cystická fybróza

Príspevok v téme: cystická fybróza
laila

dobrý den!mam podozrenie na cysticku fybrozu,robili mi potne testy a trikrat mi vysli dost vysoke vysledky,tak som bola na krvnych genetickych testoch a uz asi 3 mesiace cakam na vysledky.Teraz uz asi tretí tyzden dost kaslem,stale citim aka som strasne zahlienena a normalne vykaslem hrudky hnisu,je to normalne,alebo sa mam bat najhorsieho-pozitivnych vysledkov?

kvaki

RNG:si zlatý, normálne som sa usmiala,lebo za posledné obdobie mám toľko stresov a ledva žijem,že som sa nezasmiala už celé týždne, ale keď si napísal to o encyklopédii...pripomenul si mi bezstarostné časy na VŠ, keď sa mi spolužiačky smiali, že som chodiaca encyklopédia, ale pri porovnaní s tebou, som len taká malilinká, bezvýznamná, možno ani nie trojstránková brožúrka...ha ha, veľa šťastia

RNG

Neviem preco je tato tema nazvana cysticka fibroza
Laila to zalozila priznakmi kasel, zahlienenie, hrudky hnisu v slinach(sputum)
No to su predsa klasicke znacky zapalu mandli, zapalu hornych dychacich ciest a pravdepodobne bakterialneho zamorenia sinusovych dutin(celne a licne dutiny, spojene s nosom
Na to z doplnkov su antimikrobialne:
oreganovy olej, viackrat spominane GSE/citricidal, olivovy list(extrakt z olivoveho listu , koloidna strieborna voda a ine.
GSE je relativne najlacnejsie, vo 60 ml flasticke s trvanlivostou vyse 2 rokov, je priblizne 1200 kvapiek, po odporucenych 15-030 kvapkach do pol litra vody je to 40 az 80 davok.
Da sa to pouzit aj na vyplachy ust, nosa(hlavne pri podobnych problemoch)
Oreganovy olej je obvykle najucinnejsi na cistenie pluc(kasel)
Najdete to na Google.sk pod slovami doplnky, oreganovy olej.
Odporucil by som v tom pripade brat aj megadavky vitaminu C aspon niekolko dni na posilnenie organizmu, najlepsie vo forme esteru C, ktory sa vstrebava lepsie a drzi sa v tele dlhsie nez kyselina askorbova(celaskon)
Tiez by som bral(a to by mali vsetci preventivne proti vyrusovym nakazam, rakovinam a vseobecne ako mineral, ktoreho mame malo) organicku formu selenu, 200 mg denne. Najdi dobry a lacny zdroj pod: doplnky, selen

RNG

Niekde som uz davnejsie urobil "spoved". Nie som lekar, ale sa zaoberam studiom doplnkov a periodik vydavanych lekarmi a vyskumnikmi na tuto temu uz vyse 14 rokov. A pamat mi este sluzi, tak som podla mojej zeny chodiaca encyklopedia, ha ha ha

RNG

Viackrat som uz spomenul nedostatok jodu a s tum spojeny nedostatok enzymov odstranujucich rozne neziaduce latky v tele, ktorymi sa podmienuje vytvaranie cyst ako"odpadoveho kosa" tela.
Casto sa cysty reabsorbuju po pridani jodu . Vid predosle clanky na cysty

deli

Ahojte, môjmu dieťaťu hrozí tá strašna choroba a ja o nej nič neviem. Prosím, prosím kto ju má, aké sú príznaky, čo nám hrozí a ako sa dá bojovať? Ako matka mám obrovský strach. Má 13 rokov.

mary33

aj ja som mala podozrenie a pol roka som cakala na geneticke vysledky co mi robily modraveli mi ruky a boli stale chladne a tan kasel ale vsetko je prec vyliecila som sa cinskymi cajmi priamo s ciny a naozaj pomohli ale mala som len podozrenie a nakoniec s tolkych testov vyslo0 najavo ze mam len slabu astmu tak si vyckaj a daj si spravit geneticke vysetrenie to ti povedia vsetko je to lepsie

laila

Ahojte.Výsledky už došli a že na 75% to CF nieje.Ale neviem...Stále mám akútne zápaly priedušiek,pľúc,kašlem velmi,zahlienená som stále.Tak neviem,opakovat testy??

toria

No tak na výsledky genetiky sa čaká cca 6 mesiacov. Takže ako to dopadlo??? Výsledky už sto pro sú!!! Moja dcérka má CF aj keď výsledky genetiky ju nepotvrdili. Vieš u nás na Slovensku sa testuje len 30 druhov CF, ale v skutočnosti ich je 1080.
Tak držím palce, aby to bolo dobré a viac než dobré

smiledra

Ahoj Laila, som zvedavá, čo Ti zistili. Či sa potvrdila cystická fybróza, alebo nie. Mám jednu nahrávku, kde sa hovorí práve o cystickej fybróze a o ovplyvňovaní tejto choroby prírodným spôsobom, poprípade to môžem preposlať na mail.
No držím palce v každom prípade...