Menstruacny kalisok

Príspevok v téme: Menstruacny kalisok
garniera

Nedavno som narazila na stranku tohto produktu a velmi ma zaujal. U nas na SVK sa vraj iba rozbieha. Ma niektora z vas s nim skusenosti?
Mam vsak problem sa rozhodnut s velkostou, je totiz rozdiel ci ste rodili a ci mate nad 30 rokov, co nie je moj pripad ale ja som tam dost siroka.
Viete mi niektora poradit?

gabrielik

Dobry den, tak som sa konecne nakopla.
Uz davnejsie som narazila na tie morske hubky a trochu som to studovala a nakoniec moj zaujem opadol, lebo som strasne sporovlivy, pohodlny a pragmaticky clovek.
V piatok som si pozrela tuto temu a potom som sa pohrabala trochu po diskusnych forach (no, trochu, moj milovany sa k internetu cez vikend nemal sancu dostat... :o)))))))) ) a vcera sme doma objednavali rovno priamo z Fínska tento: www.lunette.fi

Mna to vsetko presvedcilo, cena, pohodlnost, praktickost, jednoduchost...
Je toho vela. Mavam velmi silnu a dlhu menstruaciu s bezsennymi nocami a castymi nehodami a s mnozstvom vyhodenych penazi.Som sama zvedava, aka silna v skutocnosti teda vlastne je.
Je zaujimave ze som dospela k podobnym pocitom ako ostatne spolutrpitelky, ktore sa rozhodli. Normalne sa tesim kedy to dostanem. Vlastne nenexistuje majitelka kaliska, ktora by si myslela ze su to vyhodene peniaze. A to som citala citala citala mnozstvo prispevkov.
Pridam vam par postrehov, vtipnych a pekne napisanych, ktore ma presvedcili.
weblog.anicka.net
Je tam odkaz na dalsi clanok od Anicky, vola sa "casto kladene otazky..."
Zelam prijemne citanie a spokojnejsie nase dni.

A na pozretie:
youtube.com

petiqa

baby, prosiiiim, odpiste aj na moju otazku, ci mozem ten kalisok pouzivat aj ked som panna a mam 16. prosiiim, dikiii

garniera

Kalisok som si uz kupila, nazatial B velkost. Ako mi bolo povedane, A velkost nemusi vytvorit dobry podtlak a ak by mi bolo teba, tak si dokupim A na silne dni a na zvysok velkost B. Som nadsena. :)

petiqa

skusim sa opytat aj tu: mozem ten menstruacny kalisok pouzivat aj ja, aj ked som panna a mam 16 rokov?? ja by som ho velmi chcela, tak sa pytam: mozem?? dakujem

llllllll

ja s nim prakticku vlastnu skusenost nemam ale co som sa docitala na najroznejsich strankach, vyzera to fantasticky, nie som nejakz ekoaktivista ale ani uplny ignorant, islo mi hlavne o to ze dlhe roky trpim zapalmi a problemami a toto je vraj vynikajuca pomoc, v casakoch sa o tom pise biedne, ved aj na co, ked oni aj firmy a to vratane lekarov maju kdejake dohody a skryte reklami, je som o tom nasla clanky na americkych strankach- seriznych lekarskych, kde imunologovia a gynekologovia robili klinicky prieskum a zistili, ze to ma skutocne eliminujuci vplyv na kvasinky a bakterie, nasla som aj primitivne reakcie typu, ze je to hnusne, no ked sa niekomu hnusi jeho telo, tak je to na povazenie, predsa ta krv nehnije v tele, a mne osobne sa paci aj to ze sa ten kalisok vyvara, co je vlastne sterilizacia, oc sa teda o tamponoch povedat neda, kdejake umele, bielene vlakva a pod. nechce sa mi tu roypisovat vsak urcite si tihi nasla alebo najdes dost, ja len poviem, ze aj ako cloveku z mediciny sa mi to zda pre organizmus dobra alternativa. okmazite by som si ho objednala keby som napriek veku nebola este panna:)))no a jedna baba sa toto iste co ty pytala na jednej anglickej stranke a tam jej myslim odporucili vacsiu velkost tej zncky, ktora ponuka tie mensie, ale na to sa nespoliehaj, v cechach maju dve baby velmi dobru stranku a maju tam aj lekarku, ktora ti poradi len presne neviem nazov, mysli kalisek.cz alebo tak nejako, ta jedna baba kalisok testovala aj v afrike:))tak drzim palce a urcite si ho casom kupim aj ja...