Chcem sa stat policajtom

Príspevok v téme: Chcem sa stat policajtom
marin 1807

Podľa Výnosu MV SR č. 62/1994 v znení Výnosu č. 13/2001 o stredných odborných školách PZ môžu na škole študovať iba príslušníci Policajného zboru, ktorí majú ukončené úplné stredné vzdelanie alebo úplné stredné odborné vzdelanie. V praxi to prebieha tak, že občan musí byť najprv prijatý do služobného pomeru príslušníka Policajného zboru a potom je vyslaný na našu školu, aby získal policajné vzdelanie. Štúdium na škole je organizované ako pomaturitné kvalifikačné štúdium v študijnom odbore bezpečnostná služba a jeho úspešným ukončením získavajú absolventi základné policajné vzdelanie. toto je tex zo Sterednej odbornej policajenj skoly v KOšiciach čiže moaj otázka ako sa stat členom olicajného zboru

ajusinka

takze ja by som sa chcela spytat ze ako to vsetko funguje,ked sa chcem dostat na sdtrednu policajnu skolu.v buducnosti by som chcela vykonavat povolanie policajtky...bud dopravnej policajtky alebo by som chcela este pracovat na kriminalke ale nechcem sediet v kancelarii ja by som chcela byt v diani...ake podmienky treba na to splnit...skusky na vykon mi moc nejdu

triplox

Nemusite absolvovat nijaku skolu to iba akoze naoko- podstatne je aby ste mali IQ pod 20 a aby ste rozoznali auto od kravy,pripadne vedeli nenapadne zobrat uplatok.Vyhodou je tiez aspon ako tak znalost pisania a citania,rozoznat rocne obdobia,pomenovat mesiace v roku,vediet ktora strana je lava a ktora prava a to je asi tak vsetko.

zuuzanečka

takže takto to je ,je tažko sa dozvedieť presné info ako funguje policajný systém a ako sa človek može dostať do neho. Možno by nebolo zlé vytvoriť stránku s aktualnym infom a hlavne takým čo bude napomocné študentom a uchádzačom

katarina88

aj moj syn chcel byt policajtom.mysleli sme si,ze existuje niekde na Slovensku stredna policajna skola,ale nie je to tak.najprv musis ukoncit hocijaku strednu skolu a po jej absolvovani,sa prihlas tam,kde poskytuju taketo uplne policajne vzdelanie.