Strata pigmentu

Príspevok v téme: Strata pigmentu
.....ivan......

Dobry Den v poslednych mesiacoch som si vsimol ze mi mizne pigment(koza straca svoju farbu je biela). Objavilo sa to na na vnutornej strane ruk pod predlaktim a ciastocne aj na genitaliach. neviete mi povedat co to je? nejaka strata vitaminu alebo co? som diabetik. dakujem za informacie

peterok

Neviem či pomôžem....ja to mam na vnutornej strane zapastia (ako su hodinky)a na konci všetkych prstov,od nechtov smerom k ruke asi po 1cm na každom prste...mam to už asi 15rokov a v zime je to takmer neviditelne,z plyva to,takže to nie je skoro ani vidieť,no v lete je to uplne biele,takže je to velmi vidieť(ako keby v tom malo svoju rolu aj slnko)...na inzuline som 16-ty rok.Moji dvaja kamarati to maju tiež dosť dlhu dobu,nemaju však diab,ale zaujimave je to,že tak ako ja aj oni hraju/li dosť na gitarach.Ako dieťaťu sa mi taky dosť velky biely ostrovček spravil na pravom boku zrejme od gumi na trenirkach...mal som ho viacmenej rovnaky asi 30 rokov,no poslednych 7rokov sa mi začal zmenšovať...už mam len uzky pasik asi 8cm dlhy.Ešte spomeniem,že mne sa na rukach v lete tie biele ostrovčeky (zrejme je to vitiligo) zvetšuju po sladkostiach ak treba niejake užiť rychlo pri hypach a zmenšuju až takmer splyvaju z kožov,teda zčervenaju po piti mrkvovej šťavi,ale len doma odšťavenej,ale aj po zjedeni napr paradajkovej omačky,a to aj v lete....tak to funguje tych 15 rokov mne.Moja obvodna sa k tomu nijako nepostavila,tušim len povedala,že ide o vitiligo a to bolo všetko.