krestania s PPP

joni_

tutko, je to tazka otazka, myslim ze krestania rovnako trpia chorobami ako ktokolvek iny, lebo zijeme v porusenom svete nasledkom hriechu, ako krestania nie sme z tohoto sveta vytrhnuti, alebo izolovani...
a chcem ta poopravit (ja teda nemam PPP ale vela som tu o tom citala) myslim ze neodmietate jest dobrovolne, zda sa mi ze to sposobuje ta samotna choroba, ze aj ked chces ist proti nedokazes...
ja mam inu diagnozu ale tiez sa mi stava ze dobrovolne porusujem pravidla a potom je mi velmi zle, ale je to preto ze niekedy uz na tie pravidla nemam silu, ze bojujem ako sa da a niekedy uz nevladzem, a tiez ma to trapi, ale myslim ze Boh ma miluje aj ked padam, ze vidi moju snahu a pocuje moje uprimne modlitby o pomoc...
co by si ostatni zo zboru pomysleli to neviem, zalezi aki su, krestania by mali v prvom rade vediet pocuvat a pomahat inym a nie ich odsudzovat, ale zial su ja taki a potom ti chori to maju o to tazsie, viem o com pisem :(((

zuzu32

Ahojte potrebujem sa daco opytat neviete ako mavaju psychologovia dovolenky? Ci to maju cele prazky abo ako? Prosim rychlo odpiste je to suprne

tutko

som krestanka a mam bulimiu...citala som v biblii jeden text a tam sa pise, ze sme BOZI CHRAM a ze mame o seba dbat___tak preco aj krestania trpia takymito poruchami? preco dobrovolne odmietame jest ked vieme ze nam to skodi(teda aspon inteligentny??!! co by sa stalo, keby ostatny zo zboru alebo mladeze zistili, ze trpime ppp??

[zruseny12]

ja v BOHA verim,ale do kostola nechodim a hovorim jedno-CO KOHO CAKA TO HO NEMINIE,KAZDY MAME NEJAKE SVOJE TRAPENIE-ja namam PPP....

alpa

Ja mam niekedy pocit ze bulimia je bozi trest. Je to kriz ktory ponesiem mozno do konca zivota. Myslite si ze kazdy mame pridelenu istu cast nestastia? Napr. chore dietatko, somaticka choroba, bulimia, autonehoda.. Lebo potom dufam ze nic horsie ma uz necaka tym ze ja mam tu bulimie :-(

24_zuzika

To je asi jediné zlo,ktoré robím,anorexia a ešte fajčenie.Beriem to podľa tohto:,,Milovať blížneho ako seba samého.Ja sa asi nemám rada.

silvus

Ja som tiež presvedčená kresťanka a mala som najskôr anorexiu, teraz bulímiu. Tiež ma trápila táto otázka, že keď sa prejem a potom to vyvrátim, vlastne tak znesväcujem jedlo - dar Boží. Tak som sa s tým zverila svojmu spovedníkovi a on mi povedal, že to sa neberie ako hriech, lebo je to choroba ako každá iná.

Palinnna

Ahojte! Osobne si myslim, ze bez viery a Boha by sa mi s PPP bojovalo tazsie! Verim, ze mi ukazal cestu a teraz je na mne, aby som z nej nezostupila...aj priznanie sa matke po 8 rokoch povazujem za velke osvietenie od Boha...viem, ze Boh mi teraz pomaha aj cez maminu...tak mi teraz napadlo...ze Boh nie je prostriedok k uzdraveniu ale ciel...aby sme zili v sulade s ucenim Jezisa....pekny den a rychlo sa z PPP vyhrabte! Vela stastia!papa

slavka567

Myslím, že Pán Boh nás miluje takých akí sme, ale to neznamená, že by sa Mu páčilo zlé zaobchádzanie s telom aj s dušou. Veľmi Ho to bolí, ale On trpezlivo čaká na zmenu a samozrejme aj vždy pomáha len by sme mali Jeho pomoc prijať. Nie vždy platí "Pomôž si človeče aj Pán Boh ti pomôže". Pretože keď už si človek nevie pomôcť sám, tam už pomáha Boh. Modlitba pomôže.