prosim o info!!!!!

anka

Mne meskala menstruacia aj 7 dni. Moze to byt vplyvom hormonalnych zmien. Zvykne to byt aj vplyvom prekonanej choroby, alebo stresu. Teraz mi momentalne meska 14 dni. Lenze to uz bude tym, ze som zrejma tehotna v stredu sa uvidi podla USG :o))

ifka

to amazonka111: salomea pisala, ze tu vyvolavacku ti pichnu, az ked sa vyluci moznost tehotenstva, takze ziadne babo by tam nebolo :)

ifka

pokial som ja dobre pochopila, co sme sa ucili, tak progesteron zabezpecuje tehotenstvo a prave jeho pokles ku koncu luteinizacnej fazy(to je ta po ovulacii pred menstruaciou)sposobi menstruaciu...teraz v tom mam zas nejasno a buduci tyzden mam z toho skusku :( tak ako to je s tym progesteronom?

amazonka111

salomea - po 18 dňoch, nie je to už neskoro? veď to už-keby to tam bolo-je dosť veľké. keby to (baby) vyvolávačku neprežilo, ten odchod musí strašne bolieť.

salomea

5 dní nič neznamená. Problémy s cyklom nastávajú najmä po vysadení hormonálnej antikoncepcie, alebo pri nedostatku žen. hormónu estrogénu. V prípade, že by sa krvácanie nedostavilo do 18 dní, odporúčam nyvštíviť gynekológa, ktorý v prípade vylúčenia gravidity indikuje intramuskulárne progesterón ( tzv. vyvolávačku) :)

amazonka111

aj mne to raz meškalo týždeň.a potom som mala najkrajší vianočný darček v mojom živote. prišlo to.
babská rada znie:napusti si vaňu teplej vody ponor sa do nej (sama:))a vychutnávaj si ju. a navar si alchemilkový čaj.to ťa upokojí a pomáha na pravidelnú menštruáciu. a neplaš sa. stres tiež prispieva k meškaniu.

ifka

mne tiez meskala menstruacia 5 dni a bolo to v poriadku, tiez som z toho bola vystrasena, tak som sla za mojim doktorom, ten mi povedal, ze ked ma cyklus 33 dni (cize ma 5 dnove meskanie)je to este ok...Ak ti bude meskat este dlhsie, nemusi to hned znamenat, ze si tehotna, ale moze ist aj o nejake ochorenie. V takom pripade by asi bolo fajn, keby si navstivila svojho doktora. A este k tomu meskaniu, mam kamaratku, ktora nema svoje dni pravidelne a tej sa stalo, ze jej meskali aj vyse 2 tyzdne a tehotna nebola...