Mam anorexiu...

linduska

Ahojte,
k tým dietám obmedzovanie jedného druhu potraviny ochudobňuje telo o dôležité živiny to znamená že nemôže normálne fungovať a veľký pozor pretože výživu strácajú aj svaly a ten najhlavnejší sa volá srdce...vedie to ku kolapsom až nakoniec k úplnes smrti ja by som si to celé premyslela pretože mám 166cm 60kilogramov lenže nakoľko trénujem tajský box tak moje telo nevyzerá ako zhluk pneumatík ale je pevné a ktokoľvek ma vidí nepovie že mám 60kilo a ešte jedna vec nejde o hmotnosť pretože ak si uvedomíte že 80%nášho tela tvorý voda tak vlastne ste dehydratované tými diétami ...a tuk u normálneho človeka tvorý len niakych 9-10% myslím si že sa treba hlaavne uvedomiť už to nie je v móde!

janka

Ahojte,
ani neviem, prečo píšem, zaujali ma niektoré príspevky o anorexii a bulímii- možno preto, že sa ma to osobne dotýka, alebo lepšie povedané dotýkalo? Mám už cez päťdesiat, a týmto hrôzostrašným trápením som prešla takmer pre štyridsiatimi rokmi-vtedy ešte nikto v našom štáte o anorexii a bulimii ani necekol... Až v dnešných časoch, keď sa o tom stále viac hovorí a píše, som aj ja sama pochopila, čo som prežila. Naozaj som sa z toho dostala sama, úplne samučičká sama, lebo pred rodičmi, známimi aj priateľmi som to dokázala neuveriteľne dobre zatajovať... iba moja 35 kilová postava,pri výške 170 cm oznamovala, že niečo sa deje a niečo nie je v poriadku...Dnes môžem povedať, že som na seba hrdá, že som to zvládla a dostala sa z toho, ale tiež môžem povedať, že to bolo hrozné obdobie môjho života... Dnes si spomínam, že jedného ani neviem akého dňa som si sama povedala, že už ďalej takto nemôžem... Trvalo to asi päť rokov, kým prišiel tento deň...Začala som si hovoriť, že musím na jedlo pozerať ako ostatní ľudia, ktorí žijú okolo mňa /vedela som, že moje pocity majú niečo nenormálne s pohľadom na jedlo.../ a snažila som sa... nešlo to zo dňa na deň- najprv som znížila množstvo zvracania na jeden deň- keď som predtým zvracala 10 x denne, dala som si záväzok, že budem zvracať len 5 x. Potom 3 x a vždy som sa strašne tešila, keď sa mi to podarilo dodržať...No a tak postupne, postupne, pomaly, som to zvládala a snažila sa a chválila sa sama seba za každý čo i len malý krok k zlepšeniu...
Dnes si myslím, že som úplne, úplne v poriadku, už dlho, celé roky som v poriadku.
Želám všetkým dievčatám, ktoré majú tento problém, aby s ním bojovali, prípadne aj navštívili lekára odborníka, ktorý im pomôže- aby sa nenechali trápiť sami seba - aby si užívali život tak, ako všetky ostatné dievčatá, ktoré takéto problémy nepoznajú ani nikdy našťastie poznať nebudú...Lebo život nie je o jedení, či nejedení a potom o zvracaní a znova dookola ako v začarovanom bludnom kruhu- život je dar a má nám prinášať radosť a šťastie - najmä v mladom veku.

rockerka

Musis s tym skoncit. A ak si chces babo nechat, tak mas este o dovod viac, ak nechces aby sa narodilo chore alebo sa nenarodilo ci dokonca po porode zomrelo. Urcite navstiv psychologicku!

Lubos XL

Ahoj, skús sa pozrieť na www.eft.sk. Je tam manuál na metodiku EFT, ktorá sa využíva pri rôznych fyzických a psychických problémoch ale aj pri kontrole hmotnosti. Ďalšie informácie (anglicky) nájdeš na www.emofree.com
Luboš XL

kyblik

jaja, si mila dakujem, ale myslela som na tu studenu vodu, totizto chlieb/pecivo/teple jedla nekonzumujem uz niekolko rokov...je to smutne viem, ale ja nemozem:(

jaja

kyblik..urcite neskusaj,pretoze jednostranna strava za 2 tydne ochudobni tvoj organizmus o potrebne ziviny a budes sa citit straaaaaasne...

adrianka

AHOJTE KOCKY! tak mam typ na chudnutie! 1-ak nebudete jest min.2tyzdne chlieb alebo akukolvek mucnu potravinu,tak stratite chut do jedla. 2-ak mate velku chut do jedenia a tak,to svedci o tom ze mate prehriaty zaludok.jeho teplotu znizite min.2 poharmi vody pod10stupnov. funguje to!

jaaaa

livena netaraj že maš kopu tuku ako 47 kilová pri tvojej výške musíš normálne vyzerat a 42 je už velmi málo nesranduj ja mám 56kg a výšku 165cm a vyzerám dobre akurát