cystická fybróza

Príspevok v téme: cystická fybróza
laila

dobrý den!mam podozrenie na cysticku fybrozu,robili mi potne testy a trikrat mi vysli dost vysoke vysledky,tak som bola na krvnych genetickych testoch a uz asi 3 mesiace cakam na vysledky.Teraz uz asi tretí tyzden dost kaslem,stale citim aka som strasne zahlienena a normalne vykaslem hrudky hnisu,je to normalne,alebo sa mam bat najhorsieho-pozitivnych vysledkov?

laila

dakujem vsetkym!vysledky este stale nie su a preto len cakam a cakam a citim sa stale horsie...keby som aspon vedela na com som...to s tymi chudymi prstami a celkovou chudostou viem a mozem povedat,ze je to moj pripad,takze velky optimista nie som...

dara23

priznáky sú asi také že máš chudunké prsty, velmi ťažkosa ti dýcha..ale hlavne to že lduia čo maju CF su chudí..behala som po rôznych vyšetreniach ale nakopniec CF chvalabohu nemám =)a dúfam že aj ty ju nebudeš mať..neboj držím palce !!=)

liliana

ja mam podozrenie ze mam tuto chorobu,ale moj lekar mi ju vyhovara,citim sa zle a napchava ma liekmi na nervy,bojim sa tejto choroby,velmi

dara23

laila..mne robili vyšetrenia už mnohokrát z lekármi som si užila svoje...bola som an vyšetreniach naskjor v Tn (asi 6 krát) a v BA (2krát) výsledky vždy boli vyššie ako by to normálne malo byť...vieš nikdy mi lekári neprišli na to čo mi je..ani doteraz..od malinka(mala som asi 4 mesiace) som mávala nádchu..až doteraz mi to vydržalo..asi 2 roky chodím ku alergologičke..ale ani lieky čo mi dal neajko extra nepomáhajú..bola som vyše 8 krát prepichovať nos..(poviem ti bola to hrúza ale vydržala som) a 2 krát vyberať mandle ( raz v 4rokoch a druhý krát v 8) a pred rokom mi pod narkózou zase vyberali krčné mandle ...a dačo zbrusovali..no ale nič nepomohlo.stáel mávam nádchy..a som zahlienená...mne už asi nič nepomôže..už som to vzdala..niekdy nemožem ani dýchať nosom..všetko som vskúšla lieky spreje do nosa..inhalovanie..morskej soly..alebo len vyplachovanie z čistou vodou na chvilu to pomože ale vždy sa to vráti spať =( prajem ti aby to nebola CF...ak máte daklto ešte podobný problém napíšte!!dakujem papa