Preventívne očkovanie

Príspevok v téme: Preventívne očkovanie
katka2

Viete mi prosím poradiť ohľadne očkovania proti hepatitíde? Počula som, že je veľa prípadov, že ľudia sa dali zaočkovať a z toho sa nakazili. Ak je to "safe" - kupuje sa vakcína od lekára, ktorý Vás očkuje alebo v lekárni? Prepláca toto očkovanie niektorá poisťovňa? Počula som, že vakcína stojí cca 6 000,- a to je dosť...
Ďakujem.

evička

Pokiaľ ja viem, vakcína proti hepatitíde A, B nestojí 6 000,- ale cca 5 400,- a ak si poistená v Dôvere, preplatia Ti polovicu. Trochu komplikované - musíš ísť k lekárovi,ktorý Ti to predpíše, potom do lekárne a naspäť k lekárovi. Očkuje sa to na 3x.

jajka

Keď sa očkuje človek proti nejakej chorobe, tak to sa mu tá choroba vlastne naočkuje, aby sa imunita tela sponzala to ochorenie a vedela si neskor vytvoriť pritilátky. Ja som nepočula, že by niekto ochorel na žltačku po očkovaní. A myslím že poisťovňa dôvera preplacá 50 percent z ceny. Neviem ako tu je u iných poisťovní. Kupuje sa to v lekarni a potom sa s očkovacou látkou ide k všeobecnému lekárovi. Stojí to toľko čo si písala - 6000sk