Klima v aute

Príspevok v téme: Klima v aute
Janinka

Cez vikend sme boli s detmi na vylete 300 km vzdialeneho od nasho bydliska.Cely cas sme mali v aute pustenu klimu,ale len velmi jemne.Dnes uz obidve deti kychaju a soplia.Moze az takto posobit klima na organizmus?Nemame ju vobec pouzivat?ale inak by sme sa v aute asi upiekli zaziva.Dakujem za rady.

igris

janinka :), ja mam v aute manualnu klimu a chvilu mi trvalo kym som sa ju naucila pouzivat tak , aby mi to vyhovovalo. Som alergicka a par mesiacov v roku som nemohla soferovat auto s otvorenym oknom. Pri dlhsich cestach som si vsimla , ze detom sa vysusuju sliznice a pusti sa im krv, ale vzdy lepsie ako sa "uvarit" :)

kuki

Klima v aute je dobra vec, ale treba si najst sposob pouzivania, aby to vsetci prezili. :) Su vsak ludia co ju neznesu vraj vobec. Ja si vsak myslim, ze je to skor o zvyknuti na prudke zmeny v teplote (aj ked len niekolko stupnove).
Dalsi problem moze byt znecistena klimatizacia. Odporuca sa ju dat vycistit 1x rocne. Inak ju budes mat plnu zvieratiek. :)
Nastavenie teploty oproti vonkajsej tepolote je dalsia vec. Nedoporucoval by som vacsi rozdiel nez 5 stupnov.
Auto co maju manualnu klimu fukaju vzduch o tepltote 17 stupnov a je dost umenie uregulovat teplotu len podla pocitu zapinamim a vypinamim klimy, resp. miesanim s teplym vzduchom.