Nočné pomočovanie u detí

radana

Blavko,nevidim dovod,aby si mal presne tieto plienky predpisane,ked ich na Slovensku nedostat.Na nasom trhu je mnoho dalsich,ktore su kvalitne a aj dost pohodlne,napriklad ja mam dobre skusenosti s plienkami MOLICARE MOBILE,ktore su roznych velkosti a kludne ti ich moze urolog predpisat bez doplatku.Podobne su aj plienky Tena...Urcite ti poradia v zdravotnickych potrebach,pripadne ti daju aj vzorky na vyskusanie,ktore ti budu najlepsie vyhovovat...

Blavko

Ja mám 15 rokov.A niekedy sa pomočím cez den a asi tak 1-2-3 krát za noc do týždna.Moc sa za to hambím.Bol som s tím aj u doktora a ten mi predpísal adiuretin a plienky ktoré na slovesku nie sú k dostatiu(good nites).Ten adiuretin už beriem druhý povedal mi potom doktor že nie vždy to na prví krát zaberie a že si mám zohnať nejaké plienky dovtedy.Neviete niekto o nejakých plienkach ktoré sú u nás k dostatiu a sú na 15 ročného chalana?

sulo

Nočné pomočovanie mojej dcéry som jednoduche vyriešil enuretickým alalarmom DRY BED a to už po 6 týždňoch !
dodáva ho pani Čierna, mobil 0915923123

miska76543

mam 16 rokov a niekedy sa mi v noci stane ze sa pomocim ale hanbim sa ist uz s tym k lekarovi........ako to mam riesit??poradte mi prosim.

fil

priciny mozu byt 2... choroba mocoveho ustrojenstva... v tomto pripade skuste navstivit urologa... alebo to moze byt psychicka pricina... sadnite si s dietatom a porozpravajte sa s nim... ci nema nejake problemy v skole... zvazte vsetky detaily a zmeny ktore sa udiali v poslednych dnoch... zmena postele... zmena izby ci bytu... zavedte si dennicek suchych noci a zapisujte tam suche noci... za kazdu suchu noc dajte dietatu malu odmenu prinajmensom pochvalu... potrebuje vase povzbudenie... v oci musi mat pristup k WC... skuste nepodavat napoje 1 hopdinu pred spanim a nech napoje neobsahuju kofein... pred kazdym spankom dokladne vyvetrajte a dieta nech sa doprazdna vymoci... urcite zbadate uspech :)...

8bajka9

mam 16 rokov a niekedy sa mi stane ze sa pomocim.....dost sa hanbim zato ale hanbim sa ist k lekarovi.....mala by som ho navstivit?

s33

ahoj nela : tak urcite to ries co najskor.a ak urolog nepomaha tak skus detskeho psychologa, lebo pomocovanie moze mat psychicekho povodu. Nema dovod tvoje dieta mat nejaku traumu??? z coho by sa to stalo: domace nasilie, ze nanho casto niekto krici, ¨posmieva sa mu, a co v skole nema problem? To musi vedet ako matka ty najlepsie ci to moze mat psychickeho povodu...mozno je casto krat stresovane... snaz sa ho pochvallit ked sa mu to nestane a nekomentovat ked sa mu to STANE ! lebo komenty a pripomienky od ostanych to len ZHORSIA a viem o com je rec!!! tak ti drzim palce