HPV - Kondylomata - tehotenstvo

dagmar

ano,je potrebne doporucenie od obvodneho lekara..a je potrebna ista kombinacia liekov,ktora sa uziva minimalne tri tyzdne.samozrejme musi byt lieceny aj partner.

ja-katka

Dakujem za rady. Este by som chcela vediet ci k imunologovi potrebujem doporucenie od vseobecneho lekara, alebo sa tam mozem vybrat len so zdravotnou kartou. Dakujem.

kamoska1

Zabudla som napisat, ze zatial mi imunolog len robil vselijake testy a na definitivne rozhodnutie mam ist az 3.12., to co som uz pisala bola iba samoliecba, po pprestudovani tony materialov na nete.

kamoska1

katka, musi sa to liecit na urovni imunologa. To ze sa ti stale objavuju nevyriesi ani gynekolog ani dermatovenerolog...vsetci na to kaslu...mne zatial zabralo to, ze som zacala brat Indonal, k tomu kazdy den pol litra cerstvej stavy z mrkvy a zeleru (vraj vysoke davky vitaminu A pomahaju) a k tomu krem Wartec...po 4 tyzdnoch mi vsetko vymizlo....

ja-katka

Nie, potratila som pred rokom a k HPV sme "prisli" az v januari. Je jedno ako to tu nechcem rozoberat. Aka liecba by podla Teba mohla pomoct?Myslis odstranovane laserom, alebo co onkretne si mala na mysli? A inak aj tak dakujem za Tvoje rady a nazory.

dagmar

No,ano.Bradavice sa objavuju stale znova,lebo virus je v krvi,cize nejakym potieranim ho neodstranis.Takze aj na dieta sa moze preniest krvou,pretoze je zivene tvojim telom.Este pred otehotnenim by ste mali skusit jednu liecbu.Je dost drasticka...ale..:-))

ja-katka

Nanestastie uz viem o tomto viruse dost, pretoze sa zaujimam a prestudovala som snad vsetko dostupne, akurat k tehotenstvu som nenasla nic. Ano, citala som, ze pro porode moze dojst k prenostu na dieta, ale docitala som sa, ze v tomto pripade doktORI volia porod sekciou. Gynekolog mi dal roztok na leptanie kondylom a aj mi zabera, ale akonahle s tym prestanem tak sa bradavice objavia opat. To iste aj manzel. Ale nevidim riesenie, pretoze doktori su pri lieceni hpv skepticki a vlastne nejake vyliecenie hpv a bradavic ani nejestvuje, pretoze nech sa odstrania akokolvek, objavia sa opat. Takze nie, niesme nezodpovedni a sme uz rodicia jedneho dietata. A kedze moje druhe tehotenstvo skoncilo samovolnym potratom, chceli by sme mat co najskor druhe babo.Tak len naozaj neviem co robit,pretoze vyliecenie takmer nejestvuje.Chcem teda vediet, ze ci hrozia nejake komplikacie pocas tehotenstva a mozne nasledky ohrozenia dietatka /napriek tomu ze by porod bol sekciou/. Dakujem.

dagmar

boze..samozrejme,ze mozete ublizit dietatu,tieto bradavice sa mozu porodnymi cestami preniest na dieta a mozte mu vazne ublizit..musite sa najprv liecit!!!!obaja!!dufam,ze viete,co znamena papilomavirus...:-((