tehotna :)

Príspevok v téme: tehotna :)
sofinia

Vela ludi mi povedalo ze som blba,ze si dokaslem zivot.Mam 15 rokov a som tehotna.Je na tom nieco zle???Mam skveleho priatela ktory ma lubi a tesi sa na babo,uzasnych rodicov ktory ma chapu aj ked na zaciatku to nebolo bohvieco.Ja som taka stastna a tak sa tesim na to miminko.Je na tom nieco zle?Preco ma nikto nechape?

pepis

Ahoj, sofinia. Ja ta chapem, my s frajerkou mame len o rok viac a taky isty problem. Tehotenstvo je proste prirodzena vec. Urcite si s tym nedokasles zivot. Prosim napis mi mailik na pepis1@post.sk, potrebujem sa ta nieco spytat.

julka1

Blba určite nie si, ale to, že si si skomplikovala život je isté. Som 15 rokov vydatá a mám 2 deti, dcéru v tvojom veku, ale ver mi, život nie je vždy taký ružový ako sa zdá. Prídu problémy, ktoré ťažko riešia vyzretí dospelí ľudia a nie deti (a to ty ešte si).Budeš- budete musieť riešiť zdravotné, finančné, bytové, pracovné problémy a ty (neviem koľko má tvoj partner) budeš v nevýhode, lebo si nebola na život dostatočne pripravená a ver nie vždy a všetko za teba vyriešia rodičia. Samozrejme si sa v tvojej situácii rozhodla dobre, ale svoj boj nemáš ani zďaleka ešte vyhratý. Svoj beztarostný život príliš skoro vymeníš za starosť, strach, zodpovednosť a výchovu niekoho na kom ti bude veľmi záležať a nebudeš chcieť nič pokaziť a to je dosť ťažké. Prajem ti veľa šťastia a nech ti tvoj optimizmus ešte dlho vydrží.

terezia1

Na tom, že si tehotná je najkrajšie to, že každú sekundu môžeš stráviť so svojím bábätkom od začiatku jeho života len ty. V 17- tich som stretla fajn chalana, zamilovala som sa a veľmi som si priala, aby cítil to isté ku mne, ale dočkala som sa asi po 5 rokoch kamarátsva. Medzitým sme sa 2- krát rozišli, ale na tretí- krát to vyšlo. Chodili sme spolu tri roky. Pred tretím výročím som otehotnela. Vedela som to hneď od začiatku. Keď sa to dozvedel, trochu sa zľakol, lebo si nevedel predstaviť seba v role otca. A teraz je ten najlepší otec na svete. Máme 4- mesačnú dcérku, Dieťatko je najkrajší dar pre človeka a tehotenstvo je nezabudnuteľný a najkrajší zážitok v živote ženy. Nezabúdaj, že len ty stráviš so svojím dieťatkom najviac času už odteraz. Je s tebou vo veľmi úzkom kontakte a potrebuje ťa. Cíti tvoju lásku , tvoje odmietnutie, tvoju radosť aj smútok, bolesť aj pokoj. Nezabudni ho milovať aj keď budú pred tebou prekážky, pretože ajkeď ťa všetci opustia, ono bude stále s tebou. Je tvojou súčasťou a časťou z teba samej. Držím ti palce. Daj vedieť ako sa to vyvíja. Mimochodom nie všetci hcalani sú svine a najmä tí, čo sa boja zodpovednosti a majú pochabnosti, ale predsa neujdú sú častokrát tí najlepší otcovia. Môj manžel sa nevie od dcérky odtrhnúť. Tak ahoj.

annie

sofinia! Pre starsich ludi je to nenormalne, lebo oni neziju v tejto dobe. Myslim si, ze mas skvelych rodicov, lebo ta chapu. Dobreho partnera, lebo sa o neho mozes opriet. Podla mna, je lepsie nechat si babatko, ako ist na potrat. Spravila si tu lepsiu vec. Lepsiu preto, lebo si tiez myslim, ze si mala mysliet na ochranu. Ale ked to je tak, ako to je, je lepsie si nechat babo. NECHAJTE DETI ZIT!!!

sofinia

loula som v 3 mesiaci a spoluziaci to ani nevedia,kedze som nepokladala za dolezite aby to vedeli ...a na strednu idem teraz a budem to mat externe a dakujeeem vam :)

loula

Ahoj,mna by zaujmalo ako to prijali tvoji spoluziaci,a chodiss na strednu? Budes mat individualny,Ze? a v kolkom si mesiaci,.....?
prajem nech je zdrave

dada

Ahoj neni natomvobec nic zle ludia len preto ti to vravia lebo mat babo v 15 rokoch je nezvycajne ale ak si stastna a mas okolo seba ludi ktori ta chapu a pomozu ti tak je to v poriadku drzim vela stastia do zivota

trikss

nie je na tom nic zle. Oni len vidia to, ze si mlada. Co je uplne normalne. Ale podla mna si dopadla dobre, i ked na babatko si velmi mlada. Ale drzim ti palce. Som rada, ze sa tesite a ma ta kto podrzat.bodaj by vam to vydzralo navzdy.