohode.

Nevieš o nejakej chorobe, alebo o niečom, čo by mohla spôsobovať takéto stavy, okrem tej depresie? Je to strašne obmedzujúce a neviem si dať rady, čo s tým.

Saluinka

Ahoj RNG. Mám biely výtok z pošvy, akné (velké hnisavé bolaky), biely povlak na jazyku... Je to podla teba kandida???? :/

RNG

Jaja, co budes robit je na tebe, ale na stafylokoky a escherichie coli je velmi ucinny roztok citricidalu, samozrejme toho praveho, co obsahuje quaternialne zluceniny a nie len vytazok z jadierok. A kedze vzdoruju atb, odporucam brat aj odmaskovace, ako NAC(2 x 600 az 1200 mg) a serrapatazu(3 x 120 000 IU.
Wobenzume je stary a slaby enzym, doplnkovy prioemysel dnes vyraba ovela silnejsioe a ovela lacnejsie. Na cistenie tela odporucam ekvivalent az 2 x 6 gramov pancreatinu, co najdes napr v 2 x 4 tablety pancreatinu firmy Country life, pozri cez iherb.com
alebo pancreatinu firmy Swansonvitamins.com pod nazvom Triple -strength pancreatin 4x Oba su entericky pokryte aby sa rozpustili az v crevach a neznicili kyselinami v zaludku.
Voci tomu jedna tabletka stareho Wobenzymu obsahuje len 200 mg pancreatinu a naviac nie je entericky ochranena.
Ale lekari [poznaju len to, co je schvalene farmaciou, doplnky im nic nehovoria, takze novsie a ucinnejsie a lacnejsie produkty nepoznaju