Chrbtica, nervstvo, tetania?

Príspevok v téme: Chrbtica, nervstvo, tetania?
lenka 99

caute vsetci..uz pomaly tristvrte roka trpim na velmi cudne symptomy ktore so sebou nijako nesuvisia. vsetko zacalo v januari ked som vecer vyfajcila balik cigasriet po ktorom som mala pocit ze ma bere k infarktu. celu noc mi trpla ruka,trieskalo mi srdce..ako keby mi odumierala cela strana tela no a potom to prislo... zacala som mat problem s nervom pri lopatke na lavej strane(zapal alebo zablokovanie)..velmi bolestive..zakazdym ked sa ozve,vystreluje mi bodava bolest do ruky..mravcenie,trpnutie,lamava bolest kosti hlavne v oblasti prstov as dlane.casom sa pridruzilo skubanie a trhanie nervov na celej chrbtici,ktore je najviac intenzaivne pri vykonavani manualnej cinnosti. mam problemy s chodenim na dlhsie trasy..rychlo sa zadycham,stahuje mi vsetko svalstvo od hlavy cez krk az ku hrudniku..pocit tlaku nehybnosti.pred par mesiacmi som mala tiez problem s uzlinou pod sankou,obcas sa zdurila s miernym pocitom bolesti(nie stale)..pred mesiacom ma zacala pobolievat ta ista strana tvare..bolest klinovej kosti,mala som problem s rozpravanim a zuvanim..bolest zuvacieho klbu abo ako sa to vola (pri uchu) no pred nedavnom mi to preslo a teraz ma boli ta klinova kost (nie je to extremna bolest)..bolest pocitujem hlavne pri lezani na dannej strane tvari s bolestou sanky a zalahovanim na ucho v ktorom citim velky tlak..mavam aj nevydrzatelne palenie vo vonkajsich kutikoch obidvoch oci a obcas aj na kozi pod ocami..velmi neprijemne (alergiu nemam). zaoberala som sa temou zapal trojklenneho nervu,ale pri tom sa popisuju extremne nevydrzatelne bolesti ktorymi ja netrpim. neviem si vysvetlit ako sa mi tieto vsetky priznaky mozu opakovat stale dookola po dobu skoro jedneho roka... obcas mam dni ked mi je dobre..som plna energie..no ked to na mna pride som uplne nevladna..pocitujem tazobu v nohach,hlavne v stehnach,obcas sa mi stava ked si prejdem po kozi pocitujem ihlicky..pocit stiahnutia a tlaku na hrudi je velmi silny..urity podiel na tom ma samozrejme aj moja psychika,doktori nevedia zistit co mi je a cim dalej tim viac mi to udiera na hlavu..nevladzem uz dalej. robim to co by som nemala..sedim za pc cele dni a studujem co by mi asi mohlo byt.. po tych vsetkych chorobach ktore mi tam vzdy vyhodi som psychicky na dne. robim v zahranici a cakanie na vysetrenie trva celu vecnost. ma prosim vas niekto z vas podobne priznaky bo ja sa uz citim fakt ako blazon..zacala som brat magnezium pretoze mi to pride akoby problem \"tetania\" no velmi mi to nepomaha. prosim ma niekto aspon tusenie co by to mohlo byt. a este som zabudla spomenut ze nemozem sa nemozem opierat chrbatom pretoze nahle dostavam pocit hrudy v hrtane a opuchne mi pod ocami. skusala som aj masaze ale to mi len viac uskodilo,vydrazdene a bolestive som mala cele svalstvo aj nervy na chrbtici..hlavne mam bolesti nervov v okoli ramien a lopatiek. aj maserka si vsimla ako mi robila masaz ze mi pod ocami vystupilo s miernymi ciernymi kruhami..tak neviem ci to vsetko nemoze byt aj problem s chrbticou bo aj ta ma pobolieva,nejaka vyskocena platnicka a takisto plecia,ktore mam stuhnute a velmi bolestive..ja uz fakt neviem coho sa mam chytit.prosim poradte co to moze byt...prosiim!! (mam 24,48kg,169cm)

Casanova

Ahojte,mam ozaj problem....!!!! Tazko zacat,pokial neviete,kde sa stala chyba...ani pred 10 rokmi som mal vaznu nehodu na bicykli,otras mozgu,hospitalizacia...nasledne robene komlpetne vysetrenia...vsetko ok.bol by som rad , aby Vas nezmiatol ten otras mozgu,este raz pripominam bolo to pred 10 rokmi a vsetko bolo ok. Postupom casu sa vsak dostavil problem s totalne atipickymi priznakmi,zacalo to tym,ze som mal pocit nedostatku vzduchu,teda....zastavit,nadychnut sa a potom som mohol robit cokolvek...nejako som si na to zvykol ,aj ked som sporadicky navsevoval lekara , lebo mi to nedalo pokoj.... v poslednej dobe sa mi strasne potia ruky,dlane...nejedna sa o bolest,ktora sa neda zniest,ale o ten pocit,neistej a roztrasenej chodze...pocitu nedostatku vzduchu. Niesom lekar,ale nepride mi to uplne ok. Najzvlastnejsie na tom vsetkom je...ze bez akehokolvek problem zabehnem aj 10 km,ale neodplavem ani 30 metrov,vopred by som rad upozornil,ze sa nejedna o ziadnu fobiu,ci strach z vody...je to vyslovene taky kontrast,ze to nedava logiku,prebehnut 10 km na jednej a neobstat v klude pri pokladni v obchode na druhej strane....otazka znie...moze to vsetko sposobovat chrbtica??? Moze to byt cviknuty nerv??? ,ak ano je mozne ,ze by bol cviknuty,tak dlhu dobu??? Na zaver by som rad poznamenal ,ze som absolvoal vysetrenia: Kardiologia,EKG a echokardiograf,vsetko ok ,tlak 135-120/75-85 (uvadzam rozmedzia) Pneumologia: spirometria,rontgen...Nalez primerany veku,vsetko v poriadku. Otorinolaringolia-vyteri z hrdla ,nosa,vsetko ok. Alergologia- Prach ,pel,roztoce...inak ok,alergiu neliecim,radsej to prekycham...Ortopedia: Rontgen: Mierna skolioza a kyfoza hrudnej chrbtice...tu nalez konci..klby,kosti a stav kosti priamo umerny veku. Neurologia: Klasicke neurologicke vysetenie,bez nalezu...test na boreliozu...vsetko ok,vratane testu...Endokrinologia: vsetko ok.... tak co to je...dakujem

lentaaro

Cau,,,ja mam take iste priznaky tlak na hrudi,trpnutie ruk,noh skakanie svalov unava,berenm B6,B12 ale nejako to nepomaha nevie niekto poradit nejaky konkretny liek,,,dakujem

drivertruck

Ani neviem kde by som zacal.Mam podobne problemy o akych tu pisete asi od roku 2002.Vsetko sa to spustilo na Cypre.Jedneho dna ked som sa zobudil citil som sa dost zle.Velmi slaby,bez nalady a vnutornou triaskou.Myslel som,ze to prejde,ale behom dna sa to len zhorsovalo.Tiez som pocitoval velmi silne busenie srdca a trpnutie na perach.Vsetko som to pripisoval poslednej noci kedy sme pretancovali,a prepili skoro celu noc.A vyfajcil krabicku cigariet.No vecer mi uz bolo tak zle ze som siel k lekarovi.Ten mi uz vo dverach opytal ze co sa stalo,ze som velmi bledy.To bol taky spustaci mechanizmus.Vtedy som sa zlakol ze co mi asi je ked si to vsimol aj doktor.Automaticky sa mi zvysil tlak tak,ze som skoro odpadol.Zobrali ma hned pod pristroje a moj stav sa este viac zhorsoval.Ked mi zmerali tlak tak z tvare doktora som nevicital nic dobre.Tak to zacalo tabletka pod jazyk magnezium a neviem co vsetko.Behom pol hodinky mi bolo uplne fajn.Hned som chcel ist domov no doktor si ma tam nechal na noc na pozorovanie.Vsetko to pripisoval vycerpaniu a horuceho slnka na cypre.Ze so mlady a tak ... Na druhy den som sa vratil domov a vecer som znova skoncil v nemocnici este s horsim stavom.Po tomto mi urobili vsetky vysetrenia ale nezistili nic.Som uplne v poriadku.No ja som si to vobec nemyslel.Myslel som,ze zomieram.Pustili ma domov s tym,ze sa mam dat do kopy psychicky.No dalsi den som tam skoncil znova.Znova infarktove stavy,slabost,sucho v ustach a samozrejme strach zo smrti.Ale doktor ma doslova odfajcil.Ze on ma inych pacientov ktory su vazne chory a ja mam ist za psychologom.Tak to mi na psychike urcite nepridalo.Vtedy sa to vo mne zlomilo uplne.NIECO MI JE a oni nevedia co.Preto tak reaguje.Citil som,ze ak tam zostanem tak mi preskoci.Vratil som sa na slovensko.Uz v lietadle som sa citil velmi dobre.Doma mi uz nebolo vobec nic.Uznal som ze to mohlo byt psychicke a ze som uz potreboval zmenu.Doma to bolo predsa ine.Kamosi,party nemal som cas mysliet na to ze mi nieco je.Ale asi po siestich mesiacoch sa to vsetko vratilo a dvojnasobne.K tomu sa pridali obrovske bolesti klbov,kolien,svalov a noh.Vysetrenie za vysetrenim a nic.Bol som presvedceny,ze mi je nieco vazne a doktori nevedia co.Stale len psychika a psychika.Skoncil som u psychiatra.Povedal som mu vsetky moje pocity on sa len kamaradsky pousmial a dal mi do ruk brozurku aby som si ju precital.Videl som tam sam seba.Vsetky moje stavy a bolesti.SILNA DEPRESIA. To bola moja diagnoza.Zacal som brat Lexaurin.Je to super liek.Problemom je,ze ho uz beriem 7 rokov.Da sa povedat,ze som bol O.K. Infarktove stavy presli,ale bolesti nie extra silne ale proste bolesti bedroveho klbu,chrbtice, lakta,prstov,kolien to vsetko ostalo.S prestavkami ale stale sa to vratilo.Teraz zijem 3 roky zahranici.Prvy rok mi bolo super.Ziadne bolesti proste novy zivot.Nie som doktor,ale myslim,ze zmena prostredia je velmi dolezita.No po roku sa znvu vratili bolesti chrbtice,klbov a svalov.Boli dni kedy som nemohol vstat z postele.Bolesti hrudnika od chrbtice boli najhorsie.Zacal som hladat na nete.To bola obrovska chyba.Vsetky diagnozy a priznaky tych najhorsich chorob som videl na sebe.Ludia snazte sa tomu vyhnut.Nie je to vobec dobre hladat diagnozu na internete.Z toho potom hrozi pakaren.Bral som ibuprofeny a vsetky tie sracky a nic.Niekde som sa docital,ze vela takych to priznakov sposobuje aj fajcenie.Zdalo sa mi to nemozne,ale uz nevedel co este urobit a tak som prestal fajcit.Da sa povedat,se moj zdravotny stav sa zlepsil o 100% z dna na den.Prisaham.Bolo tazke tomu uverit.Citil som sa suprovo.Zacal som chodit do fitka pribral som 25 kg,pravidelne som behaval.No proste novy clovek a super zivot.Tak to to bolo necely rok.Teraz sa ledva hybem.Vsetko sa vratilo spat.Ale ovela intenzivnejsie.Od bolesti chrbtice krcnej chrbtice krcnych svalov noh ruk sa niekedy idem doslova sorry za vyraz ale POSRAT.Teraz posledne 4 dni som ako paralyzovany.Od bolesti vazov nehybem vobec hlavou.musim sa otacat cely.Nikto nevie co to moze byt.A nechem ani pomysliet co by som sa docital na nete keby ze sa v tom vrtam.Netrpim ani obezitou.Mam 34, 180cm,100kg, a poslednych 10 mesiacou som pravidelne sportoval a cvicil.Niekedy uz nemam chut ani do zivota.Ludia skuste si len precitat nieco o chlamydiach.Mozno sa vyriesi vela problemov.Nie je to nic vazne.Ale aj to je mozno jedna z velkych PRICIN.Ja idem na testy tiez.Drzte sa.

Menomoje

Dobry den prosim vas mam podobne problemi bolia ma nohy,ruky,chrbat,brucho taka bolest pozdlž nie na jednom mieste presne.Psychiku mam tiez dost zlu mavam take zachvaty navali horka a podobne.Raz som si nieco precital na internete hned som si myslel ze mam rakovinu alebo podobne potom som sa z toho dostal precital som si zas inu diagnozu zas si myslim ze mam to lebo nad tym rozmyslam stale...bude to asi psychikou ako keby som sa bal niecoho zleho neviem coho.Neviete mi nejako pomôcť?

Alex 17

Dobry den,

pred tromi rokmi som bola vo vynikajucej forme, kazdy den som sportovala a citila som sa vyborne. Jedneho dna som dostala monunukleozu s vysokymi teplotamy, bolestami svalov a unavou - ledva som sa obratila v posteli. Odvtedy sa so mnou taha kopec zdravotnych problemov, kondicia mi je katastrofa (od prveho dna co som sa pozviechala z postele) , ale ked idem cvicit alebo behat (len s mierou) , vycerpa ma to tak, ze sa z toho spamatavam tyzden. Neviem, ako si mam zlepsit kondiciu, ked to zakazdym ma taketo nasledky.

Bolia ma svaly, chrbtica, v poslednej dobe mavam casto problemy s mocovym mechurom (tlak na mocenie, ktory vznika z toho, ze nevymocim vsetok moc), bolia ma klby a napuchaju lytka. Stale by som len spala a tiez mam respiracne problemy a bolesti v hrudniku (+ kopec druhych symptomov, ktore si lekari nevedia vysvetlit).

Absolvovala som mnozstvo vysetreni, ale ja na rozdiel od vas mam vsetky doterajsie vysledky v poriadku. Isla by som aj psychiatrovi, keby vsetko ostatne v mojom zivote nebolo v poriadku, ale zial, psychicku pricinu neviem najst (dobra praca, dobry partner). Uz som z toho strasne vycerpana.

Skusala som aj rozne detoxikacne metody, pretoze som v knihe doktora Jonasa citala, ze EB virus, ktory sposobuje mononukleozu, sa moze usadit v hociktorom tkanive a preto nemoze byt zistitelny laboratornymi vysetreniami krvi alebo moci, ale ani to mi zatial nepomohlo. Vraj moze byt problem aj v tom, ze sa ten virus usadi vo vegetativnom nervovom systeme cloveka, ktory sa nachadza v podstate okolo kazdeho organu v tele a to sposobuje vsetky tie symptomy aj ked jednotlive organy ako take su vlastne v poriadku.

Ma niekto podobne skusenosti, ze ma vysledky v poriadku a symptomy podobne mojim? Ak ano, a ak viete co s tym, prosim, ozvite sa.

Dakujem.poriadku a symptomy podobne mojim? Ak ano, a ak viete co s tym, prosim, ozvite sa.

Dakujem.

duky

jaj mam uz treti mesiac problemy podobneho charakteru zacalo to pichanim okolo srdca, ekg som mal v poriadku tak som isiel k ortopedovi tem mi nasiel zevraj bez rongenu nejaky blok a po napraveni sa iba miesto bolesti na hrudi zmenilo a pretrvava nadalej, rehabilitacie elektroliecba ultrazvuky vobec nepomohly, a uz ma nebavy stym nadalej zit s tou bolestou hodne natom pomaha aj psychika ale nieje lahke sa z toho dostat ked nikto nevie co mi je

zuz arwenack

Ahojte a prosim precitajte si moj prispevok.

volam sa zuzana a mam presne podobny problem ako vy.mozno nie tak bolestivy,ale tiez som a mam obavy.
Uz minuly rok prerd vianocami mi zacali bolesti v kolene,ktore prestupovali do chodidla ako pichanie ihlami.myslela som si ,ze je to preto ze mam poskodenu chrupavku v kolene,no neskor som sa jedneho dna zobudila a nemohla som pohnut krkom,bolesti pretrvavali a bolest z krku prestupovala do ruky,tiez lava strana,a samozrejme cela lava strana totalne stuhnuta.pri dychani som mala pocit ako keby sa mi neokyslicuje cela lava strana,a po masazi,ktoru mi dal priatel (kuchar)som musela zostat cely den v klude,bo som myslela,ze dostanem infarkt.no velmi podobne ako vase obavy a bolesti.
No ja pracujem v zahranici,a nemam cas behat po doktoroch,tak som sla domov na dovolenku a navstivila som ludovu liecitelku.nic som jej nepovedala,nedala mi sancu,hned sla ku mojmu brusku a spytala sa ci ma nieco trapi,ze moj zaludok naznacuje stres,pomali sla ku mojej krcnewj krbtici,a vraj velmi stuhnuta,postupovala ku hlave a zhikla,vraj ze mam hrozne nizky tlak a ze preco nepijem vodu?!ja som sa na nu pozrela,ze ako vie ha prislo mi to smiesne,no makla pravdu nepocitujem smad a niekedy pijem len kavu,povedala mi ze musim,bvraj sa mi mi vysusuju bunky a poskoduje to vela organov,potom sla dolu po chrbici a zistila ze ma zapaleny nerv a presne mi ukazala nerv ktory ide z krku a striela do prstov na lavej a pomali z dolnej chrtice do kolena a do chodidla.
No a samozrejme som dost studovala o chrbtici o nervoch a tak.pise sa dost o strese a ako je to prepojene,a vraj ak si v strese tuhnu ti svaly a samozrejme sa potom zapalia nervy.a mozno to ma nieco spolocne aj s pitim tekutin.
no nakoniec vam chcem povedat,ze vsetko ako sa toto zacalo,moj sukromny zivot nebol naozaj vesely,bo som sa trapila koli priatelovi a neskor mi zomrel otec.smiala som sa kolegyni ked mi povedala(starsia pani),ze te mozem mat zo stresu a dala mi sucitny pohlad,samozrejme koli otcovi,no smaila som sa ale myslim si ze to ma naozaj nieco doseba.na cvilku som sa citila dobre ale znova sa mi to vratilo,tak som sla dnes doktorovi a on mi povedal,ze ma cvicit najlepsie bicyklovat,po tom co som povedala,ze som rychlo rastla a ze mam krivu chrbticu trochu od mala,no on mi povedal,ze uz si ju nenapravim ma 27 rokov,a ze musim cvicit,ziadne tabletky som nebrala a ani on mi nijake nedal,vraj ibuprofen ked mam bolesti je fajn.
zomrela mi aj jedna z najlepsich kamaratok na rakovinu tesne pred tym ako mi zomrel otec,a jej priznaky boli bolesti v nohe,hrozna story,tak som mala obavy aj ja.no myslim,ze to ma dost vela so stesom.a ze sa to stane chronickym.
ja zacinam zase cvicit.....

agaven

adka ahoj dcera ma klacid antibiotika ale je to dobre sopel prešiel a ani nekašle ja mam nadchu ale len tečie mi ale neboli ma nič len mna aj dceru brucho boli tak jeme boiron gastrocynesine homeopat. a že je dobre ked uživa antibiot. tak mam jej davat nutrolin b tak sa liečime je tu brušná chripula ešte že mnžel je ok ale aj tak ochorie on vždy ako posledný doktorke nepojde a nurofen jox ... bere to čo mu daju v lekarni ale ved 5 rokov nebol u lekara mat jeho kožu ako hroch no inak mi je dobre obšas na mna pride uskost ked su preč ale televizor funguje a srdce zahrka ale prejde čo je s mariou nič ani neviem na ktorej teme je možno blbne jej počitač na liečenie nešla chodia aj do nimnice ...no ved sa ozve a možno už len čita tak ahoj a dik za opýtanie