trema....

fifa

je to som nevedela že si taký mladučký.Neboj to bude pohodka.Ja si myslím že je to preto,možno sa bojíš že sa niečo opýtaš zlé,alebo že sa strápniš.Ozaj nestrápnil ťa niekto,vieš že si taký zakriknutý z toho.A ešte ti poviem mnoho ľudí ma trému je to normálne a možno medzi tými desiatmi sa nájde niekto kto ju má väčšiu ako ty.

komplex

nie neprednasam,mam len 17nast..
ta trema je taka ze...mam ju aj pred 10-mi ludmi chapes?aj ked o nic nejde,uplne o nic...ak sa mam nieco len opytat tak sa mi rozbusi srdce a vies si predstavyt,ze by som mal prednasat?by som skolaboval...ale dik

fifa

neviem či práve psychológ možno potrebuješ len nejakú istotu.Fakt neviem čím môže byť tá tréma, a vekom by mala praveže ustupovať.Celý problém je asi v tom že si neveríš.Skús robiť nabudúce tu dannú činnosť pri ktorej máš trému(neviem či nejak vystupuješ pred ľudmi, alebo prenášaš na fakulte)a ver si že to robíš najlepšie na svete a není nikto lepší ako ty.Proste ty musíš seba presvedčiť že si dobrým,bo ked ideš s tým že to po...lebo máš trému tak to po....hore halvu a ver si:-)

komplex

tak potom mas stastie,lebo tak to prokonava vacsina,ale u mna ako inej kategorie to neplati:(
a cim dalej(vekom)tym horsie...psycholog?

fifa

možno to znie trápne ale ja si predstavím tu najhoršiu sitáciu aká ma nastať, potom ked si to porovnám s tým čo ma akože čaká tak tá tréma hned prejde.

komplex

dik ale radsej stavim na tu knihu,lebo podobne vety jak ste pisali uz mam vyskusane a nic...to sa neda len tak lahko....mozog nado mnou stale vyhraje a srdce bije a bije, rychlejsie a rychlejsie a cim viac sa chcem ukludnit,tym viac...:(

Alternativa

A uc sa prehlbene dychanie. Ked Ta ta trema zase lapne, aspon 3x velmi z hlboka nadychni a este hlbsie vydychni s tym, ze prave trema odchadza :D. Funguje to, musis si verit :D

krpa

ahoooj.nemaj tremu-hovor si ze to dobre dopadne,ze je to fajn.skus sa pozriet do zrkadla a povedat si ze si super,a ze to dokazes....ved aj si!!

miša

Ja mám dobrú knižku, volá sa: Sila pozitívneho myslenia a napísal ju Norman Vincent Peale. Stojí asi 170sk, ale je fakt dobrá, musíš si ju prečítať aspoň dva krát a veľmi pozorne, uvidíš výsledky sa dostavia časom a aj vekom. Tak hlavu hore a skús to prekonať, dá sa to, len treba chcieť( vravím z vlastnej skúsenosti)