da sa boj s bulimiou zvladnut bez pomoci?

Príspevok v téme: da sa boj s bulimiou zvladnut bez pomoci?
myska

Zaujimalo by ma ci to dokazem sama...popripade by som prijala nejake rady.Ked som bola v puberte, trpela som nadvahou a prevracala som 15kg dolu z vahy...bolo to obdobie asi jedneho roka...potom ma to prestalo bavit, prestala som zvracat,ale dostala som sa k obrovskej nadvahe.Sem tam sa mi este stalo,ze som obcas nieco vyzvracala,pokial som zjedla vela sladkosti a mala som vycitky svedomia,ale bulimicke zachvaty som relativne dostala pod kontrolu. Teraz mam 23, venujem sa aktivne fitness a prisposobila som tomu aj stravu.Jem velmi casto, v mensich davkach, dbam aby som mala dostatocny prisun zivin,bielkovin,dlhych sacharidov,tuku a vlakniny. Sem tam aj zhresim nejakym bebe keksom a pod.ale z toho si az taku hlavu nerobim.este pred rokom a pol sa mi obcas stalo, ze som nieco navyse-ako tanier spagiet s cokoladou:D vyzvracala,ale potom som dlhu dobu nemala problemy.Avsak teraz zazivam stresujuce obdobie,v pracovnom zivote,mam noveho chlapca,ktory vapada dobre a asi sa ciitm pri nom neista a preto som sa posledny tyzden vratila k tsraym zlozvykom,vcera to uz bolo doslova prejedanie sa.Mojou jedinou brzdou je vaha, lebo ked mam bulimicke zachvaty, asi nevyzvraciam vzdy vsetko a priberam.uz mam 2kg hore za posledny tyzden a preto sa opat silou svojej vole dnes pokusim odolat nutkaniu prezierat sa.Myslite, ze ak budem nadalej pri tejto pravidelnej strave,primeranom cviceni,tak sa mi to podari zvladnut aj samej bez odbornej pomoci?Lebo ja si myslim,ze dnes,ked opat zpinam rozum,to dokazem vydrzat a opat to vydrzim neurobit velmi dlhu dobu..len dufam,ze sa zase o rok stare maniere neozvu. Ci by som mala vyladat aj psychoterapeuta?Lebo ja verim v silu pevnej vole a mylsim,ze ju mam pevnu dost na to,aby som to zvladla postupne sama,ved je to coraz zriedkavejsie...

WEJA

myska: poruchy prijmu potravy su dusevnou poruchou.. ako sama tvrdis, pri neistote sa to vsetko vracia. Nic nenacvicis tak aby to prekabatilo tvoju mysel. Da sa to zvladnut do urcitej miery, ale potom treba vyhladat terapeuta. Radim ti, nespoliehaj sa na volu a radsej vyhladaj odbornika kym sa to nezhorsi do tej podoby, ze uz to nepojde ani tak ani tak..