Zapal okostnice

Príspevok v téme: Zapal okostnice
ninik

mam jeden vacsi problem, zapalila sa mi okostnica, mala som lieceny zub-6tku vlavo dole, po roku sa mi vytvoril zapal a zub sa musel vytrhnut:( teraz tam mam taku hrcu, nie po trhani, ale taku napuchnutu sanku a dost to boli, dasno mam bordove.neviete, ako dlho trva liecba a ake su tam rizika, o co vlastne ide?dakujem za prispevky

Súvisiaci obsah

renci

Boli ma okostnica na pravej strane vpravo od zubu v ktorom mam nerv a zlomil sa mi.mam ho ist dat vytrhnut alebo mi da obvodna lekarka nejake lieky?strasna sa bojim zubarky!!!!!!!!!!!!

pauli 73

zápal okostnice veľmi bolí a máš problém otvoriť aj ústa, doslova ťa bolí kosť. Môžeš ísť aj k obvodnej, predpíše ti ATB ak máš skutočne zápal okostnice...

chitta

Dobrý deň, súrne potrebujem vediet aké sú počiatočné príznaky zápalu okostnice. Zuby ma nebolia ale včera som sa zobudila s opuchnutým lícom a dnes ráno mám opuch aj pod okom. Cítim že ma bolí niečo vo vnútri ako keby ma niekto poriadne udrel ale nie som si istá k akému lekárovi s tým mám ísť, kedže mám panický strach zo zubára. :(

Huron

Dobry den,
tiez som mal tento problem, dolna 6tka ma zacala v piatok boliet ale nebolo to nic strasne takze som si dal lieky od bolesti a myslel som ze do pondelka to vydrzim a pojdem k svojmu zubarovi. bolest sa stale stupnovala a v nedelu mi opuchla cela lava strana tvare a aj hrdlo a stale sa to zhorsovalo tak som isiel na pohotovost a povedali mi ze to je zapal okostice, da sa to sice preliecit ale je to zbytocne, moze sa to kedykolvek vratit a nikdy to nebude vyliecene na 100% a proces liecenia je dlhodoby a bolestivy preto mi zub vytrhli a dali dvojo antibiotik, uz na dalsi den sa mi to podstatne zlepsilo a opuch sa zacina stracat, ustne svaly ma sice este stale bolia ale to potrva asi tyzden kym sa to vylieci, oproti tomu co som mal predtym je to velka zmena k lepsiemu... a cele to pritom zacalo len miernou bolestou sanky a zuba, stacili len dva dni a nastal takyto velky problem, keby som isiel hned na pohotovost v piatok tak sa tomu celemu dalo celkom v poriadku predist, ale ajtak som rad ze bolest uz ustupila a nebudem mat dlhodobe komplikacie takze ak vas boli nielen zub ale aj sanka odporucam okamzite vyhladanie zubara :)

janka 1988

Dobrý deň.
tak tento týždeň mi dal zabrať bolel ma zub postupne mi opuchla cela sanka bolest bola neznesitelna , vecer som bola na pohotovosti v ruzinove zistili zapal okostnice. zub mi vyrthla dala mi antibiotika no bolesť neustupuje stale ma to bola aj sanka a ale to miesto kde mi zub vytrhla cele mi to okolo ´´kratera´´ doslova scernalo neviete ci mi poradit?

nikitas

prosim o radu opuchlo mi cele lave lice boli ma hrdlo usta ani neotvorim a bola som u dokt.a pov.ze mam zapal okostnice a beriem antibiotika a kvapky od bolesti ale bolest mi neprechadza ba sa stupnuje tak zajtra idem k zubarovi a chcem vediet aka bolest ma caka u nho dakujem!!!