Vnútromaternicové teliesko Dana

Príspevok v téme: Vnútromaternicové teliesko Dana
titi

Mam problem, po 7 rokoch som si chcela dat vybrat vnut.mater.teliesko danu,ale dr. nenasla tie vlakna ktore z toho trcia,lebo boli odstrihnute.Na sone danu videli cize je tam,len neviem ako mi ju vyberu a ci mi neposkodia maternicu a ci o maternicu nepridem ak mi tam dana zarastla.V pondelok sa idem zas ukazat a ak sa to nepodari idem do nemocnice.Ak mate skusenost prosim napiste.

sarah_237

Ahojte, tak nemozem sa k tomuto nevyjadrit.. Ja mam mirenu uz sedem rokov(raz mi ju menili).Podotykam ze mam syna, ktory sa narodil cisarskym rezom. S telieskom som nikdy nemala ziadny problem, prave naopak. Je to pohodlne a clovek sa nemusi o nic starat. Samozrejme ze zena ma ale ist min raz za rok na kontrolu a po kazdej menstruacii skontrolovat snurky telieska. A ta bolest pri zavadzani a vyberani nie je taka strasna a trva to nanajvis 5 minut a potom mate na 5 rokov pokoj. Ja by som sa uz teda hormonmi nenapchavala a sposobom ze "manzel si bude davat pozor" som prisla k prvemu dietatu. A infekcie a zapaly chytite ci s telieskom alebo bez neho, urcite nesposobuje vecsie riziko.

beatricek

mam danu ale chcem ju dat vybrat som rada ze ste mi poradili mam tri deti a aj nejake potiaze a dakujem za rady

Zuzik1111111

No ja skusenosti mam a moc ta nepotesim......Ja som ju tiez mala az pokial sa mi neposunula a tiez ju nemohli najst......nakoniec ju nasli....
na 4x ked uz ma objednali na operaciu aby som ju mala vybratu cez brucho, sa im ju podarilo vybrat "spodom"......nechci vediet bolest co som si prezila......

emilie

ahoj bmprsvz

ja som sa len chcela spytat preco si si dala vybrat danu po 21 rokoch.?planovala dalsie det.?ja mam tiez danu dlhe roky a bojim sa ci nenastane risiko oplodnenia??

ket82

Ahojte, mam "danu" vyse roka, vsetko by bolo v poriakdu keby mi nezistili HPV virus. "Dana" musi von aby to zbytocne nedrazdila. Viete mi povedat ci danu vyberaju v anestezii, alebo bez? Lebo pri zavadzamni som mala velke bolesti este aj hodinu po tom.

Dakujem

AdamKrt

Vraj Mirena teliesko je setrnejsia. Ze vraj si ju daju zavadzat aj vsetky lekarky /tvrdil jeden gynekolog/.

Ale obecne - je to cudzi predmet a mozu nastat komplikacie. Vraj sa to odporuca az zenam, ktore uz rodili, maju deti...

lucy215:
mozes skusit Pharmatex krem, ci globulky, ak sa Ti to nepozdava.

lucy215

ahojte. Mam 20 rokov a uvazujem nad antikoncepciou. este som nerodila ale lekar mi odporucil vnutromaternicove teliesko. neviem sa rozhodnut ci je to spravne riesenie. poradite mi? tabletky nechcem.

Uhino

Ahoj, neprišla mi menzes a tak keď neprichádzala tak som sa začala obávať. Oprávnene. Urobila som si test a bol pozitívny. Na vyšetrení mi povedali, že sa mi posunula, ale nerozumejú prečo. To sa nestáva tak často. Môže sa posunúť, ale len do nejakého pol roka (to mi povedala doktorka). V pondelok som bola už na prerušení. Tak sme sa rozhodli.Teraz je už dobre. Danu si už určite nedám. Nemám už žiadnu dôveru v takúto antikoncepciu. A aký problém máš ty Uhino11?