Menstruacny kalisok

Príspevok v téme: Menstruacny kalisok
garniera

Nedavno som narazila na stranku tohto produktu a velmi ma zaujal. U nas na SVK sa vraj iba rozbieha. Ma niektora z vas s nim skusenosti?
Mam vsak problem sa rozhodnut s velkostou, je totiz rozdiel ci ste rodili a ci mate nad 30 rokov, co nie je moj pripad ale ja som tam dost siroka.
Viete mi niektora poradit?

akire

ahojte, ja používam menštruačný kalíšok asi pol roka a už si ani neviem predstaviť, že by som použila tampon alebo vložku. Zo začiatku som si na to nevedela, zvyknuť, ale je to naozaj sila zvyku naučiť sa ho zavadzať a vyberať, teraz mi to už ide bez problemov. Neviem si to vynachváliť.Občas aj zabudnem, že ho mám :)

Sani86

Mooncup používam už 4 roky. Vtedy na SR a ČR ešte vôbec nebol dostupný, objednávala som si ho cez známu z Veľkej Británie. Od tej doby používam stále ten istý a nie sú na ňom badateľné žiadne zmeny. Som s ním nesmierne spokojná, už si ani neviem predstaviť, že by som mala mať vložku alebo tampón. Najviac mi vyhovuje ten no-stress, že sa nemusím báť, či mi náhodou tampón nepresiakol, že ráno nemusím myslieť na to, či mám v kabelke zabalenú vložku a že cez deň na neho vôbec nemyslím. Ako sa tu píše - kalíšok je možné mať zavedený naozaj oveľa dlhšie ako tampón. Ja si ho mením vždy ráno, potom doma po práci a večer pred spaním. A tak neriešim ani problém s vodou vo fľaške (na vypláchnutie kalíška), lebo si ho vypláchnem v pohodlí domova vo vani. Vôbec ho necítim (ako tampón keď po pár hodinách napučal) a takisto to vôbec nezapácha (ako tampón alebo vložka).

Prvý mesiac s ním bol trošku boj - pretože si vyžaduje iný spôsob manipulácie, ale to je len otázka zvyku. :) Ja sa už nikdy nevrátim k vložkám alebo tampónom, neviem si to predstaviť. A to nehovorím o tom množstve peňazí, ktoré som ušetrila. Ja som ho vtedy kúpila za 650 Kč. Teraz absolútne ani nemám prehľad, koľko stoja vložky alebo tampóny :). Ale viem, že som vždy na 1 menštruáciu minula asi 16 vložiek alebo 2 balenia tampónov (mávam dlhšiu a silnejšiu menštruáciu) - takže súdim, že sa mi to (finančne) už niekoľkokrát vrátilo. Pri vložkách ma trápilo to neustále myslenie na to, že mám svoje dni a mám/nemám si už vymeniť vložku, mám/nemám so sebou dosť vložiek, ne/premokol mi tampón.... Pri Mooncup-e mám skôr problém ten, že naň zabúdam (keďže ho vôbec necítim, nepresiakne, netlačí) :). Svoje dni si proste užívam. :):)

Zuzana70

no ja už som si kúpila tretí a používam asi 5 rokov - (jeden som nechala v hotelovej izbe a druhý sa mi podarilo uvariť, keď som zabudla na neho a voda sa vyparila:)))
každopádne, už by som nemenila, niekedy to chce prísť na správnu značku (však ich je viac ako 15 druhov!) a trošku cviku, ale len málo žien sa vráti k tampónom/vložkám.
(btw. zatiaľ mi sadli všetky značky čo som mala, asi som z tých šťastnejších:))

bambula dodka

Baby rozdiel vo velkosti je len v priemere 3 mm,takze tym sa nic nepokazi...a vzdy lepsie vacsi aby riadne tesnil ako mensi:)))ja som si objednala pred dvoma dnami tak ho uz naruzivo cakam:))))a objednala som velkost A...lebo mam sice 21 ale uz som rodila:))))

sarincek

Mile zienky..kalisok sada kupit uz aj na SR..vekovo nie je ohraniceny ale sa doporucuje konzultacia s gynekologom pri pouzivani kaliska pred pohlavnym stykom...zatial su vsetky info na www.kalisek.cz

petiqa

no dakujem gabrielik, akoze ja tampony vobec nepouzivam, ale chcela by som aspon sem-tam, takze casom asi zacnem. no a ako tiez som citala, ze asi az po pohlavnom styku, co mne v skoru dobu vobec nehorzi, ale aj tak by som to velmi chcela. skusim si este daco prestudovat, mozno najdem aj nejake prispevky od mladych bab co to pouzivaju.

gabrielik

Este pre petiqa.
Nikde nebolo vyslovene napisane od kolkych rokov sa odporuca, neodporuca.
Niekde neodporucaju dievcatam pred pohlavnym zivotom, zrejme koli moznosti poskodenia panenskej blany.
Otazka je, ci napriklad pouzivas tampony.
Niekde odporucaju tie druhy co su uzsie a mensie prave pre mlade dievcata. Ale rozhodnutie je asi aj tak len na tebe, resp. skus sa o tom porozpravat doma s mamou.